Zahraniční

Kanadský miliardář Sherman a jeho žena byli podle policie úkladně zavražděni

obrazek

Manželé byli nalezeni mrtví ve svém domě v kanadském Torontu.

Reuters

26.1. 21:11 Kanadský miliardář Barry Sherman a jeho žena Honey se stali oběťmi cílené vraždy. Oznámila to v pátek torontská policie, která se podezřelou smrtí páru zabývá od poloviny prosince. Pachatele zločinu zatím policisté nedopadli.

Pětasedmdesátiletý zakladatel farmaceutické firmy Apotex byl spolu s manželkou nalezen mrtev v jejich rodinném domě v Torontu 15. prosince. [celá zpráva]

Kanadská média následující den přinesla nepotvrzené informace, že šlo o případ vraždy a sebevraždy. Policie však nyní tuto verzi na základě šestitýdenního vyšetřování odmítla.

„Domnívám se, že se stali cílenými oběťmi,” řekla podle listu Toronto Star Susan Gomesová z torontské policie. Těla obou manželů podle ní visela na zábradlí poblíž jejich bazénu a pitva prokázala, že se udusili. Policisté neobjevili stopy násilného vniknutí do domu, dodala Gomesová.

Příbuzní Shermanových již od začátku odmítali, že by mohl být pachatelem někdo z manželské dvojice. „K tomuto závěru jsme dospěli ihned na počátku a nyní je v souladu s výsledky nezávislé pitvy a vyšetřování,” uvedla rodina v pátečním prohlášení.

Štědří filantropové

Sherman založil společnost Apotex v roce 1974. V roce 2012 odstoupil z funkce generálního ředitele, zůstal však výkonným předsedou podniku. Firma Apotex zaměstnává kolem 11 tisíc lidí a je sedmým největším výrobcem generických léků na světě. Společnost působí ve více než 45 zemích, včetně Spojených států.

Časopis Forbes odhadl Shermanovo čisté jmění na 3,2 miliardy dolarů (zhruba 70 miliard korun). Manželé patřili k předním kanadským filantropům a věnovali milióny dolarů na nemocnice, školy či židovské organizace.

ČTK

nahoru

Zahraniční:

Šéfka volební komise navrhla zrušit volby na Dálném východě

-

dnes 12:04 Šéfka ruské ústřední volební komise Ella Pamfilovová ve...

Tři američtí vojáci se zranili při cvičení na Slovensku

-

dnes 11:55 Na cvičení ve slovenském výcvikovém prostoru Lešť se ve...

Mayovou řeči o její budoucnosti otravují

-

dnes 10:25 Britská premiérka Theresa Mayová (61) připustila, že...

Na západě Mexika našli kamión se 157 mrtvolami, nevešly se do márnic

-

dnes 09:25 Video: Šok zažili policisté na západě Mexika u města...

V Londýně u mešity najelo auto do lidí, dva zranění

-

dnes 09:20 aktualizováno U mešity na severozápadě Londýna...

Severní a Jižní Korea spolu chtějí uspořádat letní olympiádu

-

dnes 07:09 Představitelé Severní a Jižní Koreje Kim Čong-un a Mun...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů