Ekonomika

GE Aviation v Česku nechá testovat motory studenty ČVUT

obrazek

Představení spolupráce GE Aviation a ČVUT

FOTO: GE Aviation

13.2. 16:34 Americká firma GE Aviation, která se chystá v Česku postavit továrnu na turbovrtulové letecké motory, bude při vývoji a vylepšování motorů využívat studenty ČVUT. Technická univerzita díky spolupráci vychová každý rok kolem padesátky leteckých expertů.

Studenti ČVUT budou sbírat a analyzovat počítačová data na základě výstupů z provozu a testování motorů. To umožní nastavení správného způsobu údržby a optimalizaci nákladů na chod motorů. Na základě analýzy dat mají z modelu vyvinout digitální systém pro budoucí sledování provozu motorů.

„Kromě zajímavé práce pro své vývojáře získá ČVUT zároveň šanci, aby vedlo studenty k zájmu o letecký trh na špičkové technologické úrovni. Ze synergií GE a ČVUT může profitovat celý český letecký průmysl a celková konkurenceschopnost domácí ekonomiky,“ uvedly firma a univerzita ve společném prohlášení.

V rámci dohody o spolupráci GE Aviation pomůže ČVUT s budováním a provozem nové infrastruktury pozemních a leteckých zkušeben a poskytne univerzitě vlastní software. Univerzita bude spolupracovat s pražským Výzkumným a zkušebním leteckým ústavem a také s českým leteckým podnikem Orbis Avia v Hradci Králové.

Místo pro nový závod stále teprve vybírají

„Je to skvělý projekt, který propojuje vysoké školství s průmyslem. Spolupráce přinese rozvoj letectví a kosmických technologií,“ řekl premiér Andrej Babiš. Ten se oznámení spolupráce zúčastnil spolu s americkým velvyslancem Stephenem Kingem.

„GE prostřednictvím výzkumu a výroby s vysokou přidanou hodnotou investuje do slibné budoucnosti Čechů i Američanů,” komentoval velvyslanec.

Podle firmy je to poprvé, kdy bude mít GE Aviation spolupráci s univerzitou na takové úrovni. ČVUT, které otevírá nový studijní program zaměřený na letectví a vesmír, chce vzdělat ročně zhruba 50 absolventů. Jeho součástí budou high-tech letecké poznatky právě díky spolupráci s GE Aviation.

Společnost nyní pracuje na vývoji a testování motorů v pražských Letňanech, začátkem ledna otestovala zbrusu nový motor pro Cessnu. [celá zpráva]

Do roku 2022 plánuje otevřít nový výrobní závod v jiné lokalitě. O místě zatím není definitivně rozhodnuto, vybírá z několika variant ve Středočeském kraji.

tov, Novinky

nahoru

Ekonomika:

Nissan testuje sdílení jízd v samořízených vozech. Chce konkurovat Uberu

-

včera 16:43 Japonská automobilka Nissan Motor Co v pátek...

Část Čechů bohatne, luxus jede

-

23.2. 19:25 Ačkoliv je každý desátý Čech podle statistiků v...

ČEZ podepsal smlouvu o prodeji bulharských aktiv

-

23.2. 18:13 aktualizováno Energetická skupina ČEZ v pátek...

Developer dostal pokutu 300 tisíc za poškození přírody v Krkonoších

-

23.2. 15:27 Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) uložila...

Prodej ČEZ v Bulharsku stál hlavu tamní ministryni energetiky

-

23.2. 13:57 aktualizováno Bulharská ministryně energetiky...

Čínská vláda převzala kontrolu nad obří pojišťovnou. Šéfa obvinila

-

23.2. 13:07 Čínská vláda převzala kontrolu nad společností Anbang...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby