Kultura

Thriller s Hádkem, komedie od Zelenky a inspektor Kukura na ČT

obrazek

Seriál Vzteklina

FOTO: Česká televize

14.12.2017 11:59 Česká televize ve čtvrtek prozradila, čím chce zaujmout diváky příští rok. Bude to krimi thriller Vzteklina s Kryštofem Hádkem nebo komediální seriál Dabing Street Petra Zelenky.

Generální ředitel Petr Dvořák upozornil, že se v roce 2018 hodně budou věnovat výročí „osmiček“, tedy let 1918, 1948, 1968. „Druhá oblast jsou žánrové věci. Žánr, který se objeví na obrazovkách, je thriller a vracíme se k žánru, který je velmi těžký, a to je komediální seriál.”

Seriál Vzteklina se odehrává na Šumavě, kde se začne objevovat podezřelé množství zvířat nakažených vzteklinou. Virolog Pavel Rogl (Kryštof Hádek) tomu má přijít na kloub a zároveň má pomoci policii s dvojnásobnou vraždou. Introvertní slušňák, který v sobě skrývá i jiné stránky, se při tom znovu sblíží s bývalou spolužačkou a její sestrou.

Seriál Dabing Street vychází z divadelní hry Petra Zelenky, kterou napsal pro dejvické divadlo. Zneuznaná herečka (Klára Melíšková) v něm podědí dabingové studio a má velké plány. Najme vzteklého režiséra Jandu (Miroslav Krobot), který bije herce. Ti s takovým exotem odmítají pracovat. A firma se rozpadá.

Seriál Dabing Street

FOTO: Česká televize

Inspektor Max je seriál, který přistupuje ke krimi případům s humorem. Neortodoxního Maxe hraje Juraj Kukura: „Je to příběh o lidech, kteří pracují na kriminálce a žijí svým životem. Imspektor Max Zoltán nikam nepatří, jeho nejvýraznějším charakterovým rysem je, že se obléká jako idiot.“

ČT hodně věří také dvoudílnému filmu Dukla 61 o důlním neštěstí v komunistickém Československu, které se ututlalo. Film natáčel režisér David Ondříček v dolech a hlavní role dal Marku Taclíkovi a Martě Issové.

Nedávné kauze, která otřásla celou zemí, se věnuje film Metanol. Komedii Trojí život pak představila herečka Hana Vágnerová: „Je o muži, který má dvě přítelkyně, jedna je klidná, obětavá a jedna nezvladatelná, a to jsem já. Dohromady mu to dává perfektní přítelkyni... až do chvíle, kdy to přestane fungovat.“

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

RECENZE: Žigulík story. Švéd věřil, že změní Rusko

-

dnes 17:05 Příběh švédského ředitele dosazeného do obří ruské...

Skupiny Diligence a Mean Messiah vyjedou na turné

-

dnes 16:19 Pražská deathmetalová kapela Diligence vyjede 6. dubna...

Televizní rada zahájila řízení s TV Barrandov kvůli napadání ČT

-

dnes 16:16 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila...

Na Beats for Love přijede i producentské duo Galantis

-

dnes 15:40 Další jména umělců, kteří na počátku července dorazí na...

Herečka Catherine Deneuveová MeToo nemusí a paměti nechystá

-

dnes 15:22 Své paměti psát nehodlám, prohlásila na tiskové...

Startuje první český festival online a TV seriálů

-

dnes 15:01 Festival seriálů Serial Killer vypukne od 2. do 5....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby