Domácí

Místo lyží pláštěnky a holínky. Na začátku roku nás čeká vichr a déšť

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

1.1. 10:43 Silný vítr, který na horách bude dosahovat rychlosti 110 km/, déšť a neobvykle vysoké teploty. Takové počasí nás bude provázet první dny nového roku, uvedla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress. Teploty, které provázely závěr roku 2017 a čekají na nás na počátku ledna, odpovídají podle jejích slov polovině dubna.

„Ačkoliv během úterý nastane lehčí ochlazení, na pravou zimu si budeme muset zatím počkat. První lednový týden nás čekají poměrně vysoké teploty a vydatné dešťové srážky,“ uvedla Honsová.

V pondělí nás bude provázet velká oblačnost. odpolední teploty se budou pohybovat mezi 4 až 8 stupni. Pršet by mělo jen ojediněle, na horách se občas objeví sníh.

Během úterní noci začne počasí v Česku ovlivňovat okluzní fronta. Ráno bude chladnější, teploty mezi 3 až -1 stupněm, na Moravě a ve Slezsku 1 až -3 stupně. V Čechách bude oblačno až zataženo s deštěm nebo dešťovými přeháňkami. Sněžit by mělo od 600 metrů nad mořem, na Moravě a ve Slezsku budou mrznoucí mlhy, oblačnost se tam dostane až v pozdějším odpoledni.

Ve středu bude zataženo s deštěm v nížinách. Sníh by měl padat zpočátku v oblastech nad 600 metrů nad mořem, potom bude sněžit až ve vyšších polohách, a to od 900 metrů nad mořem. Ranní teploty 2 až -2 stupně.  Řidiči by si měli dát pozor, na mnohých místech může hrozit tvorba náledí. Odpolední teploty 4 až 8 stupňů. „Bude ale celý den vát silný vítr. V nížinách bude dosahovat rychlosti 70 až 90 km/h. Pocitově se budeme cítit na teplotu kolem 0 stupňů,“ uvedla Honsová.

Ve čtvrtek nás bude provázet velká oblačnost, bude zataženo s deštěm nebo dešťovými přeháňkami. Sníh by měl padat od 800 metrů nad mořem. Ranní teploty se budou pohybovat v intervalu 3 až -1 stupeň, odpolední 3 až 7 stupňů. Vát bude silný vítr, která na horách může dosahovat rychlosti přes 110 km/h.

Páteční počasí bude ovlivňovat teplá fronta. Mělo by být zataženo s deštěm. Ranní teploty 3 až -1 stupeň, odpoledne 5 až 9 stupňů.

Podobný charakter by mělo mít počasí o víkendu. „Momentálně modely ukazují, že by měl být víkend opět abnormálně teplý, kdy by měly teploty dosahovat až k 10 stupňům, na Moravě dokonce 12 stupňů. Mělo by být oblačno, ale beze srážek,“ uvedla Honsová.

Novinky

nahoru

Domácí:

Kde si zdarma natrhat ovoce či bylinky? Zájemcům radí web a mobilní aplikace

-

včera 18:17 Video: Máte chuť zajít si natrhat sezónní ovoce, ale...

V zoo v Brně uhynul lední medvěd Umca

-

včera 16:22 V brněnské zoologické zahradě v sobotu uhynul lední...

V opavském babyboxu našli holčičku zabalenou v ručníku

-

včera 15:57 Další zachráněné dítě má „na svědomí“ babybox v Opavě....

Úřad řeší zmatky v kampani nezávislých

-

včera 15:25 Financování kampaní kandidátů do Senátu není...

Česko zažívá nejteplejší období v novodobé historii, vedra budou pokračovat

-

včera 15:06 Horko z posledních týdnů bude pokračovat, vyplývá to z...

Čunek: Trestní oznámení na mě kvůli H-Systemu? To je výborné

-

včera 13:38 Video: aktualizováno Senátor a hejtman Zlínského...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů