Koktejl

S kanadským sněhem si často neporadí ani losi. Jednoho museli odházet kolemjedoucí

BEZ KOMENTÁŘE: Los zcela zapadl do sněhu

ZDROJ: Reuters

6.1. 05:04 Zima na kanadském ostrově Newfoundland bývá tvrdá. Dokonce i zvířata uvyklá drsným podmínkám, jako jsou například losi, zápolí s obrovskými přívaly sněhu. Jednoho takového našla v sobotu 30. prosince skupinka výletníků na sněžných skútrech. Muži nelenili a za pomocí lopat losa vysvobodili ze sněhového sevření.

Skupinka osmi lidí, která si v sobotu před Silvestrem vyrazila do divočiny na výlet na sněžných skútrech, rozhodně netušila, že narazí na losa až po hlavu zabořeného v hlubokém sněhu. „Zoufale se snažil vyhrabat ven,“ sdělil serveru CBC Jonathan Anstey, spoluzakladatel společnosti Sledcore, která podobné výlety zajišťuje.

Většina lidí by zřejmě volala správu parku či policii, skupinka se ale rozhodla, že losovi pomůže okamžitě. „Takové zvíře může vážit až 450 kilogramů a dokáže způsobit pořádnou škodu,“ uvedl Anstey. Přesto se spolu s dalšími rozhodl zakročit. „Zadní nohy měl zapadlé, takže na nás nemohl rychle zaútočit a pokopat nás,“ vysvětlil Anstey.

Odházet sníh, který losovi bránil v pohybu, trvalo zhruba patnáct minut. Los byl schopný vstát a sám se vydal do lesa. Nebyl však jediným, kdo s hlubokým sněhem bojoval. „Cestou jsme narazili na další losy, kterým dělalo problémy se v hlubokém sněhu pohybovat,“ uvedl Anstey.

Zároveň přidal radu pro ostatní, pokud by snad na losa v divočině narazili. „Zastavte a nechte ho projít kamkoliv potřebují, aby se dostali do bezpečí,“ radil muž, který má s pobytem v divočině bohaté zkušenosti. Zároveň požádal všechny, aby se v divočině chovali ohleduplně. „Jak říkáme všem našim klientům, tohle je domov losů, tak jim dejte prostor,“ řekl.

tcs, Novinky

nahoru

Koktejl:

Američan vytváří hypnotizující pohyblivé sochy z oceli

-

včera 19:08 Video: Američana Anthonyho Howea fascinuje vítr a...

Oddaný pes pomáhá svému pánovi s jízdou na invalidním vozíku

-

včera 14:30 Šestačtyřicetiletý Danilo Alarcon z filipínského města...

Palubní kamera natočila, jak kus skály v Číně zdemoloval auto. Cestující jako zázrakem přežili

-

včera 14:29 Video: Takřka o zázraku může mluvit čtyřčlenná posádka...

Na Temži sčítají labutě, podle tradice patří všechny královně

-

včera 11:00 Video: Právě v těchto dnech, podobně jako každý rok,...

Orel si spletl osmiletou dívku s kořistí

-

včera 10:44 Nepříjemný incident se odehrál na vystoupení dravých...

Indonéští vesničané se mstili za smrt muže, pozabíjeli téměř tři stovky krokodýlů

-

včera 10:37 Téměř 300 krokodýlů pozabíjeli rozhořčení vesničané v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů