Bydlení

Designér navrhl koberec, který v interiéru imituje černou díru

obrazek

Koberec nejlépe vynikne na šedé podlaze, třeba z betonové stěrky.

Profimedia.cz

14.11. 13:12 Obrazem: Nejen lidé, kteří rádi děsí své hosty, si možná oblíbí nový výtvor britského designéra Scotta Jarvieho. Ten vyrobil koberce, které svým provedením vytvářejí zajímavou optickou iluzi - propadliště nebo také černou díru. Podobné kousky se nejvíc hodí do interiérů, které jsou zařízené v minimalistickém stylu a vévodí jim dekorace a umělecké kousky ve stylu geometrické abstrakce.

Ručně tkané koberce s názvem Void se vyrábějí z merino vlny. Efektní výtvor při pohledu v určitém úhlu vytváří iluzi prázdnoty v podlaze a dodává tak interiéru nový rozměr.

Tento typ koberce nejlépe zapadne do minimalistických interiérů.

FOTO: Profimedia.cz

Originální kousek vznikl ve dvou variantách jako kruhový a obdélný. Kruhová verze je podle titulu Contemporist vhodná pro větší prostory, obdélný koberec zafunguje v užších místnostech a chodbách.

„Jednoduché geometrické vzory se hodí pro širokou škálu moderních domácích interiérů. Mnoho mých děl se zabývá alternativními významy při umísťování do objektů. Chtěl jsem vytvořit něco, co by mohlo fungovalo jako dvě věci najednou - jednoduchý koberec a jako snová iluze," uvedl designér na svých stránkách.

Koberce vznikají i v jiných tvarech.

FOTO: Profimedia.cz

Ti, kdo mají rádi optické iluze a nevadí jim, že bude interiér působit trochu strašidelným dojmem, mohou sáhnout i po jiných kobercích. Třeba takových, na kterých je patrný stín věcí, které v místnosti ve skutečnosti nejsou.

Optické klamy na kobercích dodají interiéru nový rozměr.

FOTO: Go Modern Furniture

Tyto kousky se příliš nehodí do domácností s malými dětmi, které mohou podobné doplňky vyděsit. Do prostor tak volte spíš optimisticky působící koberce v jasných barvách, které nebudou působit ponurým dojmem.

tnk, Novinky

nahoru

Bydlení:

Věšáky a háčky jako téměř umělecké objekty

-

dnes 12:50 Obrazem: Klasická podoba věšáků v předsíních je sice...

Dělicí příčky a paravány prakticky rozčlení interiér

-

dnes 09:16 Obrazem: Již delší dobu jsou v oblibě otevřené bytové...

Užitečným doplňkem malého domku se stal skleník

-

dnes 06:18 Obrazem: Tvůrci minidomků se předhánějí v tom, čím vším...

Tomáš Verner: Bydlení v bytě mi vyhovuje

-

včera 14:01 Obrazem: Doby, kdy měl náš úspěšný reprezentant v...

Obývací pokoj prozradí náš způsob života

-

včera 09:42 Obrazem: Bydlení je jako zrcadlo. Odráží se v něm,...

Horská vesnice vypadá jako přirozená součást okolní přírody

-

včera 06:23 Obrazem: Nová horská vesnice ve velice moderním, až...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby