Zahraniční

Z hořícího íránského tankeru vyprostili těla dvou členů posádky

BEZ KOMENTÁŘE: Z íránského tankeru záchranáři vyprostili dvě těla

ZDROJ: Reuters

13.1. 08:44 (aktualizováno: 13.1. 10:24) Záchranáři v sobotu našli těla dvou členů posádky íránského ropného tankeru, který od minulé soboty od srážky s čínskou nákladní lodí hoří ve Východočínském moři. Dalších 29 členů posádky je stále nezvěstných.

Záchranáři se do obytných prostor plavidla nedostali, protože tato část lodi je rozpálená na bezmála 90 stupňů Celsia. Obě těla byla nalezena v záchranném člunu.

Panovaly obavy, že plavidlo může explodovat a potopit se, ale zatím se tak nestalo. Proč se lodě srazily, zatím není jasné.

V pondělí záchranáři našli jednoho mrtvého člena posádky tankeru, která měla 32 členů - 30 Íránců a dva Bangladéšany. Tanker Sanchi plul pod panamskou vlajkou a přepravoval ropu z Íránu do Jižní Koreje. [celá zpráva]

Čínské plavidlo CF Crystal, zaregistrované v Hongkongu, neutrpělo takové škody, které by ohrozily jeho bezpečnost. Celá jeho 21členná čínská posádka byla zachráněna.

Do záchranných operací se v sobotu zapojilo 13 lodí včetně jedné jihokorejské a dvou japonských. Snaží se mimo jiné čistit vodu a hasí plameny pěnou. Loď Sanchi měla na palubě podle agentury AP skoro milión barelů ropného kondenzátu, což je označení pro velmi lehkou ropu, která se obvykle těží spolu se zemním plynem. Ropný kondenzát se snáze vypaří a shoří než těžká ropa. Záchranné práce komplikuje trvající požár a špatná viditelnost.

ČTK

nahoru

Zahraniční:

Vyhoštění strážce Usámy z Německa vyústilo do právní pře

-

včera 23:18 Armin Laschet (57), premiér spolkové země Severní...

Španělé za miliardy postavili novou ponorku. Jenže se jim nevejde na základnu

-

včera 21:09 Měla to být chlouba španělského námořnictva, místo...

Krájení papeže z čokolády řeší prokuratura

-

včera 20:54 V jihopolských Wadowicích, kde přišel na svět papež...

Putin zpřístupnil utajované město, kde se vyráběl novičok

-

včera 19:53 Město Šichany, kde se měly vyrábět armádní jedy včetně...

Vietnamec z Prahy se v Berlíně přiznal k podílu na únosu krajana

-

včera 16:02 Muž podezřelý z podílu na loňském únosu vietnamského...

U Severního Kypru ztroskotala loď s migranty, nejméně 30 mrtvých

-

včera 15:11 aktualizováno U pobřeží Severního Kypru ztroskotala...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů