Kultura

Vyjde deset neznámých nahrávek Jimiho Hendrixe

obrazek

Jimi Hendrix

Profimedia.cz

7.12. 16:53 Server RollingStone oznámil, že vyjde deset dosud nevydaných tracků geniálního kytaristy Jimiho Hendrixe. Album se bude jmenovat Both Sides of the Sky.

Deska má vyjít 9. března 2018 u Sony Legacy Recordings, a to v mnoha verzích. Fandové si mohou vybrat digitál, CD nebo luxusní double-vinyl. Album se 13 tracky shrnuje materiál z let 1968-1970 a uzavírá trilogii archívních desek, kterou tvoří Valleys of Neptune a People, Hell and Angels. Produkovali je Eddie Kramer, John McDermott a Hendrixova sestra Janie.

Většinu nahrávek natočila trojice známá jako Band of Gypsys - vedle Hendrixe v ní figurovali Billy Cox (basa) a Buddy Miles (bicí). Výjimečně se objevuje basák Noel Redding a bubeník Mitch Mitchell.

Mezi hosty najdeme třeba Stephena Stillse, bluesmana Johnnyho Wintera a saxofonistu a zpěváka Lonnieho Youngblooda. Stills spolupracoval např. na coververzi Woodstock a na písni $20 Fine, Winter na Things I Used to Do. Na výběrovce budou také skladby Mannish Boy, Lover Man, Hear My Train A Comin, Stepping Stone, Power Of Soul, Jungle, Georgia Blues či Cherokee Mist.

Jimi Hendrix by letos 27. listopadu oslavil 75. narozeniny. Zemřel však ve věku 27 let. Během své krátké kariéry se stal jedním z největších umělců všech dob.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Poslední záznam The Doors. Koncert z Isle of Wight vyjde na DVD

-

dnes 16:11 Koncert The Doors na festivalu Isle of Wight je...

RECENZE: Hrabal jako suchý encyklopedický digest

-

dnes 14:38 Operní soubor pražského Národního divadla uvedl ve...

Avishai Cohen: Nové album je návrat do roku 1970

-

dnes 13:02 Po třinácti letech od svého prvního koncertu v České...

Lucie si dá O2 arenu dvakrát. Hala už nestačí zájmu

-

dnes 12:10 Zájem o koncert Lucie v Praze překonal očekávání. Kromě...

Foerstrovky zpívají na Starém Městě

-

dnes 11:26 Procházku po Staroměstském náměstí v Praze je možné v...

Šanci na cizojazyčného Oscara má Odnikud i Čtverec, Češi ani Angelina neuspěli

-

dnes 10:02 V užším výběru na Oscara za neanglicky mluvený film...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby