Ekonomika

Home Credit za tři čtvrtletí téměř zdvojnásobil zisk

obrazek

FOTO: Home Credit, a.s.

27.11.2017 07:08 (aktualizováno: 27.11.2017 09:26) Úvěrová společnost Home Credit ze skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera vykázala za první tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk 232 miliónů eur (5,9 miliardy korun). Loni to za stejné období bylo 131 miliónů eur. Výsledek pozitivně ovlivnilo významné zvýšení výnosů skupiny v Rusku, stabilně rostoucí ziskovost v Číně a prodejní a finanční výsledky ve Vietnamu a Kazachstánu, uvedla firma v tiskové zprávě.

Home Credit svým klientům poskytl od ledna do konce září půjčky v hodnotě 14,9 miliardy eur, především na nákup spotřebního zboží. Je to o 94,6 procenta meziročně více.

V Číně firma půjčila klientům 9,7 miliardy eur, tedy o 127 procent více než v loňském roce. V Rusku Home Credit vydal na půjčky lidem 2,1 miliardy eur, tedy o pětinu více než před rokem, a ve Vietnamu půjčil o téměř 60 procent větší sumu než před rokem.

„Po období strmého růstu a masivních investic do budování tržních pozic jsme dosáhli významného rozsahu operací. Ten skupině umožňuje začít z dřívějších investic plně profitovat,” uvedl ředitel Home Credit Jiří Šmejc.

Téměř třicet miliónů klientů

Skupina v tomto období získala 8,6 miliónu nových zákazníků, takže dnes některý z jejích produktů aktivně využívá 28,7 miliónu lidí v deseti zemích tří kontinentů.

Home Credit, založený v roce 1997 v Česku, je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování ve střední a východní Evropě, Společenství nezávislých států a Asii.

Majoritním vlastníkem (88,6 procenta) je PPF, jedna z největších investičních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním majitelem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner. Minoritním akcionářem Home Creditu (11,4 procenta) je investiční holdingová společnost EMMA OMEGA vlastněná Šmejcem.

Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Stříbro posvětilo polygon pro auta bez řidiče, má přitáhnout špičkové vývojáře

-

dnes 12:51 Zastupitelé Stříbra na Tachovsku schválili projekt...

Analytici: Ruská ekonomika je stabilizovaný pacient. Nutné reformy od Putina nečekejme

-

dnes 10:58 Již čtvrté zvolení Vladimira Putina do úřadu prezidenta...

Nezavádějte cla, vyzývají Trumpa zástupci podniků

-

dnes 10:53 Celkem 45 amerických obchodních asociací přidalo svůj...

Zisk ruské Rosněfti se více než zdvojnásobil

-

dnes 10:49 Čistý zisk největšího ruského producenta ropy Rosněfť...

Nabídka Řecka nezaujala. O největšího operátora v zemi nemá nikdo zájem

-

dnes 07:48 Řecko neobdrželo žádnou nabídku na minoritní podíl v...

Rusnok: Česká ekonomika roste rychleji, než je zdrávo

-

včera 15:37 Ekonomika České republiky roste o něco rychleji, než...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby