Zahraniční

Manžel dánské královny prohrává boj s plicní infekcí

obrazek

Královna Margarethe s manželem Henrikem na snímku z roku 2016

Profimedia.cz

13.2. 16:48 Boj s vážnou plicní infekcí manžel dánské královny princ Henrik prohrává, napsal v úterý server týdeníku Bunte. Z kodaňské nemocnice byl v úterý převezen do sídla královské rodiny na zámek Fredensborg, asi 35 kilometrů severně od hlavního města. Zde si „přeje strávit své poslední chvíle“, uvedla mluvčí královského paláce Lene Ballebyová.

Henrik v lednu na dovolené v Egyptě dostal zápal plic a skončil v tamější nemocnici, odkud byl převezen do nemocnice v Kodani. Lékaři mu při tom našli nezhoubný nádor na levé plíci. Na konci ledna byl převezen do nemocnice s plicní infekcí. Přes veškerou péči zůstává jeho zdravotní stav velmi vážný.

Jeho syn, korunní princ Frederik musel narychlo opustit zimní olympijské hry v Pchjongčchangu, kde byl jako člen Mezinárodního olympijského výboru, a vrátit se domů, aby byl u otce, kterému se přitížilo. „Vím, že se mému bratrovi nevede dobře. Vypadá to, že je to otázka týdnů," řekl Étienne de Monpezat, bratr prince Henrika.

Zdravotní problémy pronásledují prince delší dobu. Loni skončil několikrát v nemocnici, například kvůli arterioskleróze. V září královský palác oznámil, že trpí demencí, která může měnit jeho chování a reakce a ovlivňovat úsudek a pocity. Od té doby se téměř neobjevoval na veřejnosti.

Henrik, který se s nyní sedmasedmdesátiletou Margrethe oženil v roce 1967, se rozhodl odejít do ústraní už předloni. Vzdal se titulu prince manžela s odůvodněním, že je zklamaný z toho, že nebyl jmenován králem manželem poté, co Margarethe v roce 1972 nastoupila na trůn.

Před časem dokonce vyvolal pozdvižení prohlášením, že nechce být pohřben po jejím boku v královské hrobce v katedrále Roskilde, jak je to u dánských královských párů tradicí.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Australan vytáhl syna z hořícího domu a běžel pro pomoc, zemřel na infarkt

-

dnes 07:39 Heroický čin stál život sedmasedmdesátiletého Stevena...

Polští zloději ukradli díly z mercedesu, který ještě nebyl na trhu

-

dnes 05:23 Polští zloději dokázali ukrást vůz značky Mercedes,...

Zemřela jedna ze tří žen, které přežily pád letadla na Kubě

-

dnes 05:14 Tragická bilance letecké havárie na Kubě se zvýšila. V...

Venezuela se ohradila proti americkým sankcím

-

dnes 05:00 Venezuela nové americké sankce, které mají zkomplikovat...

Gruzie a Rusko budou v Praze jednat o normalizaci vztahů

-

dnes 04:51 V Praze se ve čtvrtek 24. května sejde k dalšímu kolu...

Letadlo japonských aerolinek zaplnil krátce před vzletem kouř

-

včera 22:57 Nepříjemný zážitek si odnesli pasažéři dopravního...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby