Zahraniční

Martin Schulz složil funkci šéfa německých sociálních demokratů

obrazek

Martin Schulz skončil v čele SPD

FOTO: Fabrizio Bensch, Reuters

13.2. 19:38 Martin Schulz odešel v úterý z čela německých sociálních demokratů (SPD). Do čela strany nominovalo vedení SPD šéfku poslanců Andreu Nahlesovou. Zvolit by ji měl mimořádný sjezd v dubnu. Stranu by měl podle informací německých médií vést starosta Hamburku Olaf Scholz.

„SPD potřebuje osobnostní a programovou obnovu,“ řekl Schulz. Právě tomu chce napomoci svou rezignací. Předsednictvo SPD jednomyslně nominovalo na šéfku strany předsedkyni poslaneckého klubu Andreu Nahlesovou. Volba by se měla uskutečnit 22. dubna na sjezdu sociálních demokratů ve Wiesbadenu.

„Je to pro mě poslední projev ve funkci předsedy SPD,“ řekl Schulz. „Občas je to obtížná práce, ale odcházím bez hořkosti a zášti. Strávil jsem ve funkci téměř rok, zažil výšky i pády. Tak to je. Ale čas uzdravuje všechny rány,“ řekl Schulz.

Bývalý šéf Evropského parlamentu se rozhodl rezignovat začátkem února po skončení koaličních rozhovorů s konzervativní unií CDU/CSU kancléřky Angely Merkelové. Původně chtěl odejít po ukončení sociálnědemokratického referenda o koaliční smlouvě, jehož výsledky mají být známy 4. března, nakonec ale svůj krok uspíšil. Věří, že se nyní jeho spolustraníci zaměří spíše než na personální debaty právě na koaliční smlouvu.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Do Jižní Koreje přijela severokorejská delegace s generálem z černé listiny

-

dnes 06:14 Do Jižní Koreje v neděli přicestovala vysoká...

Demokraté zveřejnili svou reakci na zprávu republikánů o FBI

-

včera 23:03 aktualizováno Američtí demokraté v sobotu zveřejnili...

Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci o příměří v Sýrii

-

včera 20:24 Rada bezpečnosti OSN v sobotu schválila rezoluci...

Slovenský řidič v průběhu tří dnů dvakrát nafoukal přes tři promile

-

včera 20:16 Pětapadesátiletý Emil z východoslovenského Prešova...

Čína se zlobí kvůli americkým sankcím vůči KLDR. Zastavte ty chybné kroky, vyzvala

-

včera 18:09 Čína v sobotu odsoudila nové americké sankce proti...

V Indii najelo auto do skupiny školáků, devět mrtvých

-

včera 15:57 Při dopravní nehodě ve východoindickém státě Bihár v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby