Krimi

Vypil jsem několik panáků a piv, řekl řidič po honičce s policisty

Honička s policií

ZDROJ: Policie ČR

13.2. 16:17 Video: Rychlostí až 110 kilometrů v hodině ujížděl policistům opilý jednatřicetiletý řidič Alfy Romeo přes několik obcí v okolí Zlína. Nakonec ho zastavil až zátaras z policejních vozů. Posádka odmítala vystoupit, řidiče a jeho dva spolucestující museli policisté z vozidla vytáhnout.

„K divoké honičce došlo v prvním únorovém týdnu,“ informovala v úterý mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. „Řidiče vozidla Alfa Romeo chtěli policisté zkontrolovat krátce před druhou ráno. Ten však nereagoval ani na světelné, ani na zvukové signály a snažil se hlídce ujet,“ uvedla mluvčí.

Honička pokračovala ulicemi Zlína, pak v okolí přes Hvozdnou, Lukov a Štípu a zpět do krajského města. Šoféra se podařilo zastavit ho až za Kostelcem. Tam silnici zablokovali svými vozidly další policisté. Podle Kozumplíkové trval zásah několik desítek minut.

Dechová zkouška u řidiče prokázala 1,3 promile alkoholu, všichni tři muži skončili na policejní služebně, řidič v policejní cele. „Přiznal se, že před jízdou vypil několik piv a panáků, proto nechtěl hlídce zastavit a snažil se ujet,“ doplnila Kozumplíková.

Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až jeden rok odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel. Navíc to není jeho první prohřešek. V rejstříku trestů má už dva záznamy. Poprvé byl potrestán za krádež, podruhé za řízení pod vlivem alkoholu v roce 2015.

jr, Právo

nahoru

Krimi:

Pár zlodějů vykradl podle policie až 80 garáží, pečlivě si vedl jejich seznam

-

dnes 14:10 Trutnovští policisté zadrželi v sobotu muže a jeho...

Pojišťovny neplatí převozy velmi obézních pacientů, stěžují si hasiči a záchranáři

-

dnes 14:00 Středočeský kraj řeší problém spojený s převozem velmi...

Osmaosmdesátiletý senior napadl ve Varech manželku paličkou na maso

-

dnes 13:51 Video: Osmaosmdesátiletý muž napadl v úterý svou ležící...

Za zmanipulování Binga má jít programátor na tři a půl roku do vězení

-

dnes 12:38 aktualizováno Na tři a půl roku poslal ve středu...

Kůň uvázl v pneumatice z traktoru, zachraňovat ho museli hasiči

-

dnes 11:55 Obrazem: Kuriózní zásah za sebou mají jihomoravští...

Ukrást dědictví přijeli zloději v kuklách s nákladní tatrou a bouracím kladivem

-

dnes 11:52 Udělal osudovou chybu. Chtěl se podělit o štěstí, které...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby