Věda a školy

Státní pozemkový úřad nabízí studentům odborné praxe

obrazek

Exkurze studentů na jedné z poboček SPÚ v Nymburce

FOTO: SPÚ

14.2. 16:19 Státní pozemkový úřad (SPÚ) začal loni v květnu uzavírat smlouvy o realizacích odborných praxí studentů vysokých škol. Během několika měsíců se na úřad obrátila zhruba dvacítka zájemců o stáž či zaměstnání.

První smlouvu o spolupráci v oblasti odborných praxí vysokoškoláků SPÚ podepsal s brněnskou Mendelovou univerzitou. Od té doby se podobných smluv o spolupráci uzavřelo již více.

„Konkrétně máme smlouvu ještě s Univerzitou Palackého v Olomouci, Českou zemědělskou univerzitou v Praze a Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V nejbližších týdnech dojde k podpisu smluv s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích,” sdělila Novinkám tisková mluvčí úřadu Monika Machtová s tím, že další se připravují.

Spojení teorie a praxe

„Spolupráce s vysokými školami je pro nás klíčová hlavně do budoucna. Rádi bychom, aby se studenti příslušných oborů měli možnost seznámit s činností SPÚ a po skončení studia eventuálně rozšířili okruh našich zaměstnanců,“ uvedla ústřední ředitelka úřadu Svatava Maradová.

Ilustrační foto

FOTO: SPÚ

Spojení teorie a praxe je současně i výrazným faktorem zkvalitnění vzdělávacího procesu, pro budoucí úspěšné zapojení studentů do pracovního procesu je takřka nezbytné.

Odborná praxe je určena studentům, kteří ji mají buďto jako povinnou součást studia, nebo o ni sami projeví zájem. V rámci praxe se zapojí do odborných činností úřadu v oblastech pedologie (půdoznalství), bonitace půd (určování jejich jakosti) a vodohospodářských staveb, a to včetně terénního průzkumu.

Stáže studentům vysokých nebo i středních škol nabízí více institucí. Například stáž v Akademii věd letos absolvuje rekordní počet talentovaných středoškoláků. Cílem těchto praxí je nadchnout mladé lidi pro vědu. [celá zpráva]

fš, Novinky

nahoru

Věda a školy:

NASA odhalila tajemství kumránského svitku

-

dnes 12:26 Text psaný dosud neznámým písařem odhalily na těžce...

Čeští vědci objevili pod antarktickým ledem nová jezera

-

dnes 11:23 Díky rozboru nejnovějších gravitačních dat z družic a...

Zákon o školkách pro dvouleté je špatný, tvrdí ministr školství Plaga

-

včera 19:04 Povinnost obcí zajistit pro dvouleté děti místa v...

Školy usilují o zdravější vnitřní prostředí, jen čerstvý vzduch však nestačí

-

včera 16:25 Organizace Česká rada pro šetrné budovy v minulém roce...

Počty nastupujících žáků na střední školy začínají růst

-

včera 12:56 Situace na pracovním trhu je pro mladé lidi příznivá,...

Čína vypustila umělou družici pro spojení s chystanou lunární misí

-

včera 06:29 Video: aktualizováno Čína v pondělí vypustila do...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby