Domácí

Drahoš přijde debatovat do ČT a na Primu. Hrad dál mluví o čtyřech duelech

obrazek

Miloš Zeman a Jiří Drahoš

FOTO: koláž Novinky.cz s Právo

18.1. 17:47 (aktualizováno: 18.1. 20:45) Debaty prezidentských kandidátů před druhým kolem boje o Hrad by se měly odehrát v České televizi a na Primě. Na Twitteru to ve čtvrtek uvedl Jiří Drahoš, který je vyzyvatelem stávající hlavy státu Miloše Zemana. Hrad podle Zemanova mluvčího Jiřího Ovčáčka dál počítá se čtyřmi debatami.

Drahoš v tweetu připomíná, že už po prvním kole přijal nabídku na debatu na veřejnoprávní televizi. „Druhým médiem bude televize Prima, a to 23. 1.,“ oznámil.

Miloš Zeman původně avizoval, že se předvolebních debat nebude účastnit, po prvním kole však otočil a nabídl, že je ochoten zúčastnit se dvou debat, neboť tři a více by prý již diváky nudily. [celá zpráva]

13.1. jsem přijal nabídku debaty na veřejnoprávní televizi ČT. Druhým médiem bude televize Prima, a to 23.1.— Jiří Drahoš (@jiridrahos1) 18. ledna 2018

Později však mluvčí Ovčáček oznámil, že Zeman přijal pozvání k debatě na čtyřech televizních stanicích - v neděli by měl být na Nově, v pondělí na TV Barrandov, v úterý na Primě a ve čtvrtek v České televizi. Tento plán Hrad prosazuje i dál.

Výzva Jiřímu Drahošovi! pic.twitter.com/KfY0GL4oTH— Jiří Ovčáček (@PREZIDENTmluvci) 18. ledna 2018

„My si nevybíráme. Pan prezident přijde do všech čtyř televizí, které ho pozvaly k účasti v duelu s Jiřím Drahošem,“ uvedl Ovčáček ve čtvrtek na dotaz Novinek.

Rozhodující druhé kolo prezidentských voleb se koná příští týden 26. a 27. ledna. První kolo vyhrál Zeman se ziskem 38,6 procenta hlasů, jeho vyzyvatel Jiří Drahoš získal 26,6 procenta.

Debatu na České televizi by měla moderovat Světlana Witowská, která nahradí původně zamýšleného Václava Moravce. Moderátorem debaty na Primě by měl být Karel Voříšek.

Na Nově bude moderovat Ray Koranteng, a to i v případě, že pozvání přijme jen Miloš Zeman. „Pokud se Jiří Drahoš rozhodne debaty nezúčastnit, TV Nova odvysílá hodinový rozhovor s prezidentem Milošem Zemanem,” uvedla mluvčí Novy Jana Ondrejechová.

Šéf TV Barrandov Jaromír Soukup ve čtvrtečním pravidelném rozhovoru se Zemanem uvedl, že televize má rezervovaný čas na pondělní debatu. Zeman uvedl, že on sám přijde.

Novinky

nahoru

Domácí:

Rodiče chtěli pojmenovat syna Thymian, v boji s justicí je podpořil Ústavní soud

-

dnes 15:07 S neobvyklou žádostí dorazili v roce 2012 na matriku ve...

Češi ze světových politiků nejvíce věří Zemanovi

-

dnes 14:50 Nejvyšší důvěře mezi vybranými světovými politiky se u...

Jak mluvit o vládě v zahraničí? Piráti připravili kvůli Babišovi další kuchařku

-

dnes 14:39 S nadsázkou si Piráti znovu rýpli do premiéra Andreje...

Pirátovi Peksovi žádný postih za výroky o Babišovi nehrozí

-

dnes 13:14 aktualizováno Mandátový a imunitní výbor v úterý...

Plánované metro D by mohlo vést i na Žižkov a do Vysočan, rozhodli radní

-

dnes 13:04 Plánovaná trasa metra D by podle radních měla z náměstí...

Jsou to plíživé čistky. TOP 09 chce mimořádnou schůzi kvůli personálním změnám vlády

-

dnes 12:05 Vláda provádí čistky, chceme to vysvětlit na mimořádné...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby