Ekonomika

GE Aviation v Česku nechá testovat motory studenty ČVUT

obrazek

Představení spolupráce GE Aviation a ČVUT

FOTO: GE Aviation

13.2. 16:34 Americká firma GE Aviation, která se chystá v Česku postavit továrnu na turbovrtulové letecké motory, bude při vývoji a vylepšování motorů využívat studenty ČVUT. Technická univerzita díky spolupráci vychová každý rok kolem padesátky leteckých expertů.

Studenti ČVUT budou sbírat a analyzovat počítačová data na základě výstupů z provozu a testování motorů. To umožní nastavení správného způsobu údržby a optimalizaci nákladů na chod motorů. Na základě analýzy dat mají z modelu vyvinout digitální systém pro budoucí sledování provozu motorů.

„Kromě zajímavé práce pro své vývojáře získá ČVUT zároveň šanci, aby vedlo studenty k zájmu o letecký trh na špičkové technologické úrovni. Ze synergií GE a ČVUT může profitovat celý český letecký průmysl a celková konkurenceschopnost domácí ekonomiky,“ uvedly firma a univerzita ve společném prohlášení.

V rámci dohody o spolupráci GE Aviation pomůže ČVUT s budováním a provozem nové infrastruktury pozemních a leteckých zkušeben a poskytne univerzitě vlastní software. Univerzita bude spolupracovat s pražským Výzkumným a zkušebním leteckým ústavem a také s českým leteckým podnikem Orbis Avia v Hradci Králové.

Místo pro nový závod stále teprve vybírají

„Je to skvělý projekt, který propojuje vysoké školství s průmyslem. Spolupráce přinese rozvoj letectví a kosmických technologií,“ řekl premiér Andrej Babiš. Ten se oznámení spolupráce zúčastnil spolu s americkým velvyslancem Stephenem Kingem.

„GE prostřednictvím výzkumu a výroby s vysokou přidanou hodnotou investuje do slibné budoucnosti Čechů i Američanů,” komentoval velvyslanec.

Podle firmy je to poprvé, kdy bude mít GE Aviation spolupráci s univerzitou na takové úrovni. ČVUT, které otevírá nový studijní program zaměřený na letectví a vesmír, chce vzdělat ročně zhruba 50 absolventů. Jeho součástí budou high-tech letecké poznatky právě díky spolupráci s GE Aviation.

Společnost nyní pracuje na vývoji a testování motorů v pražských Letňanech, začátkem ledna otestovala zbrusu nový motor pro Cessnu. [celá zpráva]

Do roku 2022 plánuje otevřít nový výrobní závod v jiné lokalitě. O místě zatím není definitivně rozhodnuto, vybírá z několika variant ve Středočeském kraji.

tov, Novinky

nahoru

Ekonomika:

Češi dnes přestali pracovat na stát

-

dnes 14:05 Na úterý podle výpočtů Liberálního institutu připadl...

Vítkovice Steel v loňském roce vydělaly 421 miliónů

-

dnes 13:28 Loňské hospodaření společnosti Vítkovice Steel skončilo...

Čína sníží cla na dovoz aut z 25 na 15 procent

-

dnes 11:42 Čína sníží cla na dovoz osobních aut na 15 procent. V...

Další výjimku z Trumpových cel už asi nedostaneme, myslí si evropská komisařka

-

dnes 11:41 Je vysoce nepravděpodobné, že by USA na konci května...

Sony kupuje kontrolní podíl v hudebním vydavatelství EMI

-

dnes 08:53 Japonský technologický a zábavní gigant Sony se dohodl...

Školní zkušenosti na trhu práce nestačí, myslí si Češi

-

dnes 07:01 Názory české veřejnosti na úroveň vzdělání jsou...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby