Domácí

Důchodkyně spadla z kola, policisté jí za to přišli dát pokutu do nemocnice

obrazek

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

16.11.2017 10:40 Uložení pokuty dvaasedmdesátileté cyklistce, která se při cestě do kostela lekla protijedoucího vozu a způsobila si zranění kotníku, bylo „nemravné, nezákonné a nedůstojné”. Konstatovala to ombudsmanka Anna Šabatová, která kritizovala postup policie, jejíž příslušník navštívil ženu v nemocnici a rozhodl o uložení pokuty, neboť se „plně nevěnovala řízení jízdního kola”.

„Policii přivolal na místo nehody nezletilý svědek, který však samotný pád neviděl – slyšel pouze pád kola a pak již viděl ženu ležet na zemi. Policista na místě nehody zjistil, že je povrch vozovky nerovný a byl několikrát opravován,” popsala ombudsmanka případ s tím, že nebylo nijak prokázáno, že se žena nevěnovala řízení.

KOMENTÁŘ DNE:
Piráti bez chutě vyrazit na zteč - Na zteč vyrážejí polarizátoři, kterým nevadí být lídry, Piráti vydávají prohlášení, komentuje postoje sněmovní strany Alexandr Mitrofanov. Čtěte zde>>
 Macronův newspeak v Europarlamentu – Suverenita EU proti národnímu egoismu? Nad projevem francouzského prezidenta se pozastavuje Alexander Tomský. Čtěte zde>>

Byť by formálně bylo možné připustit, že se žena dopustila přestupku, je podle veřejné ochránkyně práv sporné, zda byly ohroženy zájmy společnosti a bylo nutné ukládat pokutu.

Když policista navštívil v nemocnici seniorku léčící si zlomený kotník, nepoučil ji podle jejího syna o právu odmítnout výpověď a nepodepsat protokol. „Žena podle všeho protokol i blokovou pokutu podepsala ze strachu, že to musí udělat,” konstatovala veřejná ochránkyně práv, která by uvítala a doporučovala, aby „policie přehodnotila praxi ukládání blokových pokut v nemocnicích”, neboť pacienti nemají možnost připravit se na takovéto setkání.

Případ zveřejnila ombudsmanka proto, že ředitel Krajského ředitelství policie Zlínského kraje neuznal možné pochybení a trvá na důvodech uložení pokuty.

„Policejní prezident zákonnost uložené blokové pokuty opírá o samotný souhlas stěžovatelky s blokovou pokutou,” konstatovala Šabatová.

jas, Novinky

nahoru

Domácí:

Hlídání nejmenších vyjde ročně na desetitisíce

-

dnes 18:27 Tisícům matek, které se chtějí nebo musí kvůli financím...

V pražském Sherwoodu hlídkuje nový tým, který budí bezdomovce či vykazuje opilce

-

dnes 16:28 Video: O to, aby měl Sherwood, jak se někdy říká parku...

Stát selhává, kvůli papírování jsou matky měsíce bez rodičovské

-

dnes 15:51 Místo elektronizace státu je tady jeho další selhání....

Libeňský most nakonec bourá pražskou koalici

-

dnes 14:45 Video: aktualizováno Pražští zastupitelé hnutí ANO ve...

Piráti navrhují zrušit nahánění vodáků kvůli pití alkoholu

-

dnes 13:36 Piráti chtějí zrušit pokuty pro vodáky za jízdu pod...

Podmínky ČSSD? Když je ANO nebude chtít dodržet, prostě je nedodrží, míní politolog

-

dnes 13:07 Snahy sociálních demokratů, kteří chtějí ANO coby...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby