Koktejl

V Japonsku chytili mrštného zloděje oblečeného jako nindža. Bylo mu 74 let

obrazek

Muže v černém nedokázali policisté dopadnout dlouhých osm let (ilustrační foto).

Profimedia.cz

26.10.2017 14:17 Japonská policie dlouho a neúspěšně pátrala po zloději ve městě Ósaka, který měl na svědomí desítky vykradených domů. Na lupičské výpravy se oblékal do černého nindža kostýmu. Nakonec pomohla náhoda a štěstí. Policie s překvapením zjistila, že pachatelem byl čtyřiasedmdesátiletý Micuaki Tanigawa.

Osm let muži zákona z Ósaky marně pátrali po zloději, který vykrádal domy. Jedinou stopou jim byly záznamy z kamer v bezprostřední blízkosti domu, pak záhadný zloděj zmizel. „Byl celý v černém, vypadal úplně jako nindža,” uvedl jeden z policistů.

“Ninja of Heisei” thief unmasked! He’s agile, he’s quick, he slips quietly into the night .. and he’s 74 years oldhttps://t.co/eYV1PNMVR0 pic.twitter.com/Z0nPsuQhwM

— Gregory Bufithis (@GregBufithis) 26. října 2017

Dlouho disponovala policie pouze takovýmito záběry z blízkosti místa činu

Policisté byli bezradní a nezbývalo jim nic jiného než čekat, zda „nindža“ neudělá chybu. Ta nakonec přišla letos v květnu. Zloděj si nevšiml jedné bezpečnostní kamery a sundal si svou kuklu. Kriminalisté byli překvapeni, zjistili, že zlodějem je čtyřiasedmdesátiletý Micuaki Tanigawu. Na svém kontě už měl několik odsouzení za krádeže.

Policie důchodce začala sledovat. Přes den žil Tanigawa běžný život, který se nijak nelišil od života ostatních japonských důchodců. Chodil na pravidelné dlouhé procházky, během nich si ale vytipovával domy, které by mohl vykrást.

Být mladší, tak mě nedostanou

Pátral rovněž po opuštěných staveních či halách, kterých je v průmyslové Ósace více než dost. Tam si zařídil základnu, kde měl vždy přichystán svůj černý oblek a kam nosil lup. „Jakmile se setmělo, převlékl se a vyrazil do ulic,“ uvedl policista. „Protahoval se velice úzkými uličkami a běhal po vysokých zdech,“ popsal následně zlodějovu trasu.

Tanigawa se až na jednu osudnou výjimku kamerám vždy dokázal vyhnout. Nechal se na nich spatřit až v blízkosti domu, který chtěl vykrást. Policisté si tak dlouho mysleli, že pachatel pochází z relativní blízkosti vykradeného objektu. Policisté přesto nedokázali staříka chytit při činu.

Úzké uličky Ósaky, zdi a střechy nebyly pro staříka ničím víc než pohodlnou cestou ke skrýši.

FOTO: Profimedia.cz

Počkali si proto na něj 19. října u jeho skrýše, kde ho ve čtyři hodiny ráno dopadli s ukradenou elektronikou v hodnotě v přepočtu kolem pěti tisíc korun. Starý muž se nakonec přiznal ke všem krádežím, které spáchal. Za osm let jich bylo 254 a Tanigawa se nezákonně obohatil o zboží a peníze v celkové hodnotě 30 miliónů jenů (zhruba 5,7 miliónu korun).

„Bylo to pro mě lepší než jít pracovat. Práci jsem nesnášel,“ sdělil Tanigawa policii s tím, že na krádež potřeboval podle vlastních slov maximálně deset minut. „Kdybych byl mladší, nikdy by mě nechytili. Teď mi je 74, jsem dost starý na to, abych skončil,“ řekl policistům muž.

tcs, Novinky

nahoru

Koktejl:

Pavouci pokryli stovky metrů řeckého pobřeží hustými pavučinami

-

dnes 19:29 Zhruba 300 metrů dlouhá část pobřeží v řeckém městě...

Senzace pro Liberec: Přímo před radnicí se natáčí Spider-Man

-

dnes 16:04 Video: Ruské kolo, kolotoč, stánky, ale také žongléři,...

Kapitán člunu si vybudoval důvěru u racků, ptáci mu bez okolků usedají na hlavu

-

dnes 14:09 Nevšední záběry, na nichž kapitánovi motorového člunu...

Kvůli autentičnosti nasypal student do modelu sopky kamínky, zranil desítky spolužáků a učitele

-

dnes 10:59 Nehodou se šedesáti zraněnými skončil v sobotu školní...

Fotograf pořídil unikátní záběry telení ledovce

-

včera 18:30 Video: Fotograf Lucas Jackson z agentury Reuters...

Umělkyně nasypala do opuštěné kašny sto tisíc mincí, zmizely během jediného dne

-

včera 12:32 Projekt Britky Anny Brownstedové nedopadl tak, jak...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů