Koktejl

Pražská zoo ukázala malá tygřata

Mláďata tygra

ZDROJ: Novinky

14.11.2017 15:46 Zoo Praha v úterý představila veřejnosti mláďata tygra malajského, která se v zahradě narodila 3. října. V pavilónu šelem probíhalo jejich vážení a možnost být u toho měl i štáb Novinek. Běžní návštěvníci zoo se budou moci na malého tygra a malou tygřici přijít poprvé podívat tento týden ve čtvrtek.

Vážení se malým tygrům moc nelíbilo, ale v zoo s ním byli spokojeni, byť samička je od narození o něco menší. Sameček vážil 5,16 kilogramu, malá tygřice 3,78 kilogramu.

„Sklon růstové křivky obou mláďat odpovídá zahraničním údajům. Sameček je kopíruje téměř přesně a samička je stále drobnější, ta zatím ztrátu nedohnala,“ poznamenal kurátor savců Pavel Brandl.

Dodal však, že odchov tygrů je uzavřen v roce a půl věku, tudíž na dohnání váhy mají mláďata ještě dost času.

Ojedinělý počin

Tygřata se narodila před šesti týdny a v zoo jsou na tento počin patřičně hrdí. „Odchov tohoto poddruhu tygra je velmi složitý, naposledy se v Evropě podařil před čtyřmi roky v Halle. V přírodě přitom přežívají už jenom poslední dvě až čtyři stovky tygrů malajských,“ uvedl ředitel zahrady Miroslav Bobek.

Podle Brandla je to poprvé, kdy v České republice probíhá odchov těchto tygrů. „V Evropě je jich jen sedmnáct a dosud se podařilo je odchovat jen ve dvou zoologických zahradách v Evropě,“ řekl.

Zavřeno kvůli stresu

Pavilón šelem byl kvůli narození tygrů dočasně zčásti uzavřený — aby měla jedenáctiletá matka Banya klid. „Banya brzo po porodu přenesla svá mláďata z porodního boxu do expozice a na přítomnost lidí reagovala nervózně. Proto jsme část pavilónu uzavřeli, a návštěvníci tak tygřata mohou vidět teprve nyní,“ vysvětluje ředitel zoo.

Veřejnost se na malé tygry může přijít poprvé podívat tento týden ve čtvrtek. Návštěvníci budou usměrňováni pracovníky zoo, aby se nedostali do míst, kde by Banyu stresovali.

Kristýna Léblová, Novinky

nahoru

Koktejl:

Kamera natočila slony v ulicích Olomouce, otrhávali stromy

-

dnes 14:06 Video: Po květnové procházce trojice slonů v ulicích...

Ruský trenér jako komentátor skončil, vyslovil zakázané jméno

-

dnes 11:42 Bývalý trenér ruské fotbalové reprezentace Leonid...

Skákající opice pomohly zachránit levharta, který spadl do studny

-

dnes 09:55 Věřícím u chrámu Balešvar v západoindickém státě...

Mauricius nabízí cizincům koupi občanství za milión dolarů

-

dnes 09:19 Mauricius nově umožní cizincům získat občanství výměnou...

Ind ušel přes 1300 kilometrů kvůli nedodrženému premiérovu slibu

-

dnes 03:00 Ind Muktikánt Bisvál se dal po krátké přestávce znovu...

Policejní dron vypátral seniora uvězněného v bažině

-

včera 18:51 Peter Pugh může být za svůj život vděčný policejnímu...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů