Žena

Počítačové hry pomáhají dětem s angličtinou

obrazek

Hry jsou často věrnou nápodobou reálného světa, děti při hraní nezůstávají pasivní.

Profimedia.cz

12.12.2017 20:57 Přestože to rodiče a někteří odborníci neradi vidí, hraní počítačových her a videoher má i svá pozitiva. Většina z nich je v anglickém jazyce a všechny aktivity, které děti baví a jsou v angličtině, obohatí jejich jazykové znalosti.

Hry jsou často věrnou nápodobou reálného světa, děti při hraní nezůstávají pasivní. Naopak. Mají možnost rozhodovat o průběhu děje, zažívají dobrodružství, jsou vtažené do dění. Na rozdíl od sledování filmů a čtení knih, kde zastávají pasivnější roli.

„Správně zvolené hry vám tak mohou dobře sloužit jako podpůrný prostředek výchovy a vzdělávání dětí. Pomocí těchto her lze totiž u dětí zlepšovat jejich vnímání, postřeh, pozornost, ale také rozvíjet jejich trpělivost, logiku, komunikaci nebo spolupráci,” vysvětluje Jan Vavřík ze společnosti Sony Playstation.

Počítačové a videohry se navíc rychle vyvíjejí a odpovídají nejnovějším trendům. Děti jsou díky tomu v kontaktu s nejmodernějšími anglickými výrazy. „Mnohé horké novinky se do klasických učebnic nemají šanci dostat tak rychle jako do her. Na druhou stranu je vhodné vždy sledovat celkovou dobu hraní her a jejich zaměření,“ upozorňuje Lucie Bechná z jazykové školy Helen Doron English.

Určitě je dobré s dětmi o hrách mluvit a zajímat se aktivně o to, co je baví a s čím si hrají. „Vhodné je také se do hraní zapojit a stát se spoluhráčem. Pokud takto rodič podpoří správné aktivity dítěte, je šance, že se jich dítě bude i nadále držet. Cítí, že v tom má podporu rodičů a že to otec nebo matka hodnotí kladně,” radí Bechná.

Zajímavé jsou zkušenosti pedagogů, kteří běžně využívají hry ve výuce, a to buď pomocí tabletů či interaktivních mluvících knih. Děti podle jejich slov stráví méně času s domácí přípravou na hodiny, zkoušení a písemky a někdy i v případě, že se na hodiny náležitě nepřipraví, jsou schopny si informace vybavit a udržet je v paměti dlouhodobě.

Hry vytvořené k výukovým účelům

Výukových her zdarma je na internetu celá řada, propojují hraní s rozšiřováním slovní zásoby, procvičováním výslovnosti i výukou anglické gramatiky. Nalézt je můžete například pod odkazy www.cambridgeenglish.org, www.helendoron.cz nebo www.kangiclub.com.

Může se vám hodit na službě Zboží.cz:
das, Novinky

nahoru

Žena:

Se psem v kině aneb Když se páníčci nechtějí oddělit od svého zvířecího kamaráda

-

včera 14:20 Pokud máte psa, který nevydrží sám doma, je pro vás...

Léčitelka a šamanka Melissa Saayman Krige má domov uprostřed lesa

-

včera 08:39 Než utrhne vybraný lístek či květ ze stromu, proutkem...

Jak důležitou roli má otec v životě své dcery

-

16.6. 14:15 Rodiče jsou v životě dítěte ty nejdůležitější osoby....

Jan Šibík: Existují věci, které pro mě znamenají víc než focení

-

16.6. 09:10 Obrazem: Cenami ověnčený fotograf, autor několika knih...

Tamara Klusová: I těžkosti v životě vnímám jako pozitiva

-

15.6. 12:05 Obrazem: Když před šesti lety začala mladá zpěvačka...

Každá třetí neděle v červnu patří všem tatínkům

-

15.6. 11:05 Často se na to zapomíná, ale i otcové hrají v životě...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů