Krimi

Inspekce obvinila policistu za zákrok pistolí proti řidiči v Plzni

Incident policistů v civilu s řidičem.

15.2. 14:37 (aktualizováno: 15.2. 15:58) Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila jednoho z policistů, kteří loni zakročili proti řidiči auta v Plzni. Byl obviněn ze zneužití pravomoci. Druhý policista se trestného činu podle inspekce nedopustil.

„Ze svědeckých výpovědí, kamerových záznamů a po prozkoumání závěrů zadaného znaleckého posudku z oboru psychiatrie dospěl vyšetřovatel k závěru, že byl spáchán trestný čin, a je také dostatečně odůvodněn závěr, že jej spáchala konkrétní osoba,“ informoval mluvčí GIBS Ivo Mitáček.

Vyšetřovatel jednoho z policistů obvinil ve čtvrtek z trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na pět let nebo zákaz činnosti. Podle informací Práva je obviněným policista, který na řidiče mířil pistolí.

„U druhého prověřovaného příslušníka PČR byly poznatky z prověřování vyhodnoceny tak, že se policista nedopustil trestného činu,“ konstatoval Mitáček.

Bude propuštěn?

„Spáchání trestného činu je vždy smutná skutečnost. To, že GIBS dospěla k závěru, že tak učinil vysoký příslušník policie, mého klienta netěší. Na druhou stranu je vidět, že přese vše je zde možnost dovolávat se ochrany práva, a to i proti vysokým důstojníkům PČR,“ řekl Právu advokát řidiče Ronald Němec.

Loni v září zastavili dva vysoce postavení policisté plzeňského krajského ředitelství v civilu v civilním neoznačeném autě vůz řidiče z Karlovarska, který na ně předtím blikal. Na muže mířil jeden policista zbraní a dožadovali se dokladů, podle dřívějšího tvrzení mužova advokáta policisté řidiče i udeřili. Průkazy prý ukázali až po opakované žádosti řidiče.

Mužův právník zveřejnil video z autokamery, které incident zachycuje, a podal trestní oznámení. Jak na zahájení trestního stíhání zareagují nadřízení obviněného policisty, který je zatím stále ve službě, není jasné. „Zatím jsme od GIBS neobdrželi oficiální zprávu o stíhání policisty. Až se tak stane, bude služební funkcionář konat podle zákona,“ sdělila mluvčí krajského ředitelství policie Martina Korandová. Stíhán je na svobodě.

ok, pab, vor, Novinky, Právo

nahoru

Krimi:

Po hádce v Ústí nad Labem zemřel bezdomovec Rambo, policie hledá svědky

-

včera 16:28 Kriminalisté z Ústí nad Labem vyšetřují smrt...

Při srážce kamiónu a auta zemřeli dva lidé

-

včera 16:13 Video: aktualizováno Na silnici I/3 u Votic na...

Ostravské školáky ohrožovaly vosy, některé i bodly. Hnízdo zničili hasiči

-

včera 16:02 Hasiči likvidovali v úterý dopoledne nebezpečné vosí...

Čtveřice kradla skútry a motorky, jednu našli u nich v dodávce

-

včera 15:57 Slabost pro motocykly zřejmě zcela ovládla čtveřici...

Pustili ho z basy, on se opil a řádil ve vlaku. Skončil znovu ve vazbě

-

včera 15:46 Kriminalisté z Hradce Králové minulý týden obvinili z...

Prchající řidič se v Ostravě schoval v kanále, vyčmuchal ho služební pes

-

včera 14:16 Ostravští policisté pronásledovali v sobotu řidiče...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů