Koktejl

Pražská zoo ukázala malá tygřata

Mláďata tygra

ZDROJ: Novinky

14.11.2017 15:46 Zoo Praha v úterý představila veřejnosti mláďata tygra malajského, která se v zahradě narodila 3. října. V pavilónu šelem probíhalo jejich vážení a možnost být u toho měl i štáb Novinek. Běžní návštěvníci zoo se budou moci na malého tygra a malou tygřici přijít poprvé podívat tento týden ve čtvrtek.

Vážení se malým tygrům moc nelíbilo, ale v zoo s ním byli spokojeni, byť samička je od narození o něco menší. Sameček vážil 5,16 kilogramu, malá tygřice 3,78 kilogramu.

„Sklon růstové křivky obou mláďat odpovídá zahraničním údajům. Sameček je kopíruje téměř přesně a samička je stále drobnější, ta zatím ztrátu nedohnala,“ poznamenal kurátor savců Pavel Brandl.

Dodal však, že odchov tygrů je uzavřen v roce a půl věku, tudíž na dohnání váhy mají mláďata ještě dost času.

Ojedinělý počin

Tygřata se narodila před šesti týdny a v zoo jsou na tento počin patřičně hrdí. „Odchov tohoto poddruhu tygra je velmi složitý, naposledy se v Evropě podařil před čtyřmi roky v Halle. V přírodě přitom přežívají už jenom poslední dvě až čtyři stovky tygrů malajských,“ uvedl ředitel zahrady Miroslav Bobek.

Podle Brandla je to poprvé, kdy v České republice probíhá odchov těchto tygrů. „V Evropě je jich jen sedmnáct a dosud se podařilo je odchovat jen ve dvou zoologických zahradách v Evropě,“ řekl.

Zavřeno kvůli stresu

Pavilón šelem byl kvůli narození tygrů dočasně zčásti uzavřený — aby měla jedenáctiletá matka Banya klid. „Banya brzo po porodu přenesla svá mláďata z porodního boxu do expozice a na přítomnost lidí reagovala nervózně. Proto jsme část pavilónu uzavřeli, a návštěvníci tak tygřata mohou vidět teprve nyní,“ vysvětluje ředitel zoo.

Veřejnost se na malé tygry může přijít poprvé podívat tento týden ve čtvrtek. Návštěvníci budou usměrňováni pracovníky zoo, aby se nedostali do míst, kde by Banyu stresovali.

Kristýna Léblová, Novinky

nahoru

Koktejl:

Orlovi namrzlo peří a nemohl létat, hajný mu pomohl

-

dnes 18:08 Ledová bouře v okrese Osage County v americké Oklahomě...

Pod kapotou ho čekalo nemilé překvapení, obrovská kobra královská

-

dnes 17:05 Video: Nepříliš příjemné překvapení čekalo ve čtvrtek v...

Čeští fanoušci Star Treku si natáčejí svůj seriál. Mají i vlastní velitelský můstek hvězdné lodi

-

dnes 10:54 Video: Čeští fanoušci televizního seriálu Star Trek,...

Ledecký napíše o olympijském úspěchu své dcery Ester píseň, bratr chystá komiks

-

dnes 08:43 Umělecká půlka rodiny Ledeckých zvěční olympijský...

Indičtí lékaři pacientovi úspěšně odoperovali údajně největší mozkový nádor na světě

-

dnes 03:00 Video: Týmu neurochirurgů z indické Bombaje se minulou...

V Olomouci se konaly soutěže v pojídání tlačenky a špekáčků, obě mají stejného vítěze

-

včera 17:52 Video: Své pověsti maxijedlíka nezůstal nic dlužen v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby