Stalo se

Taxikáři chystají další protest

obrazek

Pražští taxikáři protestují na letišti proti řidičům služby Uber i policistům, kteří se na místě snažili sjednat pořádek.

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

18.1. 23:06 Sdružení českých taxikářů ve čtvrtek na svém webu oznámilo další protestní akci proti alternativním službám typu Uber. Tvrdí, že pomocí tisíců nelegálních řidičů organizují protizákonnou činnost. Protestem chtějí apelovat na vládu, aby „okamžitě pomocí rezortů zakročila a znemožnila fungování takovýchto společností”.

„Počínaje 8. únorem 2018 budou licencovaní dopravci taxi konat protestní akci proti společnosti UBER, TAXIFY a způsobu jejich činnosti, kdy pomocí tisíců nelegálních řidičů organizují na našem území protizákonnou činnost. Tento protest je důsledkem čtyřleté pasivity našich vlád v boji proti nezákonné činnosti, které ignorovaly bezpečnost cestující veřejnosti,” uvedlo v prohlášení na Facebooku sdružení.

Formu, jakou chtějí protestovat, prohlášení neuvádí. Akci podle prohlášení podpořilo na šest tisíc řidičů taxi. V minulosti taxikáři například blokovali pražské letiště, nebo protestovali pomalou jízdou ulicemi několika českých měst.

Posted by STOP UBER in CZECH on Thursday, January 18, 2018

Taxikáři dlouhodobě upozorňují, že služby typu Uber, které využívají takzvané sdílené ekonomiky, porušují české zákony a nevyžadují po řidičích stejné podmínky, které musí plnit běžné taxislužby. Tím se podle nich pokřivuje trh. Řidiči zmíněných služeb například nemusí mít koncese a nemají auta evidovaná jako vozidla taxislužby. Místo taxametrů slouží mobilní aplikace. Sama firma označení „taxislužba” odmítá.

„Pokud vláda nepodnikne okamžité kroky k bezprostřednímu řešení tohoto problému, protesty budou pokračovat nepřerušovaně,” stojí dále v dokumentu.

Novinky

nahoru

Stalo se:

Do Jižní Koreje přijela severokorejská delegace s generálem z černé listiny

-

dnes 06:14 Do Jižní Koreje v neděli přicestovala vysoká...

Demokraté zveřejnili svou reakci na zprávu republikánů o FBI

-

včera 23:03 aktualizováno Američtí demokraté v sobotu zveřejnili...

Vůz na Plzeňsku prolétl svodidly a skončil na střeše, řidička na místě zemřela

-

včera 20:52 Ke smrtelné nehodě došlo v sobotu večer u Kralovic na...

Rada bezpečnosti OSN schválila rezoluci o příměří v Sýrii

-

včera 20:24 Rada bezpečnosti OSN v sobotu schválila rezoluci...

Slovenský řidič v průběhu tří dnů dvakrát nafoukal přes tři promile

-

včera 20:16 Pětapadesátiletý Emil z východoslovenského Prešova...

Zlatého medvěda z Berlinale veze film Nedotýkej se mě. Podíleli se na něm i Češi

-

včera 20:07 aktualizováno Zlatého medvěda pro nejlepší film 68....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby