Bydlení

Effie - pomocník, který během chvilky vyžehlí až dvanáct kusů oblečení

obrazek

Žehlicí systém má futuristické tvary a zapadne do modernějších domácností.

FOTO: Hello Effie, Jamie Winter (4x)

17.11. 12:38 Kdo nerad žehlí, nebo na tuto činnost prostě nemá čas, jistě ocení šikovného pomocníka budoucnosti, kterým je výtvor nazvaný Effie. Oblečení se do něj jednoduše pověsí, po chvilce je pečlivě vyžehlené.

Automatický žehlicí systém nové generace vymysleli mladí inženýři Rohan Kamdar a Trevor Kerth žijící v Londýně. Jejich cílem bylo usnadnit život v běžných domácnostech a ušetřit lidem čas.

Effie dovede podle titulu Designboom vyžehlit a usušit košili zhruba za tři minuty. Jde tak o skvělého pomocníka pro ty, kdo mají v práci předepsaný dress code a bojují s přípravou oblečení na druhý den.

Ramínka s oblečením se zavěsí na výsuvný věšák.

Žehlit je možné celou řadu materiálů včetně polyesteru, bavlny, hedvábí, viskózy nebo denimu. Effie vyžehlí i drobné kusy oblečení jako ponožky nebo spodní prádlo. Ty je ale třeba vložit do speciálního vaku na ramínku ze síťoviny.

Po dokončení se otevřou dvířka a oblečení vyjede vyžehlené.

Autoři navrhováním Effie strávili dva roky a vytvořili řadu různých prototypů, než přišli s tímto finálním produktem. A jak systém funguje? Oblečení z pračky je třeba pověsit na ramínka a ta na vytahovací kolejničky. Po kliknutí na tlačítko start začne sušení a případně žehlení pomocí tepla a páry.

Ovládání je jednoduché a intuitivní.

Objekt má ve spodní části kolečka, dá se tak jednoduše přemisťovat po bytě. Effie je v současné době prototypem, do prodeje by měl jít v příštím roce. Jeho cena se má podle titulu Ideal Home pohybovat v přepočtu zhruba okolo dvaceti tisíc korun.

tnk, Novinky

nahoru

Bydlení:

Chatka na stromě ve tvaru šišky zaujme nejen milovníky přírody

-

dnes 06:23 Obrazem: Velmi stylový tvar pro chatku umístěnou v...

Sváteční večeři zpestří talíře s motivem vloček či stromků

-

včera 10:52 Obrazem: Pokud jste znudění klasickou podobou...

Hřejivý půvab cihel zahradě sluší

-

16.12. 08:03 Obrazem: Sotva najdeme jiný stavební materiál, který...

Nechcete utrácet za nové vánoční ozdoby? Vsaďte na recyklované

-

15.12. 12:22 Obrazem: Děti jdou letos ve zdobení vánočních stromků...

Malý byt s velkou přidanou hodnotou

-

15.12. 09:02 Obrazem: Bydlení v pronájmu s sebou vždy nese jistá...

Italský architekt navrhl elegantní skládací dům

-

15.12. 06:35 Video: Italský architekt Renato Vidal navrhl dům,...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby