Krimi

Lobbista Janoušek opět požádal o odklad výkonu trestu

obrazek

Roman Janoušek u Vrchního soudu v Praze. Archivní snímek

FOTO: Milan Malíček, Právo

7.11.2017 09:22 (aktualizováno: 7.11.2017 09:40) Krajský soud v Brně obdržel od lobbisty Romana Janouška žádost o další přerušení výkonu trestu ze zdravotních důvodů. Na konci listopadu mu uplyne roční lhůta. Informaci přinesla Česká televize. Odsedět si má 4,5 roku za nehodu.

Soud naposledy kvůli zdravotnímu stavu rozhodoval před rokem, kdy trest přerušil do 25. listopadu 2017. Janoušek má dlouhodobě problémy po operaci s hlavou.

Opilý lobbista naboural v březnu 2012 v pražské Michli do vozu vietnamské řidičky a od nehody ujel. Když zastavil na červenou, žena jej dohonila, stoupla si před jeho vůz a chtěla s ním situaci řešit. Janoušek proti ní nejdřív dvakrát popojel, poté se na zelenou rozjel, ženu porazil a ujel.

Za to ho soud poslal na 4,5 roku do vězení, kam Janoušek nastoupil na podzim roku 2014. V červnu 2016 mu soud na půl roku přerušil trest poprvé. Výkon trestu měl lobbista původně přerušený do 25. listopadu loňského roku, poté došlo k prodloužení do letošního roku.

V lednu vrchní soud zamítl žádost o obnovu řízení, kterou Janoušek žádal. Rozsudek chtěl lobbista zvrátit posudky z oboru psychiatrie, neurochirurgie a očního lékařství. Měly dokázat, že v době nehody mohl ovlivnit jeho rozpoznávací schopnosti hematom na mozku. Zároveň byl podle lékařů závislý na alkoholu, což v kombinaci s hematomem mohlo způsobit, že špatně viděl.

Novinky

nahoru

Krimi:

Mercedes se na Plzeňsku srazil s fabií, záchranáře zalarmoval nový systém eCall

-

dnes 18:00 Video: Nový systém automatického volání o pomoc eCall...

Otec se snažil zachránit čtyřletého syna v jezeře Benedikt v Mostě, sám utonul

-

dnes 16:54 Tragédie se stala ve čtvrtek po poledni na jezeře...

Expolicista hrál s nezletilými svlékací prší, u soudu dostal čtyřletou podmínku

-

dnes 15:41 Se čtyřletou podmínkou odešel ve čtvrtek bývalý...

Nikdy jsem ji nechtěl zabít, hájil se u soudu muž, který pobodal expřítelkyni

-

dnes 15:20 Se slzami v očích přišel ve středu odpoledne ke...

Muž v Brně odnášel ženu do křoví. Zachránil ji soused

-

dnes 14:54 Video: Pokusem o znásilnění skončila v neděli cesta...

Za znásilnění a zneužití dětí dostal ředitel domu mládeže podmínku

-

dnes 14:51 Někdejší ředitel novojičínského Střediska volného času...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů