Domácí

Důchodkyně spadla z kola, policisté jí za to přišli dát pokutu do nemocnice

obrazek

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

16.11. 10:40 Uložení pokuty dvaasedmdesátileté cyklistce, která se při cestě do kostela lekla protijedoucího vozu a způsobila si zranění kotníku, bylo „nemravné, nezákonné a nedůstojné”. Konstatovala to ombudsmanka Anna Šabatová, která kritizovala postup policie, jejíž příslušník navštívil ženu v nemocnici a rozhodl o uložení pokuty, neboť se „plně nevěnovala řízení jízdního kola”.

„Policii přivolal na místo nehody nezletilý svědek, který však samotný pád neviděl – slyšel pouze pád kola a pak již viděl ženu ležet na zemi. Policista na místě nehody zjistil, že je povrch vozovky nerovný a byl několikrát opravován,” popsala ombudsmanka případ s tím, že nebylo nijak prokázáno, že se žena nevěnovala řízení.

KOMENTÁŘE DNE:
Zeman versus ne-Zeman - Předvolební prezidentské klání předjímá Jiří Pehe. Čtěte zde>>

Byť by formálně bylo možné připustit, že se žena dopustila přestupku, je podle veřejné ochránkyně práv sporné, zda byly ohroženy zájmy společnosti a bylo nutné ukládat pokutu.

Když policista navštívil v nemocnici seniorku léčící si zlomený kotník, nepoučil ji podle jejího syna o právu odmítnout výpověď a nepodepsat protokol. „Žena podle všeho protokol i blokovou pokutu podepsala ze strachu, že to musí udělat,” konstatovala veřejná ochránkyně práv, která by uvítala a doporučovala, aby „policie přehodnotila praxi ukládání blokových pokut v nemocnicích”, neboť pacienti nemají možnost připravit se na takovéto setkání.

Případ zveřejnila ombudsmanka proto, že ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje neuznal možné pochybení a trvá na důvodech uložení pokuty.

„Policejní prezident zákonnost uložené blokové pokuty opírá o samotný souhlas stěžovatelky s blokovou pokutou,” konstatovala Šabatová.

jas, Novinky

nahoru

Domácí:

Topol je jednička, zavtipkoval Kalousek na deset let staré gesto

-

dnes 15:20 Video: Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav...

Ondráček nebyl zvolen předsedou komise pro GIBS

-

dnes 12:38 aktualizováno Poslanci v pátek v prvním kole nezvolili...

Pan Rozner je slušný člověk, hájil Fiala jeho nominaci do čela komise pro kontrolu NBÚ

-

dnes 12:24 aktualizováno Před volbou předsedů sněmovních komisí...

Hlavně že zákon o EET platí, řekl Babiš po rozhodnutí Ústavního soudu

-

dnes 10:17 aktualizováno Pro premiéra Andreje Babiše (ANO) je...

Poslanci rozhodnou o šéfech komisí, Ondráček nemá protikandidáta

-

dnes 09:46 aktualizováno Poslanci budou v pátek vedle...

Pelikán dočasně odstavil soudkyni Královou

-

dnes 09:34 aktualizováno Ministr spravedlnosti Robert Pelikán...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby