Ekonomika

V Česku vznikl první fond zaměřený na investice do virtuálních měn

obrazek

Bitcoin je virtuální měna, mince na obrázku jsou jen suvenýry.

FOTO: Benoit Tessier, Reuters

31.1. 10:00 Na investice do virtuálních měn jako je bitcoin, ethereum a další se zaměřuje nový fond, který vznikl v Česku. Cílí na bohaté investory, minimální investice je milión korun. Láká na výnosy přes 30 procent, ekonomové nicméně upozorňují že kvůli kolísání kurzů jde o investici s vyšším rizikem.

Kryptofond založila česká investiční skupina Comfort Finance Group. Investice do koše více virtuálních měn bude řídit tým expertů na kryptoměny. Jde o první takový fond v Česku a zřejmě i v regionu střední Evropy.

Fond je určen pro tzv. kvalifikované investory, to znamená že fyzická osoba nebo firma musí musí investovat minimálně jeden milión korun. Doporučený investiční horizont je minimálně jeden rok, optimálně tři roky. Díky vysoké hodnotě a dlouhodobě rostoucím kurzům virtuálních měn Kryptofond očekává výnosy od 30 procent výše.

„Z dlouhodobého hlediska je možné, že funkci lídra trhu, kterým je v současnosti bitcoin, převezme jiná měna. Tento fenomén, kdy si lídr nedokáže udržet svou pozici na vrcholu, není ve světě technologií ničím nevídaným. Kryptofond využijí zejména ti, kteří se tomuto riziku chtějí vyhnout a přenechají volbu kryptoměn odborníkům,“ řekl projektový manažer Kryptofondu Jan Záhumenský.

Rychlé změny hodnot

Ekonomové nicméně upozorňuji i na rizika virtuálních měn. Vedle výkyvů kurzu jde  jde i o zlodějské útoky hackerů na burzy kryptoměn, jako naposledy v Japonsku. Burza nicméně ujistila klienty, že je odškodní. [celá zpráva]

„Vývoj na trhu kryptoměn v posledních měsících ukázal, že jde o velmi rizikové aktivum, které může sice hodnotu rychle nabírat, ale obratem i ztrácet. Ve srovnání s jinými investicemi do akcií dluhopisů měn či nemovitostí jde pro kryptoměny jen velmi těžko odhadnout jejich reálnou či fundamentální hodnotu. Investování do kryptoměn tak musí být bráno s těmito riziky,“ řekl Novinkám ekonom ING Jakub Seidler.

tov, Novinky

nahoru

Ekonomika:

Čistý zisk bank v Česku letos vzrostl o 300 miliónů korun, uvedla ČNB

-

dnes 12:22 Bankám a spořitelnám v Česku v prvním pololetí...

Podnikání teď láká víc ženy a seniory než mladé muže

-

dnes 11:02 Odvahu pustit se do rizika vlastního podnikání a živit...

V aukčním boji o televizi Sky je vítězem americký Comcast

-

včera 21:05 Americká kabelová společnost Comcast v sobotu...

Češi kvůli emisím žalují VW už o 730 miliónů

-

včera 19:24 Koncern Volkswagen (VW) čelí již tři roky skandálu s...

V Mnichově začal tradiční pivní festival Oktoberfest

-

včera 17:43 Slavnostním naražením prvního pivního sudu začal v...

Benzín i nafta za rok zdražily o čtyři koruny

-

včera 02:19 Ceny pohonných hmot u čerpacích stanic v České...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů