Domácí

Rezignace vedení a mimořádný sjezd, žádá ostravská ČSSD

obrazek

Premiér Bohuslav Sobotka

FOTO: Michal Kamaryt, ČTK

1.11.2017 20:24 Za volební neúspěch ČSSD je zodpovědné celé grémium strany, usnesli se členové okresního výkonného výboru sociální demokracie v Ostravě. Zároveň požadují co nejrychlejší svolání mimořádného stranického sjezdu.

„S politováním sledujeme vývoj posledních dní, kdy ČSSD pod vedením přátel Zaorálka, Chovance a Sobotky přišla o více než polovinu voličů oproti roku 2013,“ tlumočil názor okresního výboru jeho místopředseda Adam Rykala a pokračoval: „Za tento výsledek nese odpovědnost celé grémium ČSSD včetně krajských lídrů, kteří nebyli schopni dostát svým dřívějším slibům, vedoucím k získání adekvátního volebního výsledku.“

ČSSD Ostrava proto vyzvala vedení strany, aby svolalo mimořádný sjezd, a to v nejkratším možném termínu, který umožňují stanovy ČSSD. „Žádáme, aby na sjezdu rezignovali všichni členové grémia a bylo zvoleno nové silné vedení, které stranu spojí a dovede k lepšímu výsledku v komunálních volbách v roce 2018,“ uvedl Rykala. Okresní výkonný výbor v Ostravě také žádá o svolání ÚVV ČSSD, a to do 12. listopadu.

Sjezd v únoru, zní z jihomoravské ČSSD

S požadavkem na svolání mimořádného sjezdu a rezignace vedení strany přišla ve čtvrtek také jihomoravská ČSSD. Sjezd by se měl konat nejpozději v únoru. Sociální demokracie by měla podle jihomoravské organizace odejít do opozice.

ČSSD v říjnových sněmovních volbách zaznamenala velký propad, když získala 7,27 procenta hlasů. Před čtyřmi lety volby vyhrála s více než dvacetiprocentní podporou voličů a poté vytvořila koalici s ANO a KDU-ČSL. Tehdy získala 50 mandátů, nyní jich má 15.

plk, ČTK, Právo

nahoru

Domácí:

Komise k OKD si pozvala k výslechu zvučná jména, je mezi nimi Bakala i Sobotka

-

dnes 16:50 Poslanci sněmovní vyšetřovací komise v pondělí začnou...

Proč mám reagovat na toho pána s koňským ohonem, sepsul Jakla ve vysílání profesor Lukeš

-

dnes 14:20 Video: Čtvrteční pořad České televize Události,...

Ředitel středočeské záchranné služby rezignoval kvůli kauze Rath

-

dnes 12:09 aktualizováno Ředitel středočeské záchranné služby...

Vláda chce omezit informace o trestních řízeních. Nic se nemění, ujišťuje Babiš

-

dnes 11:10 aktualizováno Veřejnost se možná v budoucnu nedozví o...

V Praze migranty nebijeme, zlobí se čeští politici

-

dnes 10:23 Slova nizozemského ministra zahraničí Stefa Bloka o...

Ostrý spor mezi ANO a ČSSD na ministerstvu práce

-

dnes 08:08 Bývalé vedení ministerstva práce a sociálních věcí za...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů