Krimi

Policista při demonstraci boxoval do lidí, museli ho zklidnit kolegové, vyšlo najevo u soudu

obrazek

Prvomájové demonstrace v Brně

FOTO: Vladimír Klepáč, Právo

8.11.2017 03:30 Obrat o sto osmdesát stupňů nabral případ údajného napadení policisty v civilním oblečení při letošní prvomájové demonstraci v Brně, kterého se měl dopustit jeden z pořadatelů Štěpán Reich. Soudce Městského soudu v Brně Josef Tatíček totiž v úterý zprostil pořadatele obžaloby, a naopak se několikrát pozastavil nad počínáním policisty, který podle soudu boxoval do lidí, a nakonec jej zpacifikovali až další policisté. Reichovi u soudu hrozily až čtyři roky vězení.

K nepřehledné situaci došlo na Moravském náměstí, kde se policista Speciální pořádkové jednotky z Ostravy, jež přijela na pomoc brněnským kolegům, vmísil do davu demonstrantů.

Byl u toho, když se Reich dostal do konfliktu s jedním z cyklistů, který zřejmě blokoval vůz pořádající Dělnické mládeže. Došlo ke strkanici, která se rychle zvrtla v potyčku, kde létaly pěsti. A v hlavní roli byl právě policista. Ten u soudu tvrdil, že jej Reich napadl.

Videa a foto ukázala pravdu

Obhajoba naopak poukazovala na četná videa a fotografie z akce, na nichž právě policista divoce šermuje pěstmi proti organizátorům demonstrace a vrhá se na ně. Policistu pak při konfliktu povalili na zem a odtáhli o kus dál další policisté v civilu, kteří jej neznali a zřejmě jej považovali za výtržníka.

Soudce Tatíček po shlédnutí videozáznamů konstatoval, že má závažné pochybnosti o věrohodnosti strážce zákona.

„Dává tam velmi razantní údery do prostoru, kde je obžalovaný a další osoba. Obžalovaný padá k zemi, policista se otáčí a boxuje do dalšího pořadatele. Je to zase nekompromisní souboj pěstí. Toho si všimnul policista z antikonfliktního týmu, který se snaží policistu pacifikovat. Ten, přestože musel vědět, že je držen jiným policistou, se ještě otáčí a jde boxovat do dalšího pořadatele. Čtyři lidé tam čelili takovému útoku od policisty a já jsem nepochopil, jaké mělo jeho jednání smysl,“ kroutil hlavou soudce.

Ten došel k naprosto opačnému závěru než Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), která již dříve reagovala na trestní oznámení podané Dělnickou mládeží tak, že se nic nestalo.

Rozsudek ještě není pravomocný, státní zástupkyně ale už naznačila, že odvolání podávat nebude.

Petr Kozelka, Právo

nahoru

Krimi:

Muž z Klatovska svázal a dvě hodiny sexuálně trýznil kolegyni z práce. Dostal pět let

-

dnes 13:10 Video: Chtěl jsem si vyzkoušet dominanci nad ženou. Tak...

Řidička jela v obci 117 km/h a zabila chodce, soud jí potvrdil 1,5 roku vězení

-

dnes 12:46 Video: Krajský soud v Brně potvrdil ve středu trest 18...

Čtyři bývalé manažery vnitra čeká soud kvůli smlouvám s Fujitsu

-

dnes 11:54 Čtyři bývalí vedoucí zaměstnanci ministerstva vnitra...

Při lovu na Táborsku byl vážně postřelen myslivec

-

dnes 10:38 V úterý odpoledne byl při lovu zvěře v obci Oldřichov...

Mladý řidič narazil zezadu do auta se dřevem, na místě zemřel

-

dnes 10:33 aktualizováno Řidič osobního auta zemřel v úterý večer...

Auto na dálnici D1 smetlo chodce v levém jízdním pruhu

-

dnes 08:33 aktualizováno Chodce v levém jízdním pruhu srazilo v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů