Zahraniční

Z hořícího íránského tankeru vyprostili těla dvou členů posádky

BEZ KOMENTÁŘE: Z íránského tankeru záchranáři vyprostili dvě těla

ZDROJ: Reuters

13.1. 08:44 (aktualizováno: 13.1. 10:24) Záchranáři v sobotu našli těla dvou členů posádky íránského ropného tankeru, který od minulé soboty od srážky s čínskou nákladní lodí hoří ve Východočínském moři. Dalších 29 členů posádky je stále nezvěstných.

Záchranáři se do obytných prostor plavidla nedostali, protože tato část lodi je rozpálená na bezmála 90 stupňů Celsia. Obě těla byla nalezena v záchranném člunu.

Panovaly obavy, že plavidlo může explodovat a potopit se, ale zatím se tak nestalo. Proč se lodě srazily, zatím není jasné.

V pondělí záchranáři našli jednoho mrtvého člena posádky tankeru, která měla 32 členů - 30 Íránců a dva Bangladéšany. Tanker Sanchi plul pod panamskou vlajkou a přepravoval ropu z Íránu do Jižní Koreje. [celá zpráva]

Čínské plavidlo CF Crystal, zaregistrované v Hongkongu, neutrpělo takové škody, které by ohrozily jeho bezpečnost. Celá jeho 21členná čínská posádka byla zachráněna.

Do záchranných operací se v sobotu zapojilo 13 lodí včetně jedné jihokorejské a dvou japonských. Snaží se mimo jiné čistit vodu a hasí plameny pěnou. Loď Sanchi měla na palubě podle agentury AP skoro milión barelů ropného kondenzátu, což je označení pro velmi lehkou ropu, která se obvykle těží spolu se zemním plynem. Ropný kondenzát se snáze vypaří a shoří než těžká ropa. Záchranné práce komplikuje trvající požár a špatná viditelnost.

ČTK

nahoru

Zahraniční:

Američané letos nečekají zlepšení vztahů s Ruskem a Čínou ani vyřešení korejské krize

-

dnes 02:48 Američané neočekávají ve vztazích s Ruskem a Čínou v...

Sochu sovětského vojáka odstranili z památníku na Dukle neprávem

-

včera 22:22 Bratislavský okresní soud tento týden rozhodl, že...

Maďaři opět vyšli do ulic, žádali demokracii a svobodu slova

-

včera 21:36 Desetitisíce Maďarů žádaly v sobotu v ulicích...

Silný vítr má v Moskvě na svědomí dva mrtvé a 17 zraněných

-

včera 21:12 Nejméně dva lidské životy a 16 zraněných má na svědomí...

Boháči tajně dováželi luxusní zboží. Celníci prohledali dům šéfa Korean Air

-

včera 20:48 Korejští celníci v pátek postupně prohledali sídlo...

S rodinou se na Slovensku převrátil raft, matka zemřela

-

včera 19:01 Pětičlenná rodina z Bratislavy skončila v řece Belá v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby