Stalo se

Taxikáři chystají další protest

obrazek

Pražští taxikáři protestují na letišti proti řidičům služby Uber i policistům, kteří se na místě snažili sjednat pořádek.

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

18.1. 23:06 Sdružení českých taxikářů ve čtvrtek na svém webu oznámilo další protestní akci proti alternativním službám typu Uber. Tvrdí, že pomocí tisíců nelegálních řidičů organizují protizákonnou činnost. Protestem chtějí apelovat na vládu, aby „okamžitě pomocí rezortů zakročila a znemožnila fungování takovýchto společností”.

„Počínaje 8. únorem 2018 budou licencovaní dopravci taxi konat protestní akci proti společnosti UBER, TAXIFY a způsobu jejich činnosti, kdy pomocí tisíců nelegálních řidičů organizují na našem území protizákonnou činnost. Tento protest je důsledkem čtyřleté pasivity našich vlád v boji proti nezákonné činnosti, které ignorovaly bezpečnost cestující veřejnosti,” uvedlo v prohlášení na Facebooku sdružení.

Formu, jakou chtějí protestovat, prohlášení neuvádí. Akci podle prohlášení podpořilo na šest tisíc řidičů taxi. V minulosti taxikáři například blokovali pražské letiště, nebo protestovali pomalou jízdou ulicemi několika českých měst.

Posted by STOP UBER in CZECH on Thursday, January 18, 2018

Taxikáři dlouhodobě upozorňují, že služby typu Uber, které využívají takzvané sdílené ekonomiky, porušují české zákony a nevyžadují po řidičích stejné podmínky, které musí plnit běžné taxislužby. Tím se podle nich pokřivuje trh. Řidiči zmíněných služeb například nemusí mít koncese a nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby. Místo taxametrů slouží mobilní aplikace. Sama firma označení „taxislužba” odmítá.

„Pokud vláda nepodnikne okamžité kroky k bezprostřednímu řešení tohoto problému, protesty budou pokračovat nepřerušovaně,” stojí dále v dokumentu.

Novinky

nahoru

Stalo se:

Ženu v USA po výběru vysoké částky z banky přepadl gang a přejel ji autem

-

dnes 07:44 Video: Bezpečnostní kamera ve městě Houston v americkém...

Babiš: ANO podpoří návrh Pirátů na zpomalení růstu platů politiků

-

dnes 07:21 aktualizováno Poslanci hnutí ANO by podle šéfa hnutí a...

Nehoda uzavřela pražský okruh, dva zranění

-

dnes 06:58 aktualizováno Nehoda kamiónu a dodávky uzavřela ve...

Lidé na východě Německa déle pracují a méně vydělávají

-

dnes 06:04 Od znovusjednocení Německa sice letos v říjnu uplyne 28...

Facebook a Twitter smazaly stovky falešných účtů z Íránu a Ruska

-

dnes 05:13 Společnost Facebook smazala více než 650 stránek,...

Venezuelu postihlo zemětřesení o síle 7,3 stupně

-

dnes 05:02 aktualizováno Severovýchod Venezuely postihlo v úterý...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů