Kultura

Helena Vondráčková v muzikálu Miss Saigon nevystoupí

8.12.2004 12:29 Zpěvačka Helena Vondráčková nebude vystupovat v muzikálu Miss Saigon, který má ve středu a ve čtvrtek večer premiéru v GoJa Music Hall v Praze. V příběhu lásky vietnamské dívky Kim a amerického vojáka Chrise autorů Clauda Michela Schönberga a Alaina Boublila se Helena Vondráčková měla představit v roli Chrisovy americké manželky Ellen.

Zpěvaččin manažer Martin Michal ve středu ČTK sdělil, že právníci Heleny Vondráčkové hodlají společnosti GoJa podat návrh na ukončení smlouvy dohodou. Nic na tom podle něj nemění, že jí producent František Janeček hledá nového jevištního partnera.

Podle Janečka vznikly už na počátku zkoušek tři věkově si odpovídající milenecké dvojice - Tomáš Savka s Terezou Mátlovou, Roman Vojtek s Kateřinou Brožovou a Michal Klamo s Helenou Vondráčkovou. "Vondráčková, vynikající herecky i pěvecky, svou roli pojala jako sólový výstup. Neuvědomila si, že je jedním z koleček, byť významných, velkého soukolí," uvedl Janeček. I proto reakci Martina Michala nepovažuje za šťastnou.

Celou kauzu odstartoval zástupce majitele licence na Miss Saigon Julian Bigg ze společnosti Cameron Mackintosh v Londýně. V úterý vpodvečer totiž rozhodl, že se Vondráčková neobjeví ani v jednom z premiérových představení.

"Premiérové obsazení je pouze a výlučně v mé kompetenci. Nemusím nikomu nic zdůvodňovat. A protože jde o licencované představení, Angličané jako supervizoři mají smlouvou zajištěné právo dát jasné rozhodnutí," dodal Janeček.

Michal Klamo nebyl pro Vondráčkovou dost dobrý

Mluvčí muzikálu Janis Sidovský novinkám řekl: "Výkon Heleny Vondráčkové byl výborný, ale herecké nasazení jejího partnera jednačtyřicetiletého Michala Klama nebylo stoprocentní."

Klama v roli amerického vojáka Chrise alternují dvacetiletý finalista Česko hledá Superstar Tomáš Savka a Roman Vojtek. Právě fakt, že by se na jevišti mohli setkat například Tomáš Savka se Helenou Vondráčkovu, byl jedním z důvodů, proč se nakonec "zlatá slavice" rozhodla od smlouvy definitivně odstoupit.

Stěžuje si i na dlouhodobé problémy se seriózností společnosti Janise Sidovského, která má na starosti i propagaci muzikálu Bídníci.

"Helena Vondráčková zvažuje i své další účinkování v tomto muzikálu," dodal její manažer.

Premiérové dvojice

Podle definitivního rozhodnutí producenta Františka Janečka ztvární roli Ellen ve středu večer Mátlová a o den později Brožová. V hlavní mužské roli Chrise vystoupí ve středu Savka a jeho milou, vietnamskou dívkou Kim, bude Lucia Šoralová.

O den později se jako ústřední dvojice tohoto milostného příběhu z konce války ve Vietnamu představí Roman Vojtek a Magda Malá. Při obou premiérách bude v roli Engineera účinkovat Jiří Korn.

Novinky, ČTK

nahoru

Kultura:

První republika přitančí v rytmu swingu

-

dnes 08:03 Seriál První republika se už potřetí vrátí na obrazovku...

Herec Hynek Čermák: Z Claudia v sobě nacházím snad jen jeho přímost

-

včera 12:04 Od středy 25. července se na divadelní scénu v...

Jamajské loučení s Colours of Ostrava

-

včera 10:09 Festival Colours of Ostrava skončil. V neděli nad...

RECENZE: Mayova čínská hexalogie míří k finále

-

včera 08:09 Skotský prozaik Peter May, proslulý u nás Trilogií z...

Na Colours of Ostrava lze tančit pro život, tvořit mandalu i míjet umělecká díla

-

21.7. 13:06 Festival Colours of Ostrava, jenž potrvá do noci ze...

Joss Stone, Jessie J, Marie Rottrová, Lenny. Dámská jízda na Colours of Ostrava

-

21.7. 11:16 Třetí den festivalu Colours of Ostrava přinesl mimo...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů