Koktejl

Nový miláček pražské zoo čekal na jméno měsíc, venku ale dovádí od prvního dne

Mládě guerézy pláštíkové je 37. v chovu pražské zoo.

ZDROJ: Novinky

17.12.2017 11:15 Před měsícem se v pražské zoologické zahradě narodilo mládě guerézy pláštíkové. Roztomilý primát, který vyniká svým bílým zbarvením, v sobotu konečně dostal jméno. Eddie, jak ho pokřtil herec Lukáš Pavlásek, ale v chladném venkovním výběhu pražské zoo vesele dovádí už ode dne, kdy přišel na svět.

Eddie se narodil 14. listopadu jako v pořadí již sedmé mládě samice Lomely. Po porodu matka mládě očistí a hned jej půjčuje ostatním guerézám, včetně těch nejmenších. Přestože ošetřovatelé u porodu nebyli, protože guerézy většinou rodí v noci, mládě viděli již ráno u ostatních gueréz. Eddie se navíc podle ošetřovatelů těší dobrému zdraví.

Sameček guerézy pláštíkové má bílé zbarvení.

FOTO: Novinky

„Guerézy tráví velkou část dne ve venkovním výběhu i v tomto velmi chladném počasí. Mládě už po několika hodinách po porodu trávilo čas s ostatními venku, přestože bylo jen pár stupňů nad nulou. Od začátku je tedy na tyto podmínky zvyklé,” řekl Novinkám Vít Lukáš, kurátor a chovatel primátů pražské zoologické zahrady. Nový přírůstek je zatím závislý na matce a jejím mléku, už ale začíná ochutnávat pevnou stravu během krmení ostatních gueréz.

Bavič a herec Lukáš Pavlásek včera v Zoo Praha pokřtil měsíční mládě guerézy pláštíkové. Nejnovější přírůstek pražské skupiny dostal jméno Eddie a známý komik mu složil a přednesl vlastní báseň. Foto -ok-

Zveřejnil(a) Zoo Praha dne 17. prosinec 2017

Guerézy pláštíkové patří mezi primáty pocházející z Afriky. Za své jméno vděčí pláštěnce z dlouhých bílých chlupů. Mezi osazenstvo pražské zoo patří u návštěvníků oblíbení primáti již od roku 1969 a současnou skupinu tvoří osm jedinců.

Zoo Praha chová guerézy pláštíkové od roku 1969.

FOTO: Novinky

Nšt, luh, Novinky

nahoru

Koktejl:

Američanka získá miliardu za zranění nákupním vozíkem

-

včera 19:16 Američanka Marion Hedgesová jako odškodnění za těžká...

Černá zmrzlina či veganské koblížky. V Praze byly k mání netradiční pochoutky

-

včera 15:37 Video: Zmrzlina k létu nepochybně patří a během...

Chladicí věže se při demolici zhroutily jako domeček z karet

-

včera 12:43 Video: V sobotu došlo ve floridském městě Jacksonville...

Náhlý poryv větru vymrštil do vzduchu mobilní toalety, které se začaly vyprazdňovat

-

včera 09:09 Nedělní piknik v coloradském městečku Commerce City...

Kojoti dobyli Severní Ameriku a teď míří na jih

-

16.6. 18:57 Kojoti jsou vynikající kolonizátoři. Rychle se množí,...

Mládě margaye v brněnské zoo už dovádí ve výběhu

-

16.6. 14:55 Video: Návštěvníci brněnské zoologické zahrady už si...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů