Ekonomika

GE Aviation v Česku nechá testovat motory studenty ČVUT

obrazek

Představení spolupráce GE Aviation a ČVUT

FOTO: GE Aviation

13.2. 16:34 Americká firma GE Aviation, která se chystá v Česku postavit továrnu na turbovrtulové letecké motory, bude při vývoji a vylepšování motorů využívat studenty ČVUT. Technická univerzita díky spolupráci vychová každý rok kolem padesátky leteckých expertů.

Studenti ČVUT budou sbírat a analyzovat počítačová data na základě výstupů z provozu a testování motorů. To umožní nastavení správného způsobu údržby a optimalizaci nákladů na chod motorů. Na základě analýzy dat mají z modelu vyvinout digitální systém pro budoucí sledování provozu motorů.

„Kromě zajímavé práce pro své vývojáře získá ČVUT zároveň šanci, aby vedlo studenty k zájmu o letecký trh na špičkové technologické úrovni. Ze synergií GE a ČVUT může profitovat celý český letecký průmysl a celková konkurenceschopnost domácí ekonomiky,“ uvedly firma a univerzita ve společném prohlášení.

V rámci dohody o spolupráci GE Aviation pomůže ČVUT s budováním a provozem nové infrastruktury pozemních a leteckých zkušeben a poskytne univerzitě vlastní software. Univerzita bude spolupracovat s pražským Výzkumným a zkušebním leteckým ústavem a také s českým leteckým podnikem Orbis Avia v Hradci Králové.

Místo pro nový závod stále teprve vybírají

„Je to skvělý projekt, který propojuje vysoké školství s průmyslem. Spolupráce přinese rozvoj letectví a kosmických technologií,“ řekl premiér Andrej Babiš. Ten se oznámení spolupráce zúčastnil spolu s americkým velvyslancem Stephenem Kingem.

„GE prostřednictvím výzkumu a výroby s vysokou přidanou hodnotou investuje do slibné budoucnosti Čechů i Američanů,” komentoval velvyslanec.

Podle firmy je to poprvé, kdy bude mít GE Aviation spolupráci s univerzitou na takové úrovni. ČVUT, které otevírá nový studijní program zaměřený na letectví a vesmír, chce vzdělat ročně zhruba 50 absolventů. Jeho součástí budou high-tech letecké poznatky právě díky spolupráci s GE Aviation.

Společnost nyní pracuje na vývoji a testování motorů v pražských Letňanech, začátkem ledna otestovala zbrusu nový motor pro Cessnu. [celá zpráva]

Do roku 2022 plánuje otevřít nový výrobní závod v jiné lokalitě. O místě zatím není definitivně rozhodnuto, vybírá z několika variant ve Středočeském kraji.

tov, Novinky

nahoru

Ekonomika:

Lidé na východě Německa déle pracují a méně vydělávají

-

dnes 06:04 Od znovusjednocení Německa sice letos v říjnu uplyne 28...

Vítkovice loni skončily ve ztrátě čtyři a půl miliardy

-

včera 16:53 Společnost Vítkovice a.s. měla loni ztrátu po zdanění...

Lanový most na D11 je podobné konstrukce jako most v Janově, nebezpečný ale není

-

včera 16:48 Video: Lanový most přes Labe stojí na 42. kilometru...

Moderní odysea skončila. Tsipras oslavil opuštění záchranného programu projevem

-

včera 14:33 Za „den osvobození” a „konec moderní odysey” označil v...

Integrace uprchlíků se daří, pochvaluje si německý úřad práce

-

včera 13:34 Začlenění uprchlíků na německý trh práce se daří....

Kdo postaví nové jaderné bloky? Ministryně průmyslu jednala s korejskou firmou

-

včera 11:22 Ministryně průmyslu a obchodu Marta Nováková (za ANO)...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů