Krimi

Identita dvou obětí z vyhořelého pražského hotelu není zatím známá

obrazek

Policisté a hasiči prohledávali hotel v Náplavní ulici v Praze, kde v sobotu vypukl požár.

FOTO: Praha HZS, ČTK

21.1. 19:38 Vyšetřovatelé v neděli večer kolem 18. hodiny ukončili ve vyhořelém pražském hotelu Eurostars David ohledání stop. Odborníci je nyní budou vyhodnocovat, byly zadány znalecké posudky od kriminalistického ústavu a soudních znalců a bude se čekat na jejich výsledky. Hotel si převzali zástupci majitelů. Zatím není známá identita dvou obětí požáru.

Nyní záleží podle policie na majiteli, zda umožní hostům dojít si do pokojů pro osobní věci či doklady.

Požár hotelu

Stále není jasné, proč požár vznikl. První informace hovořila o klimatizaci, vyšetřovatelé ale zkoumají všechny možnosti. Analýza stop může trvat delší dobu, upozornil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Hypotézy a různé spekulace o příčinách vzniku požáru nechtějí vyšetřovatelé komentovat.

Policisté a hasiči vyšetřují příčiny požáru, který vypukl v hotelu v Náplavní ulici v Praze.

FOTO: Praha HZS, ČTK

Požár si vyžádal čtyři oběti a zařadil se mezi nejtragičtější v novodobé historii země. Jednadvacetiletý Němec a o rok mladší Jihokorejka zemřeli na místě ještě před příjezdem záchranářů. Dvě ženy, jejichž totožnost policisté ani 24 hodin po požáru neznají, později podlehly těžkým zraněním ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Všichni se udusili

Všichni přišli o život v důsledku nadýchání kouře a udušení. Mezi zraněnými jsou tři Nizozemci, občan Turecka a Francouz, dva lidé zůstávají ve vážném stavu. Některé lehce zraněné už lékaři propustili. Mezi lehce zraněnými byli i dva profesionální hasiči.

Záchranáři na místě ošetřili devět zraněných

FOTO: HZS Hlavního města Prahy,

V hotelu byla ubytována více než stovka hostů, které postupně vyslýchá policie. S policisty jsou v kontaktu také majitelé hotelu, který patří španělskému řetězci Hotusa. „Je nám to strašně líto, učiníme všechno, co je potřebné ve vztahu k poškozeným,” řekl právní zástupce vlastníka hotelu Václav Vlk. Hotel měl podle něj předpisy požární bezpečnosti v pořádku a čeká na závěry vyšetřovatelů o příčinách požáru.

Hasiči v době požáru evakuovali 34 lidí, převážně cizinců. Hosty zachraňovali i pomocí vysokozdvižných žebříků z pokojů, chodeb a okenních říms, někteří zůstali odříznuti v horních patrech hořící budovy. Zásah byl podle hasičů fyzicky i psychicky mimořádně náročný, v objektu byla tma a terén byl značně nepřehledný. Majitel hotelu zajistil turistům náhradní ubytování ve třech jiných pražských hotelech, které vlastní.

rap, ČTK

nahoru

Krimi:

Nehoda uzavřela pražský okruh, dva zranění

-

dnes 06:58 aktualizováno Nehoda kamiónu a dodávky uzavřela ve...

Hasiči likvidují na Berounsku požár lesa na kopci, v akci jsou i vrtulníky

-

včera 17:45 Video: Několik desítek hasičů bojuje s požárem u obce...

Útočník v pražském Sherwoodu šel sokovi nožem po krku, trefil ruku a zmizel

-

včera 17:23 Pražští policisté dopadli v pondělí...

Chytil mě do kravaty a chtěl mě vytáhnout z auta, řekl řidič o policistovi z Plzně

-

včera 15:18 Audio: Výpovědí poškozeného řidiče Josefa Vávry...

Na Plzeňsku hořely hektary lesa

-

včera 14:01 aktualizováno S rozsáhlým požárem lesa od úterního...

Cizinec v BMW ujížděl Prahou. V křižovatce ho smetlo auto

-

včera 13:23 Video: Nehodou skončilo pondělní policejní...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů