Zahraniční

Macronová kvůli románku se svým studentem ztratila všechny přátele

obrazek

Francouzský prezident Emanuelle Macron a jeho choť Brigitte.

Právo

20.1. 08:57 Milostné vzplanutí současné první dámy Francie, tehdy devětatřicetileté učitelky Brigitte Auzièreové, s jejím 15letým studentem a nynějším prezidentem Emmanuelem Macronem bylo vykoupeno slzami. Všichni přátelé a známí se k provdané pedagožce i jejím rodičům obrátili zády. Věkový rozdíl 24 let pro ně byl příliš. Tvrdí to alespoň Maëlla Brunová, autorka životopisu Brigitte Macronové.

„Chovali se k nim, jako by měli mor. Je to etapa jejího života, o které mluvila jen nerada. Ale občas se mi svěřila, že přišla o všechny přátele,“ cituje deník Daily Mail z knihy s názvem Brigitte Macron: L'Affranchie (nespoutaná). Životopis, který se ve Velké Británii dostal v těchto dnech na pulty knihkupců, je ovšem neautorizovaný.

Učitelka z Amiens, kterou od loňských voleb zná celý svět, se tak rázem stala zcela izolovaná. „Přátelé, s nimiž byla zvyklá jezdit na dovolenou, se k ní ze dne na den otočili zády. Nechtěli s ní ani mluvit,“ píše se v knize.

Vztah měl dopad i na její rodiče. Lidé jim posílali pobouřené dopisy, kritizovali je a chodili jim plivat na dveře.

Poznala ho jako 14letého žáka

Macronové bylo osmatřicet let, když se Emmanuel stal na prestižním katolickém gymnáziu La Providence v Amiens jejím žákem. Jemu bylo pouhých 14 let. Tehdy byla provdaná za úspěšného bankéře a vychovávala s ním tři děti. Její život se měl jako mávnutím kouzelného proutku brzy změnit.

'Scandalised' Brigitte Macron lost all her friends and had angry locals 'spit on her parents' doorstep' when ... - https://t.co/AivZlHPldm pic.twitter.com/yMSQfsOgLp

— Best News Videos (@BestNewsTivi) January 18, 2018

Když aférka vyšla najevo, Macron musel školu opustit a přestoupit na jednu z pařížských škol. Své o čtyřiadvacet let starší milence ale slíbil, že si ji jednou vezme. Slib splnil v roce 2007.

Kniha popisuje také reakci Macronových rodičů, když se vztah jejich syna a učitelky provalil. Byli totiž přesvědčeni, že se Emmanuel zamiloval do Brigittiny dcery - spolužačky Laurence Auzièrové. „Nemohli jsme tomu uvěřit. Nebyl to vztah, na který řeknete: no, to je skvělé,“ píše se v knize.

Autorka neautorizovaného životopisu Maëlle Brunová je známá francouzská bulvární novinářka. Úřad francouzské první dámy se k jejímu dílu odmítl vyjádřit.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Australan vytáhl syna z hořícího domu a běžel pro pomoc, zemřel na infarkt

-

dnes 07:39 Heroický čin stál život sedmasedmdesátiletého Stevena...

Polští zloději ukradli díly z mercedesu, který ještě nebyl na trhu

-

dnes 05:23 Polští zloději dokázali ukrást vůz značky Mercedes,...

Zemřela jedna ze tří žen, které přežily pád letadla na Kubě

-

dnes 05:14 Tragická bilance letecké havárie na Kubě se zvýšila. V...

Venezuela se ohradila proti americkým sankcím

-

dnes 05:00 Venezuela nové americké sankce, které mají zkomplikovat...

Gruzie a Rusko budou v Praze jednat o normalizaci vztahů

-

dnes 04:51 V Praze se ve čtvrtek 24. května sejde k dalšímu kolu...

Letadlo japonských aerolinek zaplnil krátce před vzletem kouř

-

včera 22:57 Nepříjemný zážitek si odnesli pasažéři dopravního...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby