AutoMoto

Saaby se znovu vyrábějí, podle názvu byste je ale nepoznali

obrazek

Nevs 9-3

FOTO: Nevs

7.12. 12:49 Slavná značka Saab se vrací znovu na scénu. Má to ovšem několik specifik. Předně na autech nesmí být logo ani označení Saab a jedná se o čínské elektromobily postavené na základech modelu 9-3, o jejichž dovozu do Evropy zatím nepadlo ani slovo.

Švédsko-čínská firma National Electric Vehicle Sweden (NEVS) uvedla na trh nový elektromobil. Je postaven na základech modelu 9-3, který doznal mírných změn na exteriéru, jinak je ale stejný jako původní model. Jeho druhá generace se vyráběla do roku 2014.

Slavná švédská automobilka Saab v roce 2011 zkrachovala. Její pohnutý konec i nevšední modely automobilů dokumentuje náš dřívější článek. [celá zpráva]

Automobil se montuje v Číně na částečně původní lince převezené ze Švédska. Ročně by se v ideálním případě mělo vyrábět 220 tisíc modelů nazvaných Nevs 9-3. Značku Saab čínská firma nevlastní, tu si ponechala divize Saab AG, jenž produkuje například stíhací letouny Jas 39 Gripen, dobře známé i z jejich působení v českém letectvu.

NEVS k novému elektromobilu neuvedl žádné technické parametry. Víme tak jenom, že tento elektromobil zvládne na jedno nabití ujet 300 kilometrů. Firma připravuje i SUV model, 9-3X.

maž, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Unikátní ferrari diktátora Peróna je na prodej

-

dnes 13:50 Obrazem: Na pařížském autosalonu v roce 1952 se Juanu...

Nejmenší automyčka na světě má za úkol pořádně otestovat lak

-

dnes 11:41 Video: I když počítačové simulace dokážou dnes zázraky,...

BMW v Sokolově postaví polygon pro testování autopilotů. Práci tam najdou stovky lidí

-

dnes 11:20 aktualizováno Německá automobilka BMW se chystá v...

Nová doba: Renault koupil podíl v knižním nakladatelství

-

dnes 09:12 To, že automobilky investují do výpočetních a...

EuroNCAP ukázal kompletní výsledky testů. Pět hvězdiček získala čtyři auta

-

včera 17:00 Nejnovější sada výsledků nárazových testů EuroNCAP...

Lamborghini Urus jako třídveřové kupé je nástin sportovní budoucnosti

-

včera 11:43 Urus má zdvojnásobit roční produkci značky...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby