Zahraniční

Macronová kvůli románku se svým studentem ztratila všechny přátele

obrazek

Francouzský prezident Emanuelle Macron a jeho choť Brigitte.

Právo

20.1. 08:57 Milostné vzplanutí současné první dámy Francie, tehdy devětatřicetileté učitelky Brigitte Auzièreové, s jejím 15letým studentem a nynějším prezidentem Emmanuelem Macronem bylo vykoupeno slzami. Všichni přátelé a známí se k provdané pedagožce i jejím rodičům obrátili zády. Věkový rozdíl 24 let pro ně byl příliš. Tvrdí to alespoň Maëlla Brunová, autorka životopisu Brigitte Macronové.

„Chovali se k nim, jako by měli mor. Je to etapa jejího života, o které mluvila jen nerada. Ale občas se mi svěřila, že přišla o všechny přátele,“ cituje deník Daily Mail z knihy s názvem Brigitte Macron: L'Affranchie (nespoutaná). Životopis, který se ve Velké Británii dostal v těchto dnech na pulty knihkupců, je ovšem neautorizovaný.

Učitelka z Amiens, kterou od loňských voleb zná celý svět, se tak rázem stala zcela izolovaná. „Přátelé, s nimiž byla zvyklá jezdit na dovolenou, se k ní ze dne na den otočili zády. Nechtěli s ní ani mluvit,“ píše se v knize.

Vztah měl dopad i na její rodiče. Lidé jim posílali pobouřené dopisy, kritizovali je a chodili jim plivat na dveře.

Poznala ho jako 14letého žáka

Macronové bylo osmatřicet let, když se Emmanuel stal na prestižním katolickém gymnáziu La Providence v Amiens jejím žákem. Jemu bylo pouhých 14 let. Tehdy byla provdaná za úspěšného bankéře a vychovávala s ním tři děti. Její život se měl jako mávnutím kouzelného proutku brzy změnit.

'Scandalised' Brigitte Macron lost all her friends and had angry locals 'spit on her parents' doorstep' when ... - https://t.co/AivZlHPldm pic.twitter.com/yMSQfsOgLp

— Best News Videos (@BestNewsTivi) January 18, 2018

Když aférka vyšla najevo, Macron musel školu opustit a přestoupit na jednu z pařížských škol. Své o čtyřiadvacet let starší milence ale slíbil, že si ji jednou vezme. Slib splnil v roce 2007.

Kniha popisuje také reakci Macronových rodičů, když se vztah jejich syna a učitelky provalil. Byli totiž přesvědčeni, že se Emmanuel zamiloval do Brigittiny dcery - spolužačky Laurence Auzièrové. „Nemohli jsme tomu uvěřit. Nebyl to vztah, na který řeknete: no, to je skvělé,“ píše se v knize.

Autorka neautorizovaného životopisu Maëlle Brunová je známá francouzská bulvární novinářka. Úřad francouzské první dámy se k jejímu dílu odmítl vyjádřit.

Novinky

nahoru

Zahraniční:

Britský instruktor zachránil parašutistu při nácviku seskoku, sám se zabil

-

dnes 22:01 Smrtelná zranění utrpěl anglický instruktor Carl Marsh...

Dvanáctiletý mexický školák naboural s autem plným dětí. Pět mrtvých, tři zranění

-

dnes 21:13 Dvanáctiletý mexický chlapec nezvládl řízení auta...

Na Slovensku se šíří nová droga, užívají ji i děti

-

dnes 20:12 Na jihu Slovenska se rozšířila nová droga, kterou užívá...

Polská církev chce posunout hranici pro prodej tvrdého alkoholu na 21 let

-

dnes 18:01 Polská katolická církev přišla s plánem, který má...

Evropany kosí chřipka. Německo hlásí přes stovku mrtvých a plné nemocnice

-

dnes 16:18 Letošní chřipková epidemie si v Německu vyžádala už 102...

V Rakousku zadrželi český autobus s migranty a se šesti kily konopí

-

dnes 15:45 aktualizováno Rakouská policie v pondělí objevila v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby