Domácí

Rezignace vedení a mimořádný sjezd, žádá ostravská ČSSD

obrazek

Premiér Bohuslav Sobotka

FOTO: Michal Kamaryt, ČTK

1.11.2017 20:24 Za volební neúspěch ČSSD je zodpovědné celé grémium strany, usnesli se členové okresního výkonného výboru sociální demokracie v Ostravě. Zároveň požadují co nejrychlejší svolání mimořádného stranického sjezdu.

„S politováním sledujeme vývoj posledních dní, kdy ČSSD pod vedením přátel Zaorálka, Chovance a Sobotky přišla o více než polovinu voličů oproti roku 2013,“ tlumočil názor okresního výboru jeho místopředseda Adam Rykala a pokračoval: „Za tento výsledek nese odpovědnost celé grémium ČSSD včetně krajských lídrů, kteří nebyli schopni dostát svým dřívějším slibům, vedoucím k získání adekvátního volebního výsledku.“

ČSSD Ostrava proto vyzvala vedení strany, aby svolalo mimořádný sjezd, a to v nejkratším možném termínu, který umožňují stanovy ČSSD. „Žádáme, aby na sjezdu rezignovali všichni členové grémia a bylo zvoleno nové silné vedení, které stranu spojí a dovede k lepšímu výsledku v komunálních volbách v roce 2018,“ uvedl Rykala. Okresní výkonný výbor v Ostravě také žádá o svolání ÚVV ČSSD, a to do 12. listopadu.

Sjezd v únoru, zní z jihomoravské ČSSD

S požadavkem na svolání mimořádného sjezdu a rezignace vedení strany přišla ve čtvrtek také jihomoravská ČSSD. Sjezd by se měl konat nejpozději v únoru. Sociální demokracie by měla podle jihomoravské organizace odejít do opozice.

ČSSD v říjnových sněmovních volbách zaznamenala velký propad, když získala 7,27 procenta hlasů. Před čtyřmi lety volby vyhrála s více než dvacetiprocentní podporou voličů a poté vytvořila koalici s ANO a KDU-ČSL. Tehdy získala 50 mandátů, nyní jich má 15.

plk, ČTK, Právo

nahoru

Domácí:

Kurdský předák Muslim do Turecka vydán nebude, žalobce řízení zastavil

-

dnes 12:23 aktualizováno Kurdský politik Sálih Muslim z Ćeské...

Chřipka už má v Praze třináct obětí, ale epidemie ustupuje

-

dnes 10:52 V uplynulém týdnu letos poprvé v Praze poklesl počet...

Na podporu bydlení šlo za pět let skoro 60 miliard. Vyloučených lokalit ale přibylo

-

dnes 09:35 Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) vyplatilo v...

Zima se drží pevně. Trochu se oteplí až o víkendu

-

dnes 07:49 Přestože nás tento týden čeká nástup astronomického...

Právnická fakulta zprovoznila po třinácti letech páternoster

-

včera 16:21 Video: Páternoster je součástí Právnické fakulty...

Piráti: Prolomení mlčenlivosti advokátů omezí daňové úniky

-

včera 15:09 Vládní návrh novely daňového řádu, jenž má českým...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby