Zahraniční

MeToo: Allenova adoptivní dcera opět obvinila režiséra ze zneužití

obrazek

Dylan Farrowová se svou matkou Miou v roce 2016

Profimedia.cz

17.1. 16:53 Adoptivní dcera Woodyho Allena Dylan Farrowová ve středu znovu obvinila proslulého amerického režiséra a herce ze sexuálního zneužití. Ve vůbec prvním rozhovoru pro televizi řekla CBS dvaatřicetiletá Farrowová, že svět jí útoky ze strany dvaaosmdesátiletého filmaře konečně uvěří.

„Proč bych neměla chtít ho stáhnout dolů? Proč bych neměla být vzteklá? Proč bych neměla být uražená? Proč bych neměla cítit pobouření... po všech těch letech, kdy jsem byla ignorovaná, kdy mi nevěřili a kdy jsem byla odkládána stranou?“ řekla Dylan Farrowová v ukázce z rozhovoru, který byl pořízen v pondělí a celý bude odvysílán ve čtvrtek.

„Všechno, co mohu dělat, je říkat pravdu a dávat najevo naději, naději, že mi někdo uvěří, než aby jen poslouchal,“ dodala.

In her first TV interview, Dylan Farrow opens up to @CBSThisMorning's @GayleKing on her allegations that she was sexually abused by her father, Woody Allen, and discusses #TimesUp movement. Watch Thursday on @CBS, 7-9am https://t.co/OLs2aKtlNk pic.twitter.com/8RgTxHeCbG

— CBS News (@CBSNews) 16. ledna 2018

Obvinění ze zneužití Dylan její adoptivní matka Mia Farrowová zveřejnila v roce 1992 v době, kdy se po 12 letech za dramatických okolností s Allenem rozcházeli. Tehdy bylo dívce sedm let. Allen ji měl údajně sexuálně obtěžovat v domě Farrowové ve státě Connecticut. Hollywoodský filmař obvinění dlouhodobě odmítá, v minulosti ho vyšetřovala policie, ale obviněn nebyl, protože se žádný přečin neprokázal.

V roce 2014 Dylan Farrowová, která jako dítě hrála ve třech otčímových filmech, napsala otevřený dopis, ve kterém obvinění zopakovala.

Americký režisér Woody Allen

FOTO: Petr Horník, Právo

Znovu se přihlásila nyní během kampaně MeToo, která se rozběhla po propuknutí aféry s hollywoodským producentem Harveyem Weinsteinem, jenž je podezřelý ze zneužívání žen. Stovky žen se přihlásily jako oběti sexuálního násilí, z útoku často obviňovaly známé filmaře, herce, novináře nebo politiky. Kampaň zvaná MeToo vyvolala ale i kritiku a stížnosti na kriminalizaci vstřícného vztahu mužů k ženám a odsuzování jejich přirozené dvornosti.

Od Allena se v poslední době odvrátila řada herců, kteří s ním na jeho filmech spolupracovali. Americko-francouzský herec Timothée Chalamet tento týden oznámil, že odevzdá na fond obětí sexuálního zneužívání výplatu za roli v Allenově filmu A Rainy Day In New York (Deštivý den v New Yorku), jehož natáčení skončilo na podzim. Od režiséra se distancovali herci Rebecca Hallová, Mira Sorvinová, Ellen Pageová, David Krumholtz a Griffin Newman.

Woody Allen was investigated forensically by two states (NY and CT) and no charges were filed. The renunciation of him and his work, no doubt, has some purpose. But it’s unfair and sad to me. I worked w WA 3 times and it was one of the privileges of my career.

— ABFoundation (@ABFalecbaldwin) 16. ledna 2018

Allena se naopak zastal Alec Baldwin, který s ním pracoval na Alici, Jasmíniných slzách a Do Říma s láskou, s tím, že „zříkání se jeho a jeho práce je nefér a smutné“. „Woody Allen byl soudně vyšetřován dvěma státy (New Yorkem a Connecticutem) a žádná obvinění nebyla vznesena,”uvedl na Twitteru.

Novinky, ČTK

nahoru

Zahraniční:

Demokraté zveřejnili svou reakci na zprávu republikánů o FBI

-

včera 23:03 aktualizováno Američtí demokraté v sobotu zveřejnili...

Slovenský řidič v průběhu tří dnů dvakrát nafoukal přes tři promile

-

včera 20:16 Pětapadesátiletý Emil z východoslovenského Prešova...

Čína se zlobí kvůli americkým sankcím vůči KLDR. Zastavte ty chybné kroky, vyzvala

-

včera 18:09 Čína v sobotu odsoudila nové americké sankce proti...

V Indii najelo auto do skupiny školáků, devět mrtvých

-

včera 15:57 Při dopravní nehodě ve východoindickém státě Bihár v...

Pašeračka Tereza zůstane ve vazbě, rozhodl opět pákistánský soud

-

včera 14:37 Pákistánský soud v sobotu prodloužil vazbu Češce...

Ve venezuelské zoo krmí vyhladovělá zvířata nejslabšími jedinci

-

včera 11:08 Venezuelská zoo se kvůli katastrofálnímu nedostatku...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby