Stalo se

Taxikáři chystají další protest

obrazek

Pražští taxikáři protestují na letišti proti řidičům služby Uber i policistům, kteří se na místě snažili sjednat pořádek.

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

18.1. 23:06 Sdružení českých taxikářů ve čtvrtek na svém webu oznámilo další protestní akci proti alternativním službám typu Uber. Tvrdí, že pomocí tisíců nelegálních řidičů organizují protizákonnou činnost. Protestem chtějí apelovat na vládu, aby „okamžitě pomocí rezortů zakročila a znemožnila fungování takovýchto společností”.

„Počínaje 8. únorem 2018 budou licencovaní dopravci taxi konat protestní akci proti společnosti UBER, TAXIFY a způsobu jejich činnosti, kdy pomocí tisíců nelegálních řidičů organizují na našem území protizákonnou činnost. Tento protest je důsledkem čtyřleté pasivity našich vlád v boji proti nezákonné činnosti, které ignorovaly bezpečnost cestující veřejnosti,” uvedlo v prohlášení na Facebooku sdružení.

Formu, jakou chtějí protestovat, prohlášení neuvádí. Akci podle prohlášení podpořilo na šest tisíc řidičů taxi. V minulosti taxikáři například blokovali pražské letiště, nebo protestovali pomalou jízdou ulicemi několika českých měst.

Posted by STOP UBER in CZECH on Thursday, January 18, 2018

Taxikáři dlouhodobě upozorňují, že služby typu Uber, které využívají takzvané sdílené ekonomiky, porušují české zákony a nevyžadují po řidičích stejné podmínky, které musí plnit běžné taxislužby. Tím se podle nich pokřivuje trh. Řidiči zmíněných služeb například nemusí mít koncese a nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby. Místo taxametrů slouží mobilní aplikace. Sama firma označení „taxislužba” odmítá.

„Pokud vláda nepodnikne okamžité kroky k bezprostřednímu řešení tohoto problému, protesty budou pokračovat nepřerušovaně,” stojí dále v dokumentu.

Novinky

nahoru

Stalo se:

Před soudem opět stanul muž, který měl před osmi lety zneužít nezletilé sourozence

-

dnes 15:34 Případ 62letého Antonína Hajma z Mostu, který byl...

Rodiče chtěli pojmenovat syna Thymian, v boji s justicí je podpořil Ústavní soud

-

dnes 15:07 S neobvyklou žádostí dorazili v roce 2012 na matriku ve...

Češi ze světových politiků nejvíce věří Zemanovi

-

dnes 14:50 Nejvyšší důvěře mezi vybranými světovými politiky se u...

Extrémní horko zabilo v Karáčí už 65 lidí

-

dnes 14:43 Video: Nejméně 65 mrtvých si vyžádala vlna veder, která...

Jak mluvit o vládě v zahraničí? Piráti připravili kvůli Babišovi další kuchařku

-

dnes 14:39 S nadsázkou si Piráti znovu rýpli do premiéra Andreje...

Ukrajinská armáda přiznala padlé při vpádu na území držené separatisty

-

dnes 14:14 Ukrajinské velení přiznalo, že při útoku na území pod...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby