Domácí

Drahoš přijde debatovat do ČT a na Primu. Hrad dál mluví o čtyřech duelech

obrazek

Miloš Zeman a Jiří Drahoš

FOTO: koláž Novinky.cz s Právo

18.1. 17:47 (aktualizováno: 18.1. 20:45) Debaty prezidentských kandidátů před druhým kolem boje o Hrad by se měly odehrát v České televizi a na Primě. Na Twitteru to ve čtvrtek uvedl Jiří Drahoš, který je vyzyvatelem stávající hlavy státu Miloše Zemana. Hrad podle Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka dál počítá se čtyřmi debatami.

Drahoš v tweetu připomíná, že už po prvním kole přijal nabídku na debatu na veřejnoprávní televizi. „Druhým médiem bude televize Prima, a to 23. 1.,“ oznámil.

Miloš Zeman původně avizoval, že se předvolebních debat nebude účastnit, po prvním kole však otočil a nabídl, že je ochoten zúčastnit se dvou debat, neboť tři a více by prý již diváky nudily. [celá zpráva]

13.1. jsem přijal nabídku debaty na veřejnoprávní televizi ČT. Druhým médiem bude televize Prima, a to 23.1.— Jiří Drahoš (@jiridrahos1) 18. ledna 2018

Později však mluvčí Ovčáček oznámil, že Zeman přijal pozvání k debatě na čtyřech televizních stanicích - v neděli by měl být na Nově, v pondělí na TV Barrandov, v úterý na Primě a ve čtvrtek v České televizi. Tento plán Hrad prosazuje i dál.

Výzva Jiřímu Drahošovi! pic.twitter.com/KfY0GL4oTH— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) 18. ledna 2018

„My si nevybíráme. Pan prezident přijde do všech čtyř televizí, které ho pozvaly k účasti v duelu s Jiřím Drahošem,“ uvedl Ovčáček ve čtvrtek na dotaz Novinek.

Rozhodující druhé kolo prezidentských voleb se koná příští týden 26. a 27. ledna. První kolo vyhrál Zeman se ziskem 38,6 procenta hlasů, jeho vyzyvatel Jiří Drahoš získal 26,6 procenta.

Debatu na České televizi by měla moderovat Světlana Witowská, která nahradí původně zamýšleného Václava Moravce. Moderátorem debaty na Primě by měl být Karel Voříšek.

Na Nově bude moderovat Ray Koranteng, a to i v případě, že pozvání přijme jen Miloš Zeman. „Pokud se Jiří Drahoš rozhodne debaty nezúčastnit, TV Nova odvysílá hodinový rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem,” uvedla mluvčí Novy Jana Ondrejechová.

Šéf TV Barrandov Jaromír Soukup ve čtvrtečním pravidelném rozhovoru se Zemanem uvedl, že televize má rezervovaný čas na pondělní debatu. Zeman uvedl, že on sám přijde.

Novinky

nahoru

Domácí:

Varianta vlády ANO a ČSSD s podporou komunistů má logiku, připustil Stropnický

-

dnes 14:56 Ministr zahraničí v demisi a místopředseda hnutí ANO...

Obavy ze znárodňování parcel jsou blbost, řekl Ťok

-

dnes 13:08 Obavy z neférového vyvlastňování pozemků kvůli stavbě...

Matějská pouť láká na obří kolotoč, padací věž či na ponorku

-

dnes 12:54 Video: V Praze na Výstavišti o víkendu začala Matějská...

V Praze zadrželi bývalého vůdce syrských Kurdů Sáliha Muslima, chce ho Turecko

-

dnes 12:32 České úřady v sobotu v Praze zadržely bývalého...

Klausovo centrum muselo vrátit statisíce insolvenčnímu správci

-

dnes 12:21 Občanské sdružení Centrum pro ekonomiku a politiku...

Česko se probudilo do mrazivého rána, teploty spadly i pod minus 20

-

dnes 09:35 aktualizováno Česko se v neděli probudilo do mrazivého...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby