Koktejl

V Británii se narodilo dítě se srdcem mimo tělo

Ilustrační foto.

ZDROJ: Reuters

13.12.2017 12:56 Vanellope Hope Willkinsová se narodila s vzácnou poruchou zvanou ectopia cordis, její srdce tak není schované uvnitř hrudního koše, ale nachází se mimo tělo. Většina dětí s touto vadou umírá ještě před narozením nebo krátce poté, malá Angličanka však podstoupila úspěšnou operaci a na světě je už třetí týden, napsal deník Daily Mail.

Ectopia cordis je velmi vzácná porucha, která postihne zhruba osm novorozeňat z miliónu. Ačkoli lékaři, kteří tuto vadu identifikovali už během těhotenství, doporučovali jednatřicetileté Naomi Findlayové potrat, ona se rozhodla, že své dítě donosí.

Rodiče však byli upozorněni, že porucha může dítěti způsobit chromozomální abnormality a že je jen velmi málo pravděpodobné, že se porodu vůbec dožije.

#news Baby born with her heart growing OUTSIDE of her chest - Vanellope Hope Wilkins was due to be delivered on Christmas Eve before a rare condition meant she had to be born prematurely by c-section in November at Leicester's Glenfield Hospital. https://t.co/2AsD02Pqbz

— Elexonic (@Elexonic) 13. prosince 2017

„Řekli nám, že šance na její přežití jsou téměř nulové, a doporučili nám interrupci. Rozhodla jsem se ale, že to není ta správná volba a že se pokusím o zázrak,“ svěřila se Daily Mailu Findlayová.

Zveřejnil(a) TheJournal.ie dne 12. prosinec 2017

Po sérii testů lékaři z Leicesteru zjistili, že je dítě, kromě nesprávné polohy srdce, zcela normální. „Když testy prokázaly malé šance na jakékoliv abnormality, skákali jsme radostí a štěstím jsme brečeli. V tu chvíli jsme se rozhodli, že uděláme vše, aby naše holčička přežila,“ řekla rodačka z Nottinghamu.

Operace byla ojedinělá

Porod proběhl v 36. týdnu těhotenství prostřednictvím císařského řezu, aby se zamezila rizika infekce a poškození srdce. „Když jsem slyšela její pláč, strašně se mi ulevilo,“ řekla novopečená matka.

Krátce po narození však malá Vanellope musela podstoupit náročnou operaci, při které jí lékaři vložili srdce na správné místo. Na světě už je tři týdny a podle nejnovějších zpráv se jí daří dobře. „Má před sebou ještě dlouhou cestu zotavování, ale už teď má velkou šanci na budoucnost,“ prozradil jeden z tamních lékařů.

Zveřejnil(a) TheJournal.ie dne 12. prosinec 2017

Operace podobného typu jsou velmi vzácné, neboť drtivá většina matek volí v těchto případech umělé přerušení těhotenství. Daily Mail informoval, že se jednalo o jednu z prvních operací tohoto druhu ve Velké Británii.

sl, Novinky

nahoru

Koktejl:

Norwegian Airlines pokořily rekord v nejkratším letu přes Atlantik

-

dnes 18:32 Aerolinky Norwegian Airlines drží rekord v nejkratším...

Češi jsou nadšenými akvaristy. Hitem posledních let jsou malé krevetky

-

dnes 14:51 Video: Každou neděli v půl deváté ráno se to na pražské...

Skupinka kosatek laškovala s potenciální potravou

-

dnes 12:31 Video: Účastníkům potápěčské výpravy v Papui-Nové...

Kamery na severozápadě Číny zachytily vzácnou kočkovitou šelmu

-

dnes 03:00 Video: Kamery v divočině poblíž čínského města Urumči,...

Dvoukilogramový řízek „sloní ucho” snědl vítěz za necelých čtyřicet minut

-

včera 16:41 Video: Pouhých 39 minut a 25 vteřin stačilo v sobotu...

Ve městě zasvěceném sněhu a ledu postavili přes 2000 sněhuláků

-

včera 13:32 Video: V Charbinu, pětimiliónovém městě na...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby