Věda a školy

Státní pozemkový úřad nabízí studentům odborné praxe

obrazek

Exkurze studentů na jedné z poboček SPÚ v Nymburce

FOTO: SPÚ

14.2. 16:19 Státní pozemkový úřad (SPÚ) začal loni v květnu uzavírat smlouvy o realizacích odborných praxí studentů vysokých škol. Během několika měsíců se na úřad obrátila zhruba dvacítka zájemců o stáž či zaměstnání.

První smlouvu o spolupráci v oblasti odborných praxí vysokoškoláků SPÚ podepsal s brněnskou Mendelovou univerzitou. Od té doby se podobných smluv o spolupráci uzavřelo již více.

„Konkrétně máme smlouvu ještě s Univerzitou Palackého v Olomouci, Českou zemědělskou univerzitou v Praze a Univerzitou Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V nejbližších týdnech dojde k podpisu smluv s Jihočeskou univerzitou v Českých Budějovicích,” sdělila Novinkám tisková mluvčí úřadu Monika Machtová s tím, že další se připravují.

Spojení teorie a praxe

„Spolupráce s vysokými školami je pro nás klíčová hlavně do budoucna. Rádi bychom, aby se studenti příslušných oborů měli možnost seznámit s činností SPÚ a po skončení studia eventuálně rozšířili okruh našich zaměstnanců,“ uvedla ústřední ředitelka úřadu Svatava Maradová.

Ilustrační foto

FOTO: SPÚ

Spojení teorie a praxe je současně i výrazným faktorem zkvalitnění vzdělávacího procesu, pro budoucí úspěšné zapojení studentů do pracovního procesu je takřka nezbytné.

Odborná praxe je určena studentům, kteří ji mají buďto jako povinnou součást studia, nebo o ni sami projeví zájem. V rámci praxe se zapojí do odborných činností úřadu v oblastech pedologie (půdoznalství), bonitace půd (určování jejich jakosti) a vodohospodářských staveb, a to včetně terénního průzkumu.

Stáže studentům vysokých nebo i středních škol nabízí více institucí. Například stáž v Akademii věd letos absolvuje rekordní počet talentovaných středoškoláků. Cílem těchto praxí je nadchnout mladé lidi pro vědu. [celá zpráva]

fš, Novinky

nahoru

Věda a školy:

Nizozemský výzkum: Léčba rakoviny prsu zvyšuje riziko srdečních poruch

-

včera 20:43 Ženy, které úspěšně odrazily nápor rakoviny prsu, by...

Pavoučí hedvábí může pomoci s hojením ran, tvrdí vědci

-

16.8. 04:30 Video: Britští vědci přišli s nápadem, že by se...

Na Prasečím ostrově záhadně mizí tučňáci

-

13.8. 20:18 Stavy jedné z největších kolonií tučňáků patagonských...

Nelítostné sucho zničilo civilizaci Mayů, domnívají se vědci

-

13.8. 19:03 Navrhovaná vysvětlení pro úpadek dávné civilizace Mayů...

Pohleďte vzhůru, nastala noc Perseid

-

12.8. 19:13 Maximum každoročního srpnového meteorického roje...

Učinit z Marsu obyvatelné místo? Zatím zřejmě nemožné

-

12.8. 04:15 Video: Nová studie amerického Národního úřadu pro...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů