Zahraniční

Drahoš se musí připravit na výpady, jakým v životě nečelil, míní slovenský tisk

obrazek

Jiří Drahoš volí v během prvního kola prezidentských voleb v pražských Lysolajích.

FOTO: Dorian Hanuš, Právo

13.1. 22:17 Výsledky prvního kola prezidentských voleb v Česku znamenají podle slovenských médií výzvu zejména pro Jiřího Drahoše. Komentátor slovenského Denníku N konstatuje, že Miloš Zeman je mistrem nepředstavitelného a jeho vyzyvatel Drahoš se musí připravit na výpady, jakým ještě v životě nečelil.

Zeman za pět let ve funkci přetvořil obraz prezidenta, který už od dob T. G. Masaryka nahradil v myslích Čechů funkci krále, v jeho dokonalý protiklad: stal se šaškem. Záměrně vulgárním, zlostným a nedůstojným,“ napsal list.

Denník N konstatuje, že ve volbách jde pouze o to, zda česká společnost napraví svůj omyl, kterého se dopustila před pěti lety, nebo se naopak k absurditě Zemanovy éry přihlásí a prodlouží ji. „Volby dopadly tak, jak předpokládaly předvolební průzkumy, navzdory tomu se však autor těchto řádků nemůže ubránit úžasu: opravdu existují téměř dva miliony Čechů, kteří ještě i dnes dají dobrovolně hlas politikovi, který je karikaturou všeho, čím by politika měla být?“ klade si otázku autor komentáře.

ON-LINE: První kolo prezidentské volby

Drahoše označil Denník N za profesora bez charismatu, ale s pověstí slušného člověka. „Dva týdny je dlouhá doba a doposud nudná kampaň se změní v nelítostný souboj, v němž Zeman využije celý arzenál své vynalézavé zloby,“ napsal list. „Od této chvíle jsou možné pouze dva scénáře: Zeman nebo Drahoš. Vítězstvím Drahoše ukáže česká společnost sobě sama (a světu), že ještě stále má zdravý pud sebezáchovy, vítězství Zemana bude naopak důkazem, že ho ztratila,“ dodal Denník N.

Výsledek 1. kola volby prezidenta

FOTO: David Ryneš, Novinky

Deník Sme konstatuje, že se nenaplnila noční můra „pražské kavárny“, v níž Zeman oslavuje volební vítězství už po prvním kole. „První kolo skončilo podle očekávání. Drahoš bude v nejbližších dvou týdnech čelit neustálé diskreditační kampani a právě to, jak se k ní postaví, předurčí jeho prezidentské naděje. Začínají dva týdny, které rozhodnou, zda Česko bude mít na Hradě respektovanou a úctyhodnou osobnost, nebo Zemana,“ konstatuje list.

ivi, Právo

nahoru

Zahraniční:

Vyhoštění strážce Usámy z Německa vyústilo do právní pře

-

včera 23:18 Armin Laschet (57), premiér spolkové země Severní...

Španělé za miliardy postavili novou ponorku. Jenže se jim nevejde na základnu

-

včera 21:09 Měla to být chlouba španělského námořnictva, místo...

Krájení papeže z čokolády řeší prokuratura

-

včera 20:54 V jihopolských Wadowicích, kde přišel na svět papež...

Putin zpřístupnil utajované město, kde se vyráběl novičok

-

včera 19:53 Město Šichany, kde se měly vyrábět armádní jedy včetně...

Vietnamec z Prahy se v Berlíně přiznal k podílu na únosu krajana

-

včera 16:02 Muž podezřelý z podílu na loňském únosu vietnamského...

U Severního Kypru ztroskotala loď s migranty, nejméně 30 mrtvých

-

včera 15:11 aktualizováno U pobřeží Severního Kypru ztroskotala...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů