Krimi

Požár hotelu v Praze: dva mrtví, desítky evakuovaných

Hasiči a záchranáři u požáru hotelu v Praze

20.1. 18:20 (aktualizováno: 20.1. 22:04) Nejméně dva lidé zemřeli v důsledku požáru, který v sobotu večer vypukl v čtyřhvězdičkovém hotelu Eurostars David v centru Prahy. Na místo vyjeli hasiči z celé Prahy, záchranáři kvůli události aktivovali takzvaný traumaplán. Hasiči už zásah ukončili.

Záchranáři zatím nahlásili dva mrtvé. Tři lidi bylo nutné resuscitovat. „To se podařilo, záchranáři obnovili jejich životní funkce a byli převezeni do nemocnic,“ uvedla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Původní zprávy hovořily o desítkách zraněných, péči pražských záchranářů jich však potřebovalo méně. Podle posledních informací záchranka ošetřila devět zraněných, pět lidí bylo zraněno těžce.

Požár hotelu v Praze

Hlášení o požáru hotelu, který stojí na rohu ulic Náplavní a Záhořanského, přišlo kolem šesté večer. Hasiči nejprve vyhlásili druhý, pak třetí a kolem půl osmé zvláštní stupeň poplachu. Na místo přijely profesionální jednotky z celé Prahy.

Hasiči a záchranáři u požáru hotelu v Praze

FOTO: Marek Bádal, Novinky

Z hotelu bylo třeba evakuovat asi 40 lidí. „Hlavním úkolem bylo od samého počátku dostat ven lidi. Soustředili jsme se na to, abychom našli všechny lidi, kteří by se mohli v hotelu vyskytovat. Bylo to hodně složité, objekt byl zakouřený a jedná se o velmi členitý dům,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

pic.twitter.com/dltmJPfVkO

— Hasiči Praha (@HasiciPraha) 20. ledna 2018

Po 20. hodině už se nejspíš v útrobách domu nejspíš nikdo nenacházel.

Záchranáři kvůli události aktivovali takzvaný traumaplán - režim, kdy jsou v pohotovosti všechny nemocnice v Praze, které se záchranáři komunikují a hlásí, kolik mohou přijmout zraněných. Ukončili ho po osmé večer.

Požár hotelu v Praze

Podle reportéra Novinek byl krátce po ohlášení požáru na místě cítit kouř, ale nebyly vidět plameny. Podle prvotních informací hořelo na chodbě hotelu, zatím se mluví o technické závadě na klimatizaci či na elektroinstalaci. „Příčinu ještě budeme v neděli ověřovat,“ dodal Kavka.

Podle České televize by měli evakuovaní najít náhradní ubytování v jiném hotelu stejného majitele na nedaleké Národní třídě.

rap, Novinky, Právo

nahoru

Krimi:

Policista vracející se ze služby zadržel opilého řidiče

-

dnes 18:37 Notně pod parou byl v neděli brzy ráno pětadvacetiletý...

Ve Zlíně hořela na parkovišti tři osobní auta

-

dnes 15:27 Tři osobní auta poničil v neděli požár na parkovišti...

Hledač kovů vytáhl v Praze z Vltavy dělostřelecký granát

-

dnes 12:10 Aktivní dělostřelecký granát vytáhl v neděli dopoledne...

Opilý a bez řidičáku sedl v Havířově za volant. Zranil mladou spolujezdkyni

-

dnes 11:53 Opilý a bez řidičského průkazu usedl v sobotu podvečer...

Mladík dostal v Opavě smyk na ledě, spolujezdec je těžce zraněný

-

dnes 11:50 Třiadvacetiletý spolujezdec byl v noci ze soboty na...

Muž doma hasil menší požár, skončil v nemocnici

-

dnes 09:46 V nemocnici skončil v neděli ráno majitel rodinného...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby