Krimi

Identita dvou obětí z vyhořelého pražského hotelu není zatím známá

obrazek

Policisté a hasiči prohledávali hotel v Náplavní ulici v Praze, kde v sobotu vypukl požár.

FOTO: Praha HZS, ČTK

21.1. 19:38 Vyšetřovatelé v neděli večer kolem 18. hodiny ukončili ve vyhořelém pražském hotelu Eurostars David ohledání stop. Odborníci je nyní budou vyhodnocovat, byly zadány znalecké posudky od kriminalistického ústavu a soudních znalců a bude se čekat na jejich výsledky. Hotel si převzali zástupci majitelů. Zatím není známá identita dvou obětí požáru.

Nyní záleží podle policie na majiteli, zda umožní hostům dojít si do pokojů pro osobní věci či doklady.

Požár hotelu

Stále není jasné, proč požár vznikl. První informace hovořila o klimatizaci, vyšetřovatelé ale zkoumají všechny možnosti. Analýza stop může trvat delší dobu, upozornil mluvčí pražské policie Jan Daněk. Hypotézy a různé spekulace o příčinách vzniku požáru nechtějí vyšetřovatelé komentovat.

Policisté a hasiči vyšetřují příčiny požáru, který vypukl v hotelu v Náplavní ulici v Praze.

FOTO: Praha HZS, ČTK

Požár si vyžádal čtyři oběti a zařadil se mezi nejtragičtější v novodobé historii země. Jednadvacetiletý Němec a o rok mladší Jihokorejka zemřeli na místě ještě před příjezdem záchranářů. Dvě ženy, jejichž totožnost policisté ani 24 hodin po požáru neznají, později podlehly těžkým zraněním ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Všichni se udusili

Všichni přišli o život v důsledku nadýchání kouře a udušení. Mezi zraněnými jsou tři Nizozemci, občan Turecka a Francouz, dva lidé zůstávají ve vážném stavu. Některé lehce zraněné už lékaři propustili. Mezi lehce zraněnými byli i dva profesionální hasiči.

Záchranáři na místě ošetřili devět zraněných

FOTO: HZS Hlavního města Prahy,

V hotelu byla ubytována více než stovka hostů, které postupně vyslýchá policie. S policisty jsou v kontaktu také majitelé hotelu, který patří španělskému řetězci Hotusa. „Je nám to strašně líto, učiníme všechno, co je potřebné ve vztahu k poškozeným,” řekl právní zástupce vlastníka hotelu Václav Vlk. Hotel měl podle něj předpisy požární bezpečnosti v pořádku a čeká na závěry vyšetřovatelů o příčinách požáru.

Hasiči v době požáru evakuovali 34 lidí, převážně cizinců. Hosty zachraňovali i pomocí vysokozdvižných žebříků z pokojů, chodeb a okenních říms, někteří zůstali odříznuti v horních patrech hořící budovy. Zásah byl podle hasičů fyzicky i psychicky mimořádně náročný, v objektu byla tma a terén byl značně nepřehledný. Majitel hotelu zajistil turistům náhradní ubytování ve třech jiných pražských hotelech, které vlastní.

rap, ČTK

nahoru

Krimi:

Vůz na Plzeňsku prolétl svodidly a skončil na střeše, řidička na místě zemřela

-

včera 20:52 Ke smrtelné nehodě došlo v sobotu večer u Kralovic na...

Muž hrozil v bance zbraní a chtěl peníze. Chytili ho, než stihl s lupem utéct

-

včera 19:55 Video: Až 12 let vězení hrozí lupiči, který v pátek...

Smrtelná nehoda zastavila vlaky na trati z Prahy na Drážďany

-

včera 19:37 Neznámý člověk zemřel v sobotu v podvečer poté, co ho...

Na Opavsku zemřel senior po nárazu auta do stromu

-

včera 17:07 Sedmasedmdesátiletý muž zemřel v sobotu ráno při...

Neuvěřitelný manévr hazardérky za volantem u Českého Těšína řeší policie

-

včera 13:17 Video: Doslova hazardérský kousek předvedla v pátek...

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům, jeho audi zběsilou jízdu nevydrželo

-

včera 12:23 Video: Podezřelá jízda postaršího vozidla Audi...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby