Zahraniční

Ukradené deníky Johna Lennona našli v Berlíně

obrazek

John Lennon se svou ženou Yoko Ono.

Profimedia.cz

20.11.2017 16:00 Policii v Berlíně se podařilo nalézt ukradené deníky a další věci patřící bývalému frontmanovi hudební skupiny The Beatles Johnu Lennonovi. V souvislosti s případem byl v pondělí zatčen jeden muž. Vyšetřování nadále pokračuje, informoval německý server Deutsche Welle.

Berlínská policie v pondělí zatkla osmapadesátiletého muže za přechovávání odcizeného majetku Johna Lennona. Podle policie další podezřelý žije s největší pravděpodobností v Turecku.

Mezi nalezenými věcmi je podle nejvyššího státního zástupce hned několik Lennonových osobních deníků. Ty byly v roce 2006 údajně ukradeny vdově britského zpěváka Yoko Ono v New Yorku.

Thanks to the intensive investigation of our colleagues from the CID Unit responsible for combating art crime, items belonging to John #Lennon's estate were seized and one suspect was arrested due to fraud and recieving stolen goods. https://t.co/xMN18hkrqT

— Polizei Berlin (@polizeiberlin) 20. listopadu 2017

Berlínské orgány vyšetřují případ jako možnou vazbu na další případy s překupnictvím kradeného zboží a podvodů. Zabavený majetek jim tak může posloužit jako důkaz v probíhajícím vyšetřování.

„Pátrání bylo úspěšné. Další kradené věci, které údajně patřily do majetku Johna Lennona, se nacházely v autě zadrženého a ihned byly zabaveny,“ řekli serveru Deutsche Welle vyšetřovatelé.

John Lennon zemřel 8. prosince roku 1980, kdy se stal obětí atentátu duševně nemocného muže, jenž ho v New Yorku smrtelně postřelil. Letos by oslavil 77. narozeniny.

sl, Novinky

nahoru

Zahraniční:

Brita otráveného novičokem propustili z nemocnice

-

dnes 18:45 aktualizováno Brit, který se přiotrávil nervově...

FBI má tajnou nahrávku Trumpa, na níž domlouvá peníze pro modelku Playboye

-

dnes 18:36 Dlouholetý právník amerického prezidenta Donalda Trumpa...

Deset mrtvých při nehodě kamiónu s českým logem na Ukrajině

-

dnes 18:32 Video: aktualizováno Nedaleko ukrajinského města...

Za plánování teroru u parlamentu dostal Brit doživotí

-

dnes 17:55 Osmadvacetiletý Brit Khalid Ali, který plánoval...

Trump pozval Putina do Bílého domu

-

dnes 15:38 Americký prezident Donald Trump pozval hlavu Ruské...

Případ Češky zabité v Egyptě řeší diplomacie. Beztrestnost útočníka by zkomplikovala odškodnění

-

dnes 14:30 aktualizováno Náměstek ministra zahraničních věcí...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů