Kariéra

Novým daňově uznatelným benefitem pro zaměstnance budou od ledna knihy

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

14.12.2017 13:23 Novela zákona o dani z příjmů umožní firmám od ledna poskytovat zaměstnancům příspěvek na knihy s daňovým zvýhodněním. Dosud tak přispívaly na kulturní, vzdělávací či sportovní aktivity. Nově půjde platit benefitními kartami nebo poukázkami v knihkupectvích, která mají smlouvu s jejich provozovatelem. Příspěvek na nákup knih bude osvobozen od daní a pojistného pro zaměstnance. Příští rok by měla část firem i zvýšit hodnotu svých stravenek.

V knihkupectvích bude možné od 1. ledna 2018 uplatnit například karty Flexi Pass Card nebo poukázky Flexi Pass od společnosti Sodexo. Seznam knihkupectví, kde budou moci lidé tyto benefity využít, se zveřejní právě v lednu.

Podle online průzkumu serveru Předvýběr mezi třemi tisícovkami zaměstnavatelů hodlá rovněž příští rok více než třetina firem zvýšit hodnotu stravenek, které poskytují svým pracovníkům.

„Souvisí to s dobrým stavem ekonomiky, navíc stravenky patří trvale k důležitým zaměstnaneckým benefitům,“ osvětlil v listopadu důvody František Boudný, obchodní ředitel Předvýběru. [celá zpráva]

Dle letního průzkumu personální agentury Grafton Recruitment nicméně zaměstnanci považují stravenky spíše za standard, nikoli za benefit.

Sport, školky i právní poradenství

Benefity mohou být skutečně téměř jakékoli. Zaměstnavatelé dnes nabízejí nejen stravenky, ale celoročně platí svým lidem sportování a relaxaci, vzdělávací kurzy, přispívají na penzijní připojištění, zajišťují školky.

Na sportovní aktivity přispívají dle kvalifikovaných odhadů dvě třetiny firem a podniků. Například kartu MultiSport, se kterou je možné navštívit přes 1500 sportovních a relaxačních zařízení v ČR a na Slovensku, zaměstnancům u nás poskytuje přes 2000 firem.

Jak již Novinky informovaly, v poskytování výhod se proměňují i odbory. Jejich hlavní službou je poskytování bezplatného právního poradenství a zastupování zaměstnanců u pracovněprávního sporu. „Poskytované výhody závisí na jednotlivých svazech a organizacích. Řada z nich přispívá členům na penzijní připojištění,“ uvedla mluvčí ČMKOS Jana Kašparová. [celá zpráva]

fš, Novinky

nahoru

Kariéra:

Absolventi by měli vědět, co znamená pravidelně chodit do práce, tvrdí personalistka

-

včera 15:36 Už při studiu vysoké školy je nezbytné myslet na...

Lesy ČR chtějí přilákat lidi do oboru, učňům nabídnou stipendia

-

17.1. 14:36 Státní podnik Lesy ČR (LČR) chce řešit nedostatek...

Techniky nejvíc motivuje flexibilní pracovní doba či dovolená navíc, ukázal průzkum

-

16.1. 12:06 Flexibilní pracovní doba, dovolená navíc a vzdělávací...

Zdravotních sester je pořád málo

-

15.1. 12:31 Zdravotních sester je v ČR stále nedostatek, situace...

Poptávka po zaměstnancích neklesá

-

11.1. 13:27 Zaměstnavatelé v České republice ohlásili pro první...

Digitální nomád – profese, která předběhla svou dobu

-

10.1. 12:42 Být každou chvíli na jiném místě, místo z kanceláře...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby