Bydlení

Nechcete utrácet za nové vánoční ozdoby? Vsaďte na recyklované

obrazek

Pěnové výplně z dárkových krabic nevyhazujte. Příští rok z nich můžete mít vánoční řetěz.

Novinky

15.12.2017 12:22 Děti jdou letos ve zdobení vánočních stromků příkladem. Žáci základních škol Prahy 2 vyrobili efektní vánoční ozdoby z nepotřebných materiálů. Jejich stromky zdobené dekorovanými pet lahvemi, lahvemi od jogurtových nápojů nebo pěnovými výplněmi si svou estetikou rozhodně nezadají s draze ozdobenými vánočními stromky, na které mnozí ani nemají finance.

Zadáním pro deset základních škol bylo, aby žáci vytvořili vlastnoručně vyrobené ozdoby na vánoční stromek. Ozdobené stromky jsou v současné době k vidění na pražském náměstí Míru, kde zůstanou až do Štědrého dne. Během té doby chce městská část vybrat nejnápaditější z nich.

Plastové lahve dekorované lžičkami připomínají něžné ozdoby z peří.

FOTO: Novinky

Stromky jsou součástí vánoční výzdoby poblíž tradičně pořádaných vánočních trhů. Děti se tak aktivně podílejí na předvánoční výzdobě místa, kde žijí.

Lahve od jogurtových nápojů se proměnily v precizně provedené a stylové sněhuláky.

FOTO: Novinky

Ozdobami žáci ověnčili smrky pichlavé s efektním modrosivým jehličím, které jsou často vysazovány v parcích a zahradách. Středně velké vzrostlé stromky v květináčích koupila městská část Praha 2.

Plastové kelímky posloužily jako základ pro vznik ozdob ve tvaru zvonků. Rozstříhaná brčka zase zkrášlila vánoční řetěz.

FOTO: Novinky

Vyrábění vánočních ozdob z nepotřebného materiálu je zábavnou a kreativní činností, kterou jistě ocení hlavně děti. Ty tak mohou během jejich výroby plně rozvinout svůj tvůrčí potenciál. Nadchnout je můžete i pro hravé a veselé vánoční stolování. [celá zpráva]

Pet lahve žáci použili celé. Ze spodní části vznikly efektní ozdoby ve tvaru sněhových vloček. Vrchní části zase připomínají malované zvonky.

FOTO: Novinky

Po odzdobení bude možné smrky vysadit. Na jaře příštího roku mají být přesazeny do některého z parků ve zmíněné městské části.

Vánoční přehlídka betlémů na Novinkách

Máte také doma svůj rodinný betlém? Rádi byste se s ním pochlubili? Pošlete nám jeho snímek a třeba i připište příběh, který se k němu váže! Na Štěpána připravujeme článek, v němž ty nejhezčí betlémy rádi představíme. Bude tam i ten váš?

Napište nám do redakce na adresu: bydleni@novinky.cz.

tnk, Novinky

nahoru

Bydlení:

Semlerův dům vznikl spojením dvou objektů, slávu mu přinesl interiér navržený Adolfem Loosem

-

včera 12:37 Obrazem: Plzeňský Semlerův dům vznikl spojením na sebe...

Kamenný obklad, černozlatá tapeta aneb Jak majitelka vylepšovala svůj domov

-

včera 09:46 Honza s Kristinou a jejich dvěma syny bydlí ve svém...

Úzký dům je klidným útočištěm mladé rodiny

-

včera 06:28 Obrazem: Mladá rodina využila možnosti a koupila...

Domům sluší klasická střešní okna i vikýře

-

17.7. 12:08 Obrazem: Plánujete rozsáhlou rekonstrukci podkroví...

Jak se nespálit při nákupu lednice. Co neopomenout při výběru

-

17.7. 09:23 Lednice patří k největším a také nejdůležitějším...

I interiér zařízený odpadem může působit luxusním dojmem, stačí si s ním pohrát

-

17.7. 06:38 Obrazem: Prohlédněte si neobyčejně luxusní interiér...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů