Krimi

Vypil jsem několik panáků a piv, řekl řidič po honičce s policisty

Honička s policií

ZDROJ: Policie ČR

13.2. 16:17 Rychlostí až 110 kilometrů v hodině ujížděl policistům opilý jednatřicetiletý řidič Alfy Romeo přes několik obcí v okolí Zlína. Nakonec ho zastavil až zátaras z policejních vozů. Posádka odmítala vystoupit, řidiče a jeho dva spolucestující museli policisté z vozidla vytáhnout.

„K divoké honičce došlo v prvním únorovém týdnu,“ informovala v úterý mluvčí zlínské policie Monika Kozumplíková. „Řidiče vozidla Alfa Romeo chtěli policisté zkontrolovat krátce před druhou ráno. Ten však nereagoval ani na světelné, ani na zvukové signály a snažil se hlídce ujet,“ uvedla mluvčí.

Honička pokračovala ulicemi Zlína, pak v okolí přes Hvozdnou, Lukov a Štípu a zpět do krajského města. Šoféra se podařilo zastavit ho až za Kostelcem. Tam silnici zablokovali svými vozidly další policisté. Podle Kozumplíkové trval zásah několik desítek minut.

Dechová zkouška u řidiče prokázala 1,3 promile alkoholu, všichni tři muži skončili na policejní služebně, řidič v policejní cele. „Přiznal se, že před jízdou vypil několik piv a panáků, proto nechtěl hlídce zastavit a snažil se ujet,“ doplnila Kozumplíková.

Za ohrožení pod vlivem návykové látky mu hrozí až jeden rok odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz řízení motorových vozidel. Navíc to není jeho první prohřešek. V rejstříku trestů má už dva záznamy. Poprvé byl potrestán za krádež, podruhé za řízení pod vlivem alkoholu v roce 2015.

jr, Právo

nahoru

Krimi:

Hasiči se vrátili do areálu Ravaku, znovu tam začalo hořet

-

včera 21:42 V sutinách zdemolované haly v areálu firmy Ravak v...

Záchranka na Opavsku havarovala při cestě za pacientem

-

včera 20:07 Na Opavsku v sobotu odpoledne havarovala sanitka...

Muže vytáhli z jezera v Karviné bez známek života, museli ho oživovat

-

včera 19:02 Moravskoslezští záchranáři zasahovali v sobotu...

Chatovou oblast na Vsetínsku ohrožoval požár

-

včera 16:14 Pět jednotek hasičů zasahovalo v sobotu odpoledne u...

Muže u Prahy uštkla mamba

-

včera 16:14 aktualizováno Muže u Prahy uštkla v sobotu odpoledne...

Na Prostějovsku usmrtil vlak člověka

-

včera 12:42 aktualizováno Na Prostějovsku v sobotu ráno usmrtil...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů