Krimi

Vypil jsem několik panáků a piv, řekl řidič po honičce s policisty

Honička s policií

ZDROJ: Policie ČR

13.2. 16:17 Rychlostí až 110 kilometrů v hodině ujížděl policistům opilý jednatřicetiletý řidič Alfy Romeo přes několik obcí v okolí Zlína. Nakonec ho zastavil až zátaras z policejních vozů. Posádka odmítala vystoupit, řidiče a jeho dva spolucestující museli policisté z vozidla vytáhnout.

„K divoké honičce došlo v prvním únorovém týdnu,“ informovala v úterý mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. „Řidiče vozidla Alfa Romeo chtěli policisté zkontrolovat krátce před druhou ráno. Ten však nereagoval ani na světelné, ani na zvukové signály a snažil se hlídce ujet,“ uvedla mluvčí.

Honička pokračovala ulicemi Zlína, pak v okolí přes Hvozdnou, Lukov a Štípu a zpět do krajského města. Šoféra se podařilo zastavit ho až za Kostelcem. Tam silnici zablokovali svými vozidly další policisté. Podle Kozumplíkové trval zásah několik desítek minut.

Dechová zkouška u řidiče prokázala 1,3 promile alkoholu, všichni tři muži skončili na policejní služebně, řidič v policejní cele. „Přiznal se, že před jízdou vypil několik piv a panáků, proto nechtěl hlídce zastavit a snažil se ujet,“ doplnila Kozumplíková.

Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až jeden rok odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel. Navíc to není jeho první prohřešek. V rejstříku trestů má už dva záznamy. Poprvé byl potrestán za krádež, podruhé za řízení pod vlivem alkoholu v roce 2015.

jr, Právo

nahoru

Krimi:

Před soudem opět stanul muž, který měl před osmi lety zneužít nezletilé sourozence

-

dnes 15:34 Případ 62letého Antonína Hajma z Mostu, který byl...

Kamión se v Ústí nad Orlicí nevešel pod viadukt, převrátil se na bok

-

dnes 14:00 Video: Jeden ze zrádných viaduktů pod železničním...

Nákladní auto smetlo na Přerovsku cyklistu s dítětem, muž zemřel

-

dnes 13:21 Tragicky skončil v úterý ráno na Přerovsku střet...

Úřad vlády musí zaplatit pokutu půl miliardy za Promopro, rozhodl soud

-

dnes 11:57 aktualizováno Soud zamítl žalobu úřadu vlády proti...

Policie uzavřela případ podezřelého úmrtí na D1, metanol v něm roli nehrál

-

dnes 11:40 Kriminalisté z Přerova dokončili v těchto dnech...

Soud řeší zásah policistů proti vražedkyni ze Smíchova. Sudků k výslechu nemusí

-

dnes 10:33 Video: Po osmi měsících se Obvodní soud pro Prahu 1...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby