Zahraniční

Ukradené deníky Johna Lennona našli v Berlíně

obrazek

John Lennon se svou ženou Yoko Ono.

Profimedia.cz

20.11.2017 16:00 Policii v Berlíně se podařilo nalézt ukradené deníky a další věci patřící bývalému frontmanovi hudební skupiny The Beatles Johnu Lennonovi. V souvislosti s případem byl v pondělí zatčen jeden muž. Vyšetřování nadále pokračuje, informoval německý server Deutsche Welle.

Berlínská policie v pondělí zatkla osmapadesátiletého muže za přechovávání odcizeného majetku Johna Lennona. Podle policie další podezřelý žije s největší pravděpodobností v Turecku.

Mezi nalezenými věcmi je podle nejvyššího státního zástupce hned několik Lennonových osobních deníků. Ty byly v roce 2006 údajně ukradeny vdově britského zpěváka Yoko Ono v New Yorku.

Thanks to the intensive investigation of our colleagues from the CID Unit responsible for combating art crime, items belonging to John #Lennon's estate were seized and one suspect was arrested due to fraud and recieving stolen goods. https://t.co/xMN18hkrqT

— Polizei Berlin (@polizeiberlin) 20. listopadu 2017

Berlínské orgány vyšetřují případ jako možnou vazbu na další případy s překupnictvím kradeného zboží a podvodů. Zabavený majetek jim tak může posloužit jako důkaz v probíhajícím vyšetřování.

„Pátrání bylo úspěšné. Další kradené věci, které údajně patřily do majetku Johna Lennona, se nacházely v autě zadrženého a ihned byly zabaveny,“ řekli serveru Deutsche Welle vyšetřovatelé.

John Lennon zemřel 8. prosince roku 1980, kdy se stal obětí atentátu duševně nemocného muže, jenž ho v New Yorku smrtelně postřelil. Letos by oslavil 77. narozeniny.

sl, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Texaským Austinem otřásl už čtvrtý výbuch za měsíc, motivem může být rasismus

-

dnes 11:37 Video: Dva muže zranil v neděli výbuch nastražené...

Evropa k Putinově vítězství plynule mlčí, píše BBC

-

dnes 11:06 Západní Evropa reaguje na vítězství Vladimira Putina v...

EU vyzývá Rusko k odpovědím na otázky k útoku nervovou látkou. Dokažte to, zní z Moskvy

-

dnes 10:48 Evropská unie vyzvala Rusko, aby bezodkladně odpovědělo...

Slovenská národní strana své ministry v nové vládě nevymění, Most-Híd jen jednoho

-

dnes 10:42 aktualizováno Peter Pellegrini (Směr-sociální...

Zaměstnanec francouzského konzulátu v Jeruzalémě pašoval zbraně Palestincům

-

dnes 09:39 Izraelská policie zatkla v Jeruzalémě 24letého...

Akrobat Cirque du Soleil se smrtelně zranil při představení

-

dnes 06:38 Ve Spojených státech zemřel po pádu na scéně akrobat z...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby