Krimi

Požár hotelu v Praze: dva mrtví, desítky evakuovaných

Hasiči a záchranáři u požáru hotelu v Praze

20.1. 18:20 (aktualizováno: 20.1. 22:04) Nejméně dva lidé zemřeli v důsledku požáru, který v sobotu večer vypukl v čtyřhvězdičkovém hotelu Eurostars David v centru Prahy. Na místo vyjeli hasiči z celé Prahy, záchranáři kvůli události aktivovali takzvaný traumaplán. Hasiči už zásah ukončili.

Záchranáři zatím nahlásili dva mrtvé. Tři lidi bylo nutné resuscitovat. „To se podařilo, záchranáři obnovili jejich životní funkce a byli převezeni do nemocnic,“ uvedla mluvčí pražské záchranky Jana Poštová.

Původní zprávy hovořily o desítkách zraněných, péči pražských záchranářů jich však potřebovalo méně. Podle posledních informací záchranka ošetřila devět zraněných, pět lidí bylo zraněno těžce.

Požár hotelu v Praze

Hlášení o požáru hotelu, který stojí na rohu ulic Náplavní a Záhořanského, přišlo kolem šesté večer. Hasiči nejprve vyhlásili druhý, pak třetí a kolem půl osmé zvláštní stupeň poplachu. Na místo přijely profesionální jednotky z celé Prahy.

Hasiči a záchranáři u požáru hotelu v Praze

FOTO: Marek Bádal, Novinky

Z hotelu bylo třeba evakuovat asi 40 lidí. „Hlavním úkolem bylo od samého počátku dostat ven lidi. Soustředili jsme se na to, abychom našli všechny lidi, kteří by se mohli v hotelu vyskytovat. Bylo to hodně složité, objekt byl zakouřený a jedná se o velmi členitý dům,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

pic.twitter.com/dltmJPfVkO

— Hasiči Praha (@HasiciPraha) 20. ledna 2018

Po 20. hodině už se nejspíš v útrobách domu nejspíš nikdo nenacházel.

Záchranáři kvůli události aktivovali takzvaný traumaplán - režim, kdy jsou v pohotovosti všechny nemocnice v Praze, které se záchranáři komunikují a hlásí, kolik mohou přijmout zraněných. Ukončili ho po osmé večer.

Požár hotelu v Praze

Podle reportéra Novinek byl krátce po ohlášení požáru na místě cítit kouř, ale nebyly vidět plameny. Podle prvotních informací hořelo na chodbě hotelu, zatím se mluví o technické závadě na klimatizaci či na elektroinstalaci. „Příčinu ještě budeme v neděli ověřovat,“ dodal Kavka.

Podle České televize by měli evakuovaní najít náhradní ubytování v jiném hotelu stejného majitele na nedaleké Národní třídě.

rap, Novinky, Právo

nahoru

Krimi:

Před soudem opět stanul muž, který měl před osmi lety zneužít nezletilé sourozence

-

dnes 15:34 Případ 62letého Antonína Hajma z Mostu, který byl...

Kamión se v Ústí nad Orlicí nevešel pod viadukt, převrátil se na bok

-

dnes 14:00 Video: Jeden ze zrádných viaduktů pod železničním...

Nákladní auto smetlo na Přerovsku cyklistu s dítětem, muž zemřel

-

dnes 13:21 Tragicky skončil v úterý ráno na Přerovsku střet...

Úřad vlády musí zaplatit pokutu půl miliardy za Promopro, rozhodl soud

-

dnes 11:57 aktualizováno Soud zamítl žalobu úřadu vlády proti...

Policie uzavřela případ podezřelého úmrtí na D1, metanol v něm roli nehrál

-

dnes 11:40 Kriminalisté z Přerova dokončili v těchto dnech...

Soud řeší zásah policistů proti vražedkyni ze Smíchova. Sudků k výslechu nemusí

-

dnes 10:33 Video: Po osmi měsících se Obvodní soud pro Prahu 1...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby