Kultura

Začíná Songfest.cz. V Hradci Králové bude vystupovat i Ráchel Skleničková

obrazek

Ráchel SKleničková vystoupí na hradecké zastávce Songfestu.cz.

FOTO: archív Songfest.cz

13.2. 16:45 Ve středu 14. února začne v Hradci Králové první z koncertů interkulturního festivalu Songfest.cz. Druhá zastávka turné k nadcházejícímu roku Psa bude následovat další den, 15. února v Plzni, další 21. února v Jablonci nad Nisou a série vyvrcholí v pátek 23. února v Praze.

Na úvodním večeru se v divadle Drak v Hradci Králové představí nevidomá zpěvačka a klavíristka Ráchel Skleničková, která loni okouzlila mimo jiné publikum Pražského Jara. Spolu s ní vystoupí houslistka Anna Mlinariková.

Dramaturgyní, průvodkyní jednotlivých večerů i zpěvačkou je čínská umělkyně Feng-yűn Song, která do Čech přináší ryzí tradice nejen z rodné Číny a staví tak mosty mezi kulturami i lidmi.

„Nejdříve jsem o zpěvačce Feng-yűn Song slyšela v rádiu, kde vyprávěla mimo jiné o technice zpěvu. Zmínila jsem se o tom své sestře a ona mi koupila poukaz na její semináře. Na nich jsme zpívali, povídali si a ona nás potom pozvala na vánoční večírek. Tam jsme si padly do noty a Feng-yűn Song mě pozvala na další semináře a loni i na Songfest.cz jako hosta,“ řekla Novinkám.cz Ráchel Skleničková.

Feng-yűn Song založila Songfest.cz už v roce 2008 v rámci Feng-yűn Song o.s. a pod jejím vedením tak vstupuje do druhé dekády. Každý z večerů je jedinečný, neopakovatelný atmosférou i programem.

„Zajímá mě i duchovní život, který k nám Feng-yűn Song přináší. Je pro mě obohacením a poskytuje mi nový úhel pohledu. Myslím si, že to, co Číňani hlásají, je dost směrodatné. Dělají to nenásilnou formou a není to otázka náboženství, což je na tom pro mě to nejlepší,“ svěřila se Skleničková. „Je to ale můj názor, který nikomu nenutím.“

Jaroslav Špulák, Právo

nahoru

Kultura:

Největší reggae fest uvítá Inner Circle, Lady Leshurr, Movits! či Slum Village

-

dnes 09:52 Na 24. a 25. srpna se chystá v Bratislavě tradiční...

Největší ruská automobilka, zašlá sláva a jeden ambiciózní manažer. Do kin vstupuje Švéd v žigulíku

-

dnes 08:37 Video: Automobilka AvtoVAZ, tvůrce řady Lada a někdejší...

Nová DVD: Zahradnictví: Nápadník, 8 hlav šílenství a Bláznivá pětka

-

dnes 07:00 Závěrečná část trilogie Zahradnictví Petra Jarchovského...

Divadelní premiéry k výročí republiky i o kočkách

-

včera 18:01 Divadelní scény věnují část svého letošního repertoáru...

V Lipsku bude po Rumunsku hostem Česká republika

-

včera 17:15 V neděli 18. března se zavřely brány Lipského knižního...

ŽEBŘÍČEK: Tátova volha s Vilhelmovou si udržela prvenství

-

včera 16:14 Film Tátova volha režiséra Jiřího Vejdělka je stále...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby