Kultura

K brněnskému setkávání jazzmanů vznikl umělecký klip

B-Side Band

14.12.2017 14:35 Mezinárodní setkání jazzmanů Moravia music fest skončilo. A i jako ozvěna na tento festival působí nejnovější jazzový klip kapely B-Side Band k originální kompozici Meeting Point, která je titulní skladbou jejich stejnojmenného instrumentálního alba.

Meeting Point – místo setkávání, důležitých momentů a očekávání. Místo, které pulzuje a má atmosféru. Místo, které nelze přejít bez povšimnutí. Vypráví emoce tisíců příběhů.

Jazzová skladba Meeting Point autora a klavíristy Jiřího Levíčka tvoří společně s dalšími 8 kompozicemi a aranžemi z dílen současných jazzových skladatelů album se stejnojmenným názvem, které představuje brněnský bigband ve zcela jiném světle, než jak jej znají návštěvníci koncertů se zpěvákem Vojtěchem Dykem. Tato čistě instrumentální jazzová deska byla vydána už na konci roku 2014.

V rámci mezinárodního jazzového festivalu Moravia Music Fest ji pokřtil slavný americký vokální kvartet, držitelé několika cen Grammy, New York Voices na společném koncertě právě s B-Side Bandem. K živému provedení skladeb z tohoto unikátního alba nikdy nedošlo. Pro premiéru tak nemůže být lepší příležitost než právě 10., jubilejní ročník Moravia Music Festu, tedy festivalu, kde je B-Side Band doma. Příznivci brněnského bigbandu se mohou na tuto vzácnou příležitost těšit v úterý 19. prosince ve 20:30 v Metro Music Baru v centru Brna.

K projektu vznikl jedinečný krátký hudební film, natočený v jihomoravské metropoli. Jeho námět vychází ze samotného názvu skladby. Divákovi představuje celou kapelu, která míří do jednoho společného cíle.

„Je skvělé, že se podařilo natočit moderní bigbandový klip, na kterém se podílí skutečně každý jednotlivý člen kapely i týmu. Musím říct, že finální podoba Meeting Pointu mě velice mile překvapila a potěšila. Rovněž nemohu zastřít svoji velkou osobní radost ze splněného snu jezdit ve filmu na svém Moto Guzzi,“ doplňuje s úsměvem k videoklipu bandleader Josef Buchta.

Režisérkou klipu je Hana Kovaříková, jež dlouhodobě s kapelou spolupracuje i na tvorbě jejího turné a koncertní režii. Pod kamerou a střihem je podepsaný mladý talentovaný filmař Filip Novák.

Miroslav Homola, Právo

nahoru

Kultura:

Festival Colours of Ostrava odstartoval v dešti

-

včera 18:34 V Dolní oblasti Vítkovic začal ve středu v poledne...

Freddie Mercury zpívá, bojuje a umírá. Trailer Bohemian Rhapsody je venku

-

včera 16:18 Video: Ten příběh má v sobě všechno, co potřebuje...

Slovanská epopej je v Obecním domě. Brzy bude mít stálý domov, slíbila Krnáčová

-

včera 14:45 Část Slovanské epopeje Alfonse Muchy je k vidění v...

Festival představuje geniálního Bacha klasicky i jazzově

-

včera 12:27 Festival Bach for All uvádí díla Johanna Sebastiana...

Organizátor festivalu Obscene Extreme Miloslav „Čurby“ Urbanec: Našimi sponzory jsou fanoušci

-

včera 12:00 V trutnovském areálu Na Bojišti se od 18. do 22....

Rozdejte pistole ve školce. Borat novým pořadem pobouřil hlavně politiky

-

včera 10:33 Video: Slavný komik Sacha Baron Cohen, představitel...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů