Kultura

Nejvýnosnější v Hollywoodu je Estevez, vyplatí se víc než Pitt a Depp

obrazek

Emilio Estevez v době své největší slávy

Profimedia.cz

20.10. 10:12 Pozoruhodná data zveřejnil americký server Variety. Nejvýnosnějším hercem Hollywoodu od roku 1980 do dneška je Emilio Estevez. Výzkum vůbec nesouvisí se slávou nebo kvalitou herce, měřil jen poměr cena/výkon, tedy kolik bral herec peněz a kolik film vynesl.

Z výzkumu obecně vyplynul předvídatelný fakt, že obsazovat největší hvězdy kategorie A se ne vždy vyplatí. Emilio Estevez sice byl chvíli hvězda, ale přece jen se nedá srovnávat s těmi, kteří jsou na vrcholu desítky let. Už se na něj pozapomnělo. Protože bral poměrně málo, stává se nyní vítězem celé tabulky. Z každého investovaného dolaru Estevez vytvořil 6,7 dolaru tržeb.

Ve stejné éře působila také béčková ikona Jean-Claude Van Damme a díky menším honorářům dodala producentům za každý dolar 4,2 dolaru. Mel Gibson naopak býval „áčko“, ale přesto se přiblížil výnosnosti 4 dolarů (přesně 3,5), protože jeho filmy měly větší komerční úspěch.

Mel Gibson na vrcholu – ve Smrtonosné zbrani

FOTO: Warner Bros

Na opačném konci tabulky se nacházejí noční můry účetních – megahvězdy jako Brad Pitt, Johnny Depp a Robert De Niro, které berou astronomické částky a jejich výnosnost je minimální. Pitt, obrazně řečeno, vrátí 10 centů za investovaný dolar, Johnny Depp 20 centů, Robert De Niro 24 centů, Hugh Jackman 25 centů a Anthony Hopkins 26 centů.

Mezi ženami se velmi vyplatí Rose Byrneová (9,8 dolaru za dolar), Regina Hallová (3,5 dolaru) a Octavia Spencerová (2,9 dolaru). Výzkum se v menší míře zabýval také žánry. Ve výnosnosti bodují horory, mysteriózní thrillery a také dokumentární filmy. Naopak velké investice a ne až tak slavné tržby v průměru trápí akční filmy a muzikály, samozřejmě ale existují výjimky.

Nejvýnosnější herci od roku 1980:

1.Emilio Estevez

2.Jean-Claude Van Damme

3.Mel Gibson

4.Tyler Perry

5.Dudley Moore

Stanislav Dvořák, Novinky

nahoru

Kultura:

Jaromír Nohavica vzpomínal 17. listopadu v Heligonce na osmdesátá léta

-

včera 22:47 U vstupu do svého ostravského hudebního klubu...

Latinskoamerické Grammy ovládl taneční hit Despacito

-

včera 22:23 Letošní latinskoamerické ceny Grammy ovládl megahit...

RECENZE: Román pro mileniály se snaží vyrovnat se smrtí

-

včera 09:53 Debutantka Markéta Lukášková napsala svou prvotinu na...

Chinaski ukončili turné ve vyprodané O2 areně. Tančila se i maorská haka

-

včera 08:52 Skupina Chinaski uzavřela ve čtvrtek večer své halové...

Nové knihy: May, V+W, Bryndza, Ansorge i Liou Cch´-Sin

-

včera 07:09 Opět vychází úspěšná korespondence Voskovce a Wericha....

Zemřel písničkář Wabi Daněk

-

16.11. 17:02 aktualizováno Po dlouhé nemoci ve čtvrtek ve věku 70...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby