Koktejl

Pražská zoo ukázala malá tygřata

Mláďata tygra

ZDROJ: Novinky

14.11. 15:46 Video: Zoo Praha v úterý představila veřejnosti mláďata tygra malajského, která se v zahradě narodila 3. října. V pavilónu šelem probíhalo jejich vážení a možnost být u toho měl i štáb Novinek. Běžní návštěvníci zoo se budou moci na malého tygra a malou tygřici přijít poprvé podívat tento týden ve čtvrtek.

Vážení se malým tygrům moc nelíbilo, ale v zoo s ním byli spokojeni, byť samička je od narození o něco menší. Sameček vážil 5,16 kilogramu, malá tygřice 3,78 kilogramu.

„Sklon růstové křivky obou mláďat odpovídá zahraničním údajům. Sameček je kopíruje téměř přesně a samička je stále drobnější, ta zatím ztrátu nedohnala,“ poznamenal kurátor savců Pavel Brandl.

Dodal však, že odchov tygrů je uzavřen v roce a půl věku, tudíž na dohnání váhy mají mláďata ještě dost času.

Ojedinělý počin

Tygřata se narodila před šesti týdny a v zoo jsou na tento počin patřičně hrdí. „Odchov tohoto poddruhu tygra je velmi složitý, naposledy se v Evropě podařil před čtyřmi roky v Halle. V přírodě přitom přežívají už jenom poslední dvě až čtyři stovky tygrů malajských,“ uvedl ředitel zahrady Miroslav Bobek.

Podle Brandla je to poprvé, kdy v České republice probíhá odchov těchto tygrů. „V Evropě je jich jen sedmnáct a dosud se podařilo je odchovat jen ve dvou zoologických zahradách v Evropě,“ řekl.

Zavřeno kvůli stresu

Pavilón šelem byl kvůli narození tygrů dočasně zčásti uzavřený — aby měla jedenáctiletá matka Banya klid. „Banya brzo po porodu přenesla svá mláďata z porodního boxu do expozice a na přítomnost lidí reagovala nervózně. Proto jsme část pavilónu uzavřeli, a návštěvníci tak tygřata mohou vidět teprve nyní,“ vysvětluje ředitel zoo.

Veřejnost se na malé tygry může přijít poprvé podívat tento týden ve čtvrtek. Návštěvníci budou usměrňováni pracovníky zoo, aby se nedostali do míst, kde by Banyu stresovali.

Kristýna Léblová, Novinky

nahoru

Koktejl:

Kuriózní střet letadla s ptákem: dravec se hlavou zasekl do čumáku letounu

-

dnes 15:09 Video: Střety letadel s ptákem či celým hejnem...

Filmový Borat nabídl Čechům, že jim zaplatí pokutu za focení ve vykrojených plavkách

-

dnes 12:27 Kazašská policie pochopení neměla, filmový Borat ano....

Vynalezla jsem selfie, pochlubila se Paris Hiltonová. Není to ale pravda

-

dnes 11:10 Selfie je fenoménem dnešní doby. Pořizování těchto...

Synchronizované krmení. Potápěči se podařilo natočit velice plaché úhořovce

-

dnes 10:08 Video: Unikátní záběry dokázal natočit Mohamed Siraj...

Obličej jako hamburger, ruce jako hranolky. Žena ze sebe dělá jídlo

-

dnes 05:20 Video: Dvaatřicetiletá Chit Choiová z kanadského...

Policejní kamery zachytily nouzové přistání letadla na rušné silnici

-

včera 19:17 Video: Jedenašedesátiletý pilot Marc Allen Benedict si...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby