AutoMoto

Saaby se znovu vyrábějí, podle názvu byste je ale nepoznali

obrazek

Nevs 9-3

FOTO: Nevs

7.12.2017 12:49 Slavná značka Saab se vrací znovu na scénu. Má to ovšem několik specifik. Předně na autech nesmí být logo ani označení Saab a jedná se o čínské elektromobily postavené na základech modelu 9-3, o jejichž dovozu do Evropy zatím nepadlo ani slovo.

Švédsko-čínská firma National Electric Vehicle Sweden (NEVS) uvedla na trh nový elektromobil. Je postaven na základech modelu 9-3, který doznal mírných změn na exteriéru, jinak je ale stejný jako původní model. Jeho druhá generace se vyráběla do roku 2014.

Slavná švédská automobilka Saab v roce 2011 zkrachovala. Její pohnutý konec i nevšední modely automobilů dokumentuje náš dřívější článek. [celá zpráva]

Automobil se montuje v Číně na částečně původní lince převezené ze Švédska. Ročně by se v ideálním případě mělo vyrábět 220 tisíc modelů nazvaných Nevs 9-3. Značku Saab čínská firma nevlastní, tu si ponechala divize Saab AG, jenž produkuje například stíhací letouny Jas 39 Gripen, dobře známé i z jejich působení v českém letectvu.

NEVS k novému elektromobilu neuvedl žádné technické parametry. Víme tak jenom, že tento elektromobil zvládne na jedno nabití ujet 300 kilometrů. Firma připravuje i SUV model, 9-3X.

maž, Novinky

nahoru

AutoMoto:

Volkswagen ukázal v Pekingu nový Touareg a sedan pouze pro Čínu

-

včera 17:16 Obrazem: Volkswagen na právě zahájeném autosalonu v...

Kladivo na Rolls-Royce, Mercedes v Číně ukázal koncept obřího SUV

-

včera 15:24 Video: O tom, že Mercedes přiveze na pekingský...

Zbavuje se BMW klasických ledvinek? Náhrada vypadá jako Kia

-

včera 14:54 Upoutávka na představení konceptu prvního elektrického...

Řidič ukazoval na radary prostředníček a používal rušičku. Nastupuje do vězení

-

včera 13:39 Nejméně třikrát projížděl Timothy Hill kolem mobilního...

Ford Focus ST bude mít motor z dosavadního RS. Prý kvůli spolehlivosti

-

včera 12:43 Nový Ford Focus ST bude mít motor o tři deci větší než...

Nejzajímavější nové motocykly pro letošní sezónu

-

včera 11:39 Obrazem: Individuální jezdecké preference těžko budou...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby