Krimi

Sobotní požár v pražském hotelu má už čtyři oběti

Hasiči bojují s požárem hotelu v centru Prahy

21.1. 10:27 (aktualizováno: 21.1. 13:02) Sobotní požár v hotelu Eurostars David v centru Prahy má už čtyři oběti. Dva mladí cizinci zemřeli na místě, dvě ženy podlehly těžkým zraněním ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Původní bilance po požáru byla dva mrtví a devět zraněných. Tři lidi museli záchranáři v sobotu resuscitovat.

V neděli přišly informace o smrti dalších dvou žen, které podlehly těžkým zraněním v nemocnici. Jedna žena zemřela ještě během sobotního večera, druhá v neděli ráno, upřesnil mluvčí Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Michal Schneider. Příčinou úmrtí bylo udušení kouřem.

Policie informovala, že v sobotu v hotelu zemřeli mladý Němec a Jihokorejka. „Na místě během včerejšího požáru zemřel muž ze Spolkové republiky Německo ročník narození 1996 a žena z Jižní Koreje ročník narození 1997,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk. [celá zpráva]

Totožnost lidí, kteří zemřeli v neděli, zatím policie nespecifikovala.

Požár vznikl pravděpodobně na klimatizaci v přízemí hotelu

FOTO: HZS Hlavního města Prahy,

V hotelu Eurostars David v Náplavní ulici v centru metropole začalo hořet v sobotu kolem 18. hodiny. Hasiči dostali hlášení, že v přízemí pětipatrového hotelu hoří klimatizace. Uvnitř byly asi čtyři desítky lidí, kteří museli být evakuováni. Záchranáři kvůli události aktivovali traumaplán, hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu. [celá zpráva]

Požár hotelu v Praze

I když se podařilo požár zvládnout ještě před půlnocí, šlo o velmi rozsáhlý zásah. Jen hasičů se na místě vystřídalo zhruba 100 až 150, k hotelu, z jehož oken se valil kouř a na chodbách šlehaly plameny, přijížděla jedna sanitka za druhou s desítkami záchranářů.

Hasiči bojují s požárem hotelu v centru Prahy

FOTO: HZS Hlavního města Prahy,

„Požár uvnitř hotelu byl velmi intenzivní. Kde přesně hořelo zatím nemůžeme vzhledem k vyšetřování upřesnit, ale hořelo velmi intenzivně. Navíc schodištěm se šířily zplodiny, které prošly centrálním schodištěm do hotelu a ohrozily ubytované osoby,“ řekl Právu mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Zranění hasiči

Právě na centrálním schodišti se také zranili dva hasiči. „Jeden má pohmožděné rameno, druhé zranění je o něco vážnější, ale oba kolegové jsou mimo ohrožení života. Oba spadli na schodišti, zatím jsme s nimi nemohli mluvit, takže nevíme přesně, z jaké to bylo výšky. Nebylo to nic extra dramatického, že by prohořel strop. Bylo to na velkém centrálním schodišti, kde intenzivně hořelo, bylo tam hodně zplodin a orientace byla velmi problematická,“ popisoval situaci uvnitř hotelu Kavka.

Hasiči v hořícím hotelu

FOTO: HZS Hlavního města Prahy,

Na místě jsou nyní vyšetřovatelé, kteří zjišťují příčinu požáru. „Podrobnosti o příčině nemůžeme sdělovat s ohledem na vyšetřování. Dneska mít výsledky určitě nebudeme. Předpokládám, že závěry budeme mít v řádech několika dní,“ dodal Kavka.

Požár vznikl pravděpodobně na klimatizaci v přízemí hotelu

FOTO: HZS Hlavního města Prahy,

rap, Novinky, ČTK, Právo

nahoru

Krimi:

Před soudem opět stanul muž, který měl před osmi lety zneužít nezletilé sourozence

-

dnes 15:34 Případ 62letého Antonína Hajma z Mostu, který byl...

Kamión se v Ústí nad Orlicí nevešel pod viadukt, převrátil se na bok

-

dnes 14:00 Video: Jeden ze zrádných viaduktů pod železničním...

Nákladní auto smetlo na Přerovsku cyklistu s dítětem, muž zemřel

-

dnes 13:21 Tragicky skončil v úterý ráno na Přerovsku střet...

Úřad vlády musí zaplatit pokutu půl miliardy za Promopro, rozhodl soud

-

dnes 11:57 aktualizováno Soud zamítl žalobu úřadu vlády proti...

Policie uzavřela případ podezřelého úmrtí na D1, metanol v něm roli nehrál

-

dnes 11:40 Kriminalisté z Přerova dokončili v těchto dnech...

Soud řeší zásah policistů proti vražedkyni ze Smíchova. Sudků k výslechu nemusí

-

dnes 10:33 Video: Po osmi měsících se Obvodní soud pro Prahu 1...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby