Kultura

Vyjde deset neznámých nahrávek Jimiho Hendrixe

obrazek

Jimi Hendrix

Profimedia.cz

7.12.2017 16:53 Server RollingStone oznámil, že vyjde deset dosud nevydaných tracků geniálního kytaristy Jimiho Hendrixe. Album se bude jmenovat Both Sides of the Sky.

Deska má vyjít 9. března 2018 u Sony Legacy Recordings, a to v mnoha verzích. Fandové si mohou vybrat digitál, CD nebo luxusní double-vinyl. Album se 13 tracky shrnuje materiál z let 1968-1970 a uzavírá trilogii archívních desek, kterou tvoří Valleys of Neptune a People, Hell and Angels. Produkovali je Eddie Kramer, John McDermott a Hendrixova sestra Janie.

Většinu nahrávek natočila trojice známá jako Band of Gypsys - vedle Hendrixe v ní figurovali Billy Cox (basa) a Buddy Miles (bicí). Výjimečně se objevuje basák Noel Redding a bubeník Mitch Mitchell.

Mezi hosty najdeme třeba Stephena Stillse, bluesmana Johnnyho Wintera a saxofonistu a zpěváka Lonnieho Youngblooda. Stills spolupracoval např. na coververzi Woodstock a na písni $20 Fine, Winter na Things I Used to Do. Na výběrovce budou také skladby Mannish Boy, Lover Man, Hear My Train A Comin, Stepping Stone, Power Of Soul, Jungle, Georgia Blues či Cherokee Mist.

Jimi Hendrix by letos 27. listopadu oslavil 75. narozeniny. Zemřel však ve věku 27 let. Během své krátké kariéry se stal jedním z největších umělců všech dob.

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

RECENZE: Žigulík story. Švéd věřil, že změní Rusko

-

včera 17:05 Příběh švédského ředitele dosazeného do obří ruské...

Skupiny Diligence a Mean Messiah vyjedou na turné

-

včera 16:19 Pražská deathmetalová kapela Diligence vyjede 6. dubna...

Televizní rada zahájila řízení s TV Barrandov kvůli napadání ČT

-

včera 16:16 Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila...

Na Beats for Love přijede i producentské duo Galantis

-

včera 15:40 Další jména umělců, kteří na počátku července dorazí...

Herečka Catherine Deneuveová MeToo nemusí a paměti nechystá

-

včera 15:22 Své paměti psát nehodlám, prohlásila na tiskové...

Startuje první český festival online a TV seriálů

-

včera 15:01 Festival seriálů Serial Killer vypukne od 2. do 5....Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby