Koktejl

S kanadským sněhem si často neporadí ani losi. Jednoho museli odházet kolemjedoucí

BEZ KOMENTÁŘE: Los zcela zapadl do sněhu

ZDROJ: Reuters

6.1. 05:04 Zima na kanadském ostrově Newfoundland bývá tvrdá. Dokonce i zvířata uvyklá drsným podmínkám, jako jsou například losi, zápolí s obrovskými přívaly sněhu. Jednoho takového našla v sobotu 30. prosince skupinka výletníků na sněžných skútrech. Muži nelenili a za pomocí lopat losa vysvobodili ze sněhového sevření.

Skupinka osmi lidí, která si v sobotu před Silvestrem vyrazila do divočiny na výlet na sněžných skútrech, rozhodně netušila, že narazí na losa až po hlavu zabořeného v hlubokém sněhu. „Zoufale se snažil vyhrabat ven,“ sdělil serveru CBC Jonathan Anstey, spoluzakladatel společnosti Sledcore, která podobné výlety zajišťuje.

Většina lidí by zřejmě volala správu parku či policii, skupinka se ale rozhodla, že losovi pomůže okamžitě. „Takové zvíře může vážit až 450 kilogramů a dokáže způsobit pořádnou škodu,“ uvedl Anstey. Přesto se spolu s dalšími rozhodl zakročit. „Zadní nohy měl zapadlé, takže na nás nemohl rychle zaútočit a pokopat nás,“ vysvětlil Anstey.

Odházet sníh, který losovi bránil v pohybu, trvalo zhruba patnáct minut. Los byl schopný vstát a sám se vydal do lesa. Nebyl však jediným, kdo s hlubokým sněhem bojoval. „Cestou jsme narazili na další losy, kterým dělalo problémy se v hlubokém sněhu pohybovat,“ uvedl Anstey.

Zároveň přidal radu pro ostatní, pokud by snad na losa v divočině narazili. „Zastavte a nechte ho projít kamkoliv potřebují, aby se dostali do bezpečí,“ radil muž, který má s pobytem v divočině bohaté zkušenosti. Zároveň požádal všechny, aby se v divočině chovali ohleduplně. „Jak říkáme všem našim klientům, tohle je domov losů, tak jim dejte prostor,“ řekl.

tcs, Novinky

nahoru

Koktejl:

Chcete dort a hypotéku k tomu? Italská banka láká klienty na sladkosti

-

dnes 17:31 Video: S velmi neotřelým nápadem přišla milánská...

Kamery zachytily první okamžiky života orlích mláďat

-

dnes 15:12 Video: Do washingtonského hnízda Svobody a...

Muž vypadá jako chodící negativ

-

dnes 10:31 Dvaatřicetiletý Adam Curlykale vzbuzuje zájem už na...

Mladý pár se ukryl před bouří v kontejneru, ten však letěl i s nimi vzduchem

-

dnes 03:00 Do nepříjemné situace se dostal mladý britský pár,...

Na digitálním billboardu na Filipínách se omylem přehrávalo porno

-

včera 18:03 Video: Řidiči ve filipínském městě Makati museli být v...

Gorilí samec Louis chodí po dvou. Nechce si totiž ušpinit ruce

-

včera 13:25 Video: Gorily občas po dvou chodí, je to však zřídka...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby