Kultura

Vyjde deset neznámých nahrávek Jimiho Hendrixe

obrazek

Jimi Hendrix

Profimedia.cz

7.12.2017 16:53 Server RollingStone oznámil, že vyjde deset dosud nevydaných tracků geniálního kytaristy Jimiho Hendrixe. Album se bude jmenovat Both Sides of the Sky.

Deska má vyjít 9. března 2018 u Sony Legacy Recordings, a to v mnoha verzích. Fandové si mohou vybrat digitál, CD nebo luxusní double-vinyl. Album se 13 tracky shrnuje materiál z let 1968-1970 a uzavírá trilogii archívních desek, kterou tvoří Valleys of Neptune a People, Hell and Angels. Produkovali je Eddie Kramer, John McDermott a Hendrixova sestra Janie.

Většinu nahrávek natočila trojice známá jako Band of Gypsys - vedle Hendrixe v ní figurovali Billy Cox (basa) a Buddy Miles (bicí). Výjimečně se objevuje basák Noel Redding a bubeník Mitch Mitchell.

Mezi hosty najdeme třeba Stephena Stillse, bluesmana Johnnyho Wintera a saxofonistu a zpěváka Lonnieho Youngblooda. Stills spolupracoval např. na coververzi Woodstock a na písni $20 Fine, Winter na Things I Used to Do. Na výběrovce budou také skladby Mannish Boy, Lover Man, Hear My Train A Comin, Stepping Stone, Power Of Soul, Jungle, Georgia Blues či Cherokee Mist.

Jimi Hendrix by letos 27. listopadu oslavil 75. narozeniny. Zemřel však ve věku 27 let. Během své krátké kariéry se stal jedním z největších umělců všech dob.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Festival Colours of Ostrava odstartoval v dešti

-

včera 18:34 V Dolní oblasti Vítkovic začal ve středu v poledne...

Freddie Mercury zpívá, bojuje a umírá. Trailer Bohemian Rhapsody je venku

-

včera 16:18 Video: Ten příběh má v sobě všechno, co potřebuje...

Slovanská epopej je v Obecním domě. Brzy bude mít stálý domov, slíbila Krnáčová

-

včera 14:45 Část Slovanské epopeje Alfonse Muchy je k vidění v...

Festival představuje geniálního Bacha klasicky i jazzově

-

včera 12:27 Festival Bach for All uvádí díla Johanna Sebastiana...

Organizátor festivalu Obscene Extreme Miloslav „Čurby“ Urbanec: Našimi sponzory jsou fanoušci

-

včera 12:00 V trutnovském areálu Na Bojišti se od 18. do 22....

Rozdejte pistole ve školce. Borat novým pořadem pobouřil hlavně politiky

-

včera 10:33 Video: Slavný komik Sacha Baron Cohen, představitel...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů