Kultura

K brněnskému setkávání jazzmanů vznikl umělecký klip

B-Side Band

14.12.2017 14:35 Mezinárodní setkání jazzmanů Moravia music fest skončilo. A i jako ozvěna na tento festival působí nejnovější jazzový klip kapely B-Side Band k originální kompozici Meeting Point, která je titulní skladbou jejich stejnojmenného instrumentálního alba.

Meeting Point – místo setkávání, důležitých momentů a očekávání. Místo, které pulzuje a má atmosféru. Místo, které nelze přejít bez povšimnutí. Vypráví emoce tisíců příběhů.

Jazzová skladba Meeting Point autora a klavíristy Jiřího Levíčka tvoří společně s dalšími 8 kompozicemi a aranžemi z dílen současných jazzových skladatelů album se stejnojmenným názvem, které představuje brněnský bigband ve zcela jiném světle, než jak jej znají návštěvníci koncertů se zpěvákem Vojtěchem Dykem. Tato čistě instrumentální jazzová deska byla vydána už na konci roku 2014.

V rámci mezinárodního jazzového festivalu Moravia Music Fest ji pokřtil slavný americký vokální kvartet, držitelé několika cen Grammy, New York Voices na společném koncertě právě s B-Side Bandem. K živému provedení skladeb z tohoto unikátního alba nikdy nedošlo. Pro premiéru tak nemůže být lepší příležitost než právě 10., jubilejní ročník Moravia Music Festu, tedy festivalu, kde je B-Side Band doma. Příznivci brněnského bigbandu se mohou na tuto vzácnou příležitost těšit v úterý 19. prosince ve 20:30 v Metro Music Baru v centru Brna.

K projektu vznikl jedinečný krátký hudební film, natočený v jihomoravské metropoli. Jeho námět vychází ze samotného názvu skladby. Divákovi představuje celou kapelu, která míří do jednoho společného cíle.

„Je skvělé, že se podařilo natočit moderní bigbandový klip, na kterém se podílí skutečně každý jednotlivý člen kapely i týmu. Musím říct, že finální podoba Meeting Pointu mě velice mile překvapila a potěšila. Rovněž nemohu zastřít svoji velkou osobní radost ze splněného snu jezdit ve filmu na svém Moto Guzzi,“ doplňuje s úsměvem k videoklipu bandleader Josef Buchta.

Režisérkou klipu je Hana Kovaříková, jež dlouhodobě s kapelou spolupracuje i na tvorbě jejího turné a koncertní režii. Pod kamerou a střihem je podepsaný mladý talentovaný filmař Filip Novák.

Miroslav Homola, Právo

nahoru

Kultura:

Brownův Počátek vyjde česky 7. února

-

dnes 11:29 Zatím poslední román Dana Browna Počátek, jenž byl...

Toto: V porovnání se současnou hudbou zníme jako Sex Pistols

-

dnes 09:01 Na začátku osmdesátých let vydala americká rocková...

Topfestu je patnáct. Pogratuluje mu i Kabát

-

včera 14:13 Populární slovenský festival Topfest letos oslaví...

Slovenský designér Patrik Illo: Líbí se mi, když se sklo hýbe

-

včera 12:16 Slovenský sklářský výtvarník Patrik Illo (1973) dokáže...

Tom Petty zemřel na neúmyslné předávkování léky

-

včera 09:18 Video: Neúmyslné předávkování léky. Tak zní oficiální...

Skupina Mandrage: Někdy se o věcech hádáme

-

včera 08:52 Plzeňská skupina Mandrage vydala v pátek šesté album....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby