Zahraniční

V Thajsku zadrželi šéfa sítě pašeráků slonoviny a nosorožčích rohů

obrazek

Zadržený Bunčaj Bač při sobotním výslechu na policii v Bangkoku

FOTO: Tassanee Vejpongsa, ČTK/AP

20.1. 12:42 Thajská policie zadržela v pátek údajného šéfa největší asijské sítě pašeráků, zaměřenou na nelegální obchod se slonovinou či nosorožčími rohy. Čtyřicetiletého Thajce původem z Vietnamu Bunčaj Bače chytili ve městě poblíž laoských hranic, za pašování mu hrozí až čtyři roky. Informoval o tom server BBC.

Bač byl zatčen kvůli pašovaní čtrnácti nosorožčích rohů v hodnotě asi miliónu dolarů (více než 20 miliónů korun) z Afriky do Thajska. Podle policie Bač řídil pašerácké operace syndikátu více než deset let.

Policie proti němu získala dostatek důkazů poté, co minulý měsíc zachytila zásilku nosorožčího rohu a vyšetřila všechny lidi kolem ní zapojené.

„O Bačovi se vědělo, že řídí svůj byznys z malého pohraničního městečka na Mekongu, přes který se nelegální zboží často pašuje do Laosu,“ uvedl zpravodaj BBC Jonathan Head.

Laos je jednou z hlavních cest, kudy se dostávají kusy upytlačených zvířat z Afriky a Asie dále ke kupcům do Vietnamu a Číny.

I přesto, že se thajským úřadům v poslední době povedlo zachytit zásilky zvířecího kontrabandu, nedaří se jim podle Heada rozbíjet velké a mocné pašerácké sítě.

Protipašerácká skupina Freeland, která pomohla proti Bačovi sehnat důkazy, věří, že jeho zatčení vážně naruší jeho údajné pašerácké operace.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Australan vytáhl syna z hořícího domu a běžel pro pomoc, zemřel na infarkt

-

dnes 07:39 Heroický čin stál život sedmasedmdesátiletého Stevena...

Polští zloději ukradli díly z mercedesu, který ještě nebyl na trhu

-

dnes 05:23 Polští zloději dokázali ukrást vůz značky Mercedes,...

Zemřela jedna ze tří žen, které přežily pád letadla na Kubě

-

dnes 05:14 Tragická bilance letecké havárie na Kubě se zvýšila. V...

Venezuela se ohradila proti americkým sankcím

-

dnes 05:00 Venezuela nové americké sankce, které mají zkomplikovat...

Gruzie a Rusko budou v Praze jednat o normalizaci vztahů

-

dnes 04:51 V Praze se ve čtvrtek 24. května sejde k dalšímu kolu...

Letadlo japonských aerolinek zaplnil krátce před vzletem kouř

-

včera 22:57 Nepříjemný zážitek si odnesli pasažéři dopravního...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby