Bydlení

Cenu Designbloku získala obnovená sklářská značka Rückl i kolekce s názvem Špagety

obrazek

Tradiční česká značka Rückl letos pod kreativním vedením Ronyho Plesla představila novou kolekci skla v nevšední instalaci. Zaujala i kolekce Špagety od dua Herrmann a Coufal. Je oceněna jako nejlepší instalace designérského studia.

FOTO: Archiv přehlídky Designblok, Novinky.cz

13.11.2017 12:14 Na prestižní designové přehlídce Designblok, která se nedávno konala v Praze, i letos porota ocenila nejlepší tvůrce. Ceny byly rozdány v jedenácti kategoriích, absolutním vítězem se stala obnovená značka Rückl. Rodinná sklárna, která se zabývá výrobou broušeného křišťálu, představila kolekci v trendy barvách i tvarech. K vidění byla i nová kolekce designéra Ronyho Plesla.

Tradiční česká značka Rückl letos pod kreativním vedením Ronyho Plesla představila novou kolekci broušeného skla ve speciální instalaci v podobě střelnice. Za obnovení značky a nové produkty získala cenu za Nejlepší nový výrobek a také Hlavní cenu Designbloku.

„Mám rád značky, které mají svůj příběh. Příběh značky Rückl je příběhem českého broušeného křišťálu, kterým jsme okouzlili svět," uvedl Rony Plesl. Značka, která je známá od padesátých let devatenáctého století, se tak vrátila na současnou scénu českého skla.

Dvě ocenění získala firma Ton za dobře představenou židli

Úspěch na přehlídce zaznamenala i další česká firma - Ton, která je proslulá ohýbaným nábytkem. Jako nejlepší nábytek zaujalo porotu křeslo s názvem Alba od designéra Alexe Guflera. Ton má i cenu za nejlepší instalaci výrobce.

Křeslo Alba značky Ton bylo prezentováno jako pevnost v obležení malých vojáčků na hraní.

FOTO: Archiv přehlídky Designblok

Zaujalo i české designérské studio LLEV, které se dlouhodobě věnuje produktovému a interiérovému designu. Porota za působivý výběr interiérových doplňků ocenila studio i v loňském roce.

Nejlepší interiérové doplňky uvedla značka LLEV.

FOTO: Archiv přehlídky Designblok

Ocenění letos získala i značka Lasvit, pro kterou loni získal hlavní cenu designér Maxim Velčovský. Letos značka zabodovala osvětlením inspirovaným japonskou technikou zpracování dřeva. Autorem lustrů, jejichž povrch připomíná strukturu dřeva, je designér Kengo Kuma.

Ze svítidel nejvíc zaujalo osvětlení s názvem Yakisugi od značky Lasvit.

FOTO: Archiv přehlídky Designblok

Tématem letošní designové přehlídky se stalo jídlo. To inspirovalo některé designéry k vytvoření speciálních kolekcí. Markéta Držmíšková a Petr Hák pro letošní rok společně vytvořili sestavu svítidel a stolů Torque. Jejich stůl je rozložitelný a je možné z něj vytvořit jen tenké police. Lustr je modulární a podle potřeby může fungovat jako malé svítidlo nebo velký lustr.

Kolekce Torque Markéty Držmíškové a Petra Háka se stala nejlepším prototypem přehlídky.

FOTO: Archiv přehlídky Designblok

Cenu obdržel i ateliér Průmyslového designu ve Zlíně. Na přehlídce byly k vidění práce studentů vzniklé v loňském a letošním roce. Nechyběla křesla, konvičky a další objekty mladých nadějných tvůrců.

Nejlepší školní prezentaci předvedl ateliér Průmyslový design na fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

FOTO: Archiv přehlídky Designblok

Během slavnostního předávání byl tradičně podpořen také charitativní projekt. Letos Designblok vsadil na neziskovou organizaci Loono, pro kterou slavní čeští designéři navrhli působivé interiérové kousky inspirované lidským srdcem. [celá zpráva]

Další kategorie Cen Designbloku

 

 

tnk, Novinky

nahoru

Bydlení:

Žaluzie nemusí být únavný lapač prachu

-

dnes 09:44 Interiérové stínění z hliníkových lamel je výzvou k...

Zimní zahradu prohřeje červená barva

-

včera 07:54 Končící únor byl pro mnohé nejen měsícem chladu, ale i...

Odborníci i laici zvolili nejlepším Domem roku 2018 Vilu nad vodopádem

-

23.2. 11:20 Obrazem: Odborná porota ankety o nejlepší rodinný dům...

Malý byt po rekonstrukci vyhlíží jako větší a vzdušnější

-

23.2. 09:09 Obrazem: Nový majitel vybydleného bytu 1+1 v panelovém...

Rekonstruovaný palác v centru Prahy nově zkracuje chodcům cestu

-

23.2. 06:06 Video: Historická budova z 15. století v centru Prahy...

Jak reklamovat vadnou nemovitost

-

22.2. 14:05 V minulém článku v našem seriálu jsme si ukázali, že...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby