Zahraniční

Obálku s bílým práškem dostávají postupně v Moskvě další velvyslanectví

obrazek

Moskva. Ilustrační foto

FOTO: Maxim Shemetov, Reuters

15.2. 19:51 Obálku s bílým práškem dostaly v Moskvě kromě českého velvyslanectví také ambasády Nizozemska, Maďarska, Francie, Rumunska, Bulharska, Plska, Itálie, USA, Kanady a zastoupení OSN, napsal ve čtvrtek server The Moscows Times. Prášek, který obsahuje insekticid fipronil se se může objevit ještě na dalších diplomatických misích, uvedla agentura TASS.

Nizozemské velvyslanectví potvrdilo serveru The Moscows Times příjem obálky. „Jako mnoho jiných velvyslanectví jsme obdrželi obálku s neznámou látkou. Kontrola zjistila, že prášek nebyl škodlivý," uvedlo nizozemské velvyslanectví v prohlášení.

„Během 14. a 15. února dostalo obálky s práškem přes deset zahraničních diplomatických úřadů. Možná, že toto číslo není konečné. Některá velvyslanectví dostávají podobnou korespondenci dále,“ řekl zástupce ruské rychlé zásahové služby a dodal: „Zdá se, že všechny zásilky byly odeslány ve stejný den“.

Obálku s bílým práškem dostalo ve čtvrtek také české velvyslanectví. Kvůli zásilce musela být část ambasády evakuována, i když prášek byl neškodný. [celá zpráva]

Podle informace ruské policie byl při analýze prášku nalezen insekticid fipronil. Látka bývá součástí přípravků proti blechám, vším a klíšťatům. Nesmí se podávat zvířatům, jejichž maso konzumují lidé, a podle Světové zdravotnické organizace je mírně toxická. Podle ruské policie nepředstavuje žádné nebezpečí.

Fipronil se ocitl v centru pozornosti loni v létě, kdy se na mnoha evropských trzích objevila vejce se zbytky této látky. V Evropě pak byly vybity milióny slepic.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Novičok objevili Britové ve Skripalově krvi, předají vzorky

-

dnes 17:55 aktualizováno Laboratoře v jihoanglickém Porton Downu...

Francouzi kvůli reformám vyšli do ulic, v Nantes musela policie nasadit těžkooděnce

-

dnes 17:54 Video: Francii ve čtvrtek ochromila stávka proti...

V rakouských restauracích se může dál kouřit, rozhodli poslanci. Zbytek EU má zákaz

-

dnes 15:32 aktualizováno V restauracích a barech v celém Rakousku...

Tlak na kvóty může vést k odchodu Česka z Unie, pohrozil Babiš

-

dnes 13:17 Český premiér v demisi Andrej Babiš v rozhovoru pro...

Pilota, který při show spadl s historickým letadlem, obvinili ze zabití 11 lidí

-

dnes 13:04 Video: Pilot Andrew Hill, který v roce 2015 havaroval s...

Savčenkovou zbavili imunity a zadrželi kvůli podezření z přípravy převratu

-

dnes 10:53 aktualizováno Ukrajinskou poslankyni Nadiju...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby