Domácí

Drahoš přijde debatovat do ČT a na Primu. Hrad dál mluví o čtyřech duelech

obrazek

Miloš Zeman a Jiří Drahoš

FOTO: koláž Novinky.cz s Právo

18.1. 17:47 (aktualizováno: 18.1. 20:45) Debaty prezidentských kandidátů před druhým kolem boje o Hrad by se měly odehrát v České televizi a na Primě. Na Twitteru to ve čtvrtek uvedl Jiří Drahoš, který je vyzyvatelem stávající hlavy státu Miloše Zemana. Hrad podle Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka dál počítá se čtyřmi debatami.

Drahoš v tweetu připomíná, že už po prvním kole přijal nabídku na debatu na veřejnoprávní televizi. „Druhým médiem bude televize Prima, a to 23. 1.,“ oznámil.

Miloš Zeman původně avizoval, že se předvolebních debat nebude účastnit, po prvním kole však otočil a nabídl, že je ochoten zúčastnit se dvou debat, neboť tři a více by prý již diváky nudily. [celá zpráva]

13.1. jsem přijal nabídku debaty na veřejnoprávní televizi ČT. Druhým médiem bude televize Prima, a to 23.1.— Jiří Drahoš (@jiridrahos1) 18. ledna 2018

Později však mluvčí Ovčáček oznámil, že Zeman přijal pozvání k debatě na čtyřech televizních stanicích - v neděli by měl být na Nově, v pondělí na TV Barrandov, v úterý na Primě a ve čtvrtek v České televizi. Tento plán Hrad prosazuje i dál.

Výzva Jiřímu Drahošovi! pic.twitter.com/KfY0GL4oTH— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) 18. ledna 2018

„My si nevybíráme. Pan prezident přijde do všech čtyř televizí, které ho pozvaly k účasti v duelu s Jiřím Drahošem,“ uvedl Ovčáček ve čtvrtek na dotaz Novinek.

Rozhodující druhé kolo prezidentských voleb se koná příští týden 26. a 27. ledna. První kolo vyhrál Zeman se ziskem 38,6 procenta hlasů, jeho vyzyvatel Jiří Drahoš získal 26,6 procenta.

Debatu na České televizi by měla moderovat Světlana Witowská, která nahradí původně zamýšleného Václava Moravce. Moderátorem debaty na Primě by měl být Karel Voříšek.

Na Nově bude moderovat Ray Koranteng, a to i v případě, že pozvání přijme jen Miloš Zeman. „Pokud se Jiří Drahoš rozhodne debaty nezúčastnit, TV Nova odvysílá hodinový rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem,” uvedla mluvčí Novy Jana Ondrejechová.

Šéf TV Barrandov Jaromír Soukup ve čtvrtečním pravidelném rozhovoru se Zemanem uvedl, že televize má rezervovaný čas na pondělní debatu. Zeman uvedl, že on sám přijde.

Novinky

nahoru

Domácí:

Babiš: ANO podpoří návrh Pirátů na zpomalení růstu platů politiků

-

dnes 07:21 aktualizováno Poslanci hnutí ANO by podle šéfa hnutí a...

Plné Václavské náměstí si písněmi ze 60. let připomínalo srpen 1968. Na Bílou lidé pískali

-

včera 20:02 Video: aktualizováno Na Václavském náměstí v Praze se...

Nový text u pražské sochy sovětského velitele Koněva naštval komunisty

-

včera 18:57 Ostrá výměna názorů mezi komunisty a jejich odpůrci se...

Poskočí platy politiků? Poslanci tomu nahrávají

-

včera 18:47 Kolem patnácti tisíc korun měsíčně by mohli získat ke...

Vštípila mi svobodu, říká syn odvážné Rusky, která v roce 1968 protestovala na Rudém náměstí

-

včera 18:25 Video: Jaroslavu Gorbaněvskému bylo sedm let, když v...

Zeman jmenuje Mazance do čela Nejvyššího správního soudu

-

včera 17:17 aktualizováno Prezident Miloš Zeman sdělil...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů