Zahraniční

Martin Schulz složil funkci šéfa německých sociálních demokratů

obrazek

Martin Schulz skončil v čele SPD

FOTO: Fabrizio Bensch, Reuters

13.2. 19:38 Martin Schulz odešel v úterý z čela německých sociálních demokratů (SPD). Do čela strany nominovalo vedení SPD šéfku poslanců Andreu Nahlesovou. Zvolit by ji měl mimořádný sjezd v dubnu. Stranu by měl podle informací německých médií vést starosta Hamburku Olaf Scholz.

„SPD potřebuje osobnostní a programovou obnovu,“ řekl Schulz. Právě tomu chce napomoci svou rezignací. Předsednictvo SPD jednomyslně nominovalo na šéfku strany předsedkyni poslaneckého klubu Andreu Nahlesovou. Volba by se měla uskutečnit 22. dubna na sjezdu sociálních demokratů ve Wiesbadenu.

„Je to pro mě poslední projev ve funkci předsedy SPD,“ řekl Schulz. „Občas je to obtížná práce, ale odcházím bez hořkosti a zášti. Strávil jsem ve funkci téměř rok, zažil výšky i pády. Tak to je. Ale čas uzdravuje všechny rány,“ řekl Schulz.

Bývalý šéf Evropského parlamentu se rozhodl rezignovat začátkem února po skončení koaličních rozhovorů s konzervativní unií CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové. Původně chtěl odejít po ukončení sociálnědemokratického referenda o koaliční smlouvě, jehož výsledky mají být známy 4. března, nakonec ale svůj krok uspíšil. Věří, že se nyní jeho spolustraníci zaměří spíše než na personální debaty právě na koaliční smlouvu.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Zpěvák Richard vysoudil na BBC milióny za narušení soukromí

-

dnes 05:17 Britský zpěvák Cliff Richard vysoudil na BBC a policii...

Za zasahování Ruska do voleb nese zodpovědnost Putin, tvrdí Trump

-

dnes 05:05 Za ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce...

Vyhoštění strážce Usámy z Německa vyústilo do právní pře

-

včera 23:18 Armin Laschet (57), premiér spolkové země Severní...

Tuniská loď zachránila 40 migrantů a hledá, kde je vyložit

-

včera 22:10 Loď tuniské těžební společnosti Miskar zachránila...

Španělé za miliardy postavili novou ponorku. Jenže se jim nevejde na základnu

-

včera 21:09 Měla to být chlouba španělského námořnictva, místo...

Krájení papeže z čokolády řeší prokuratura

-

včera 20:54 V jihopolských Wadowicích, kde přišel na svět papež...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů