Zahraniční

Obálku s bílým práškem dostávají postupně v Moskvě další velvyslanectví

obrazek

Moskva. Ilustrační foto

FOTO: Maxim Shemetov, Reuters

15.2. 19:51 Obálku s bílým práškem dostaly v Moskvě kromě českého velvyslanectví také ambasády Nizozemska, Maďarska, Francie, Rumunska, Bulharska, Plska, Itálie, USA, Kanady a zastoupení OSN, napsal ve čtvrtek server The Moscows Times. Prášek, který obsahuje insekticid fipronil se se může objevit ještě na dalších diplomatických misích, uvedla agentura TASS.

Nizozemské velvyslanectví potvrdilo serveru The Moscows Times příjem obálky. „Jako mnoho jiných velvyslanectví jsme obdrželi obálku s neznámou látkou. Kontrola zjistila, že prášek nebyl škodlivý," uvedlo nizozemské velvyslanectví v prohlášení.

„Během 14. a 15. února dostalo obálky s práškem přes deset zahraničních diplomatických úřadů. Možná, že toto číslo není konečné. Některá velvyslanectví dostávají podobnou korespondenci dále,“ řekl zástupce ruské rychlé zásahové služby a dodal: „Zdá se, že všechny zásilky byly odeslány ve stejný den“.

Obálku s bílým práškem dostalo ve čtvrtek také české velvyslanectví. Kvůli zásilce musela být část ambasády evakuována, i když prášek byl neškodný. [celá zpráva]

Podle informace ruské policie byl při analýze prášku nalezen insekticid fipronil. Látka bývá součástí přípravků proti blechám, vším a klíšťatům. Nesmí se podávat zvířatům, jejichž maso konzumují lidé, a podle Světové zdravotnické organizace je mírně toxická. Podle ruské policie nepředstavuje žádné nebezpečí.

Fipronil se ocitl v centru pozornosti loni v létě, kdy se na mnoha evropských trzích objevila vejce se zbytky této látky. V Evropě pak byly vybity milióny slepic.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Vyhoštění strážce Usámy z Německa vyústilo do právní pře

-

včera 23:18 Armin Laschet (57), premiér spolkové země Severní...

Krájení papeže z čokolády řeší prokuratura

-

včera 20:54 V jihopolských Wadowicích, kde přišel na svět papež...

Putin zpřístupnil utajované město, kde se vyráběl novičok

-

včera 19:53 Město Šichany, kde se měly vyrábět armádní jedy včetně...

Vietnamec z Prahy se v Berlíně přiznal k podílu na únosu krajana

-

včera 16:02 Muž podezřelý z podílu na loňském únosu vietnamského...

U Severního Kypru ztroskotala loď s migranty, nejméně 30 mrtvých

-

včera 15:11 aktualizováno U pobřeží Severního Kypru ztroskotala...

Nevěděli jsme, že voda stoupá, řekli thajští fotbalisté v jediném rozhovoru před návratem domů

-

včera 13:55 Dvanáct thajských fotbalistů, kteří byli před týdnem...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů