Kultura

Skupina Chinaski radikálně obmění sestavu. Čtyři členové odejdou

obrazek

Poslední sestava skupiny Chinaski: (zleva) František Táborský (kytara), Štěpán Škoch (saxofon), Michal Malátný (zpěv, kytara), Ota Petřina/Marpo (bicí), Petr Kužvart (trumpeta) a Ondřej Škoch (baskytara)

FOTO: archív kapely

20.11.2017 00:14 Skupina Chinaski ukončila ve čtvrtek 16. listopadu v pražské O2 areně úspěšné halové koncertní turné. V neděli večer prostřednictvím svého Facebooku oznámili zpěvák a kytarista Michal Malátný a kytarista František Táborský, že ze stávající sestavy zůstanou v té následující pouze oni dva a obklopí se novými členy. Čtyři další muzikanti odejdou.

Odchod se týká bratrů Škochových, Petra Kužvarta a Oty Petřiny ml. Malátný s Táborským s nimi po posledním vystoupení kapely, plánovaném na 18. prosince do Brna, již nepočítají.

„Začínali jsme po hospodách a klubech a moc dobře víme, že k tomu, aby to fungovalo dohromady, potřebuje každá kapela vnitřní chemii mezi všemi členy. A ta, kterou jsme měli my, vyprchala. Trápili jsme se s tím dlouho, zkoušeli různé věci. A pak jsme si uvědomili, že změna je život. Ve stávající sestavě dohrajeme domluvené akce až do konce roku. Poslední veřejný koncert bude 18. prosince v brněnském Sonu. Jde o benefici pro Nadační fond dětské onkologie Krtek. Tam s námi naposledy na pódiu uvidíte Otu, Štěpána, Ondru a Kužiho,“ napsali Malátný a Táborský na Facebook.

Jména nových členů, kteří čtyři zmíněné nahradí, neuvedli. Zmínili se ale o důvodech svého rozhodnutí. „Strávili opravdu hodně času spolu a v určitých ohledech se zacyklili, hudebně vidíme věci odlišně a nepřišli jsme na to, jak se z těch našich kruhů vymotat. Někteří z vás nám po O2 areně říkali, že jsme hráli, jako by to bylo naposledy. A pravda je, že ono to v aktuální sestavě skutečně skoro naposledy bylo,“ napsali Malátný a Táborský.

Se svými kolegy se v prohlášení rozloučili s přáním všeho dobrého. „Není to poprvé, kdy Chinaski mění sestavu. Nerozcházíme se ve zlém. Jen jsme si uvědomili, že teď potřebujeme kapelu dělat jinak a chceme to zkusit zažít ještě jednou s novými lidmi. To neznamená, že bychom měnili styl nebo vás připravili o vaše oblíbené písničky. O tom, kam se posuneme a jak to bude vypadat, už ale máme jasno. Teď je ale namístě poděkovat klukům za všechno, co jsme spolu udělali a čím si prošli. A popřát jim, aby se jim na jejich další hudební cestě dařilo,” vzkázali Malátný a Táborský.

„Vždyť třeba z Oťase se za tu dobu stala sólová hvězda a příští rok ho čeká vlastní O2 arena,“ připomněli vlastní úspěšnou kariéru bubeníka Oty Petřiny, který vystupuje jako rapper Marpo.

Jaroslav Špulák, Právo

nahoru

Kultura:

Peter Fider z Verony: Vždy jsme skládali popové písničky, jenom to pod nimi tanečně tepalo

-

dnes 07:18 Po šestnácti letech úspěšného působení na domácí...

Opilec poničil v Treťjakovské galerii obraz Ivana Hrozného

-

včera 20:24 Opilý vandal způsobil v pátek značné škody na obraze...

Dave Grohl nemůže poslouchat Nirvanu

-

včera 11:14 Zpěvák a kytarista americké rockové skupiny Foo...

Rychlé šípy jsou hrdinové i v jednadvacátém století

-

včera 07:15 Kult chlapeckého klubu Rychlých šípů zasáhl několik...

Tereza Kerndlová: Sexy fotky jsou dnes v popu běžné

-

25.5. 17:27 Zpěvačka Tereza Kerndlová pracovala na svém novém albu...

Norská zpěvačka Aurora: Díky hudbě mohu obejmout planetu

-

25.5. 16:49 Norská hudebnice Aurora poprvé okouzlila návštěvníky...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby