Domácí

Českou republiku budou v zahraničí propagovat Jágr, Gott i Sáblíková

obrazek

Jaromír Jágr

FOTO: Vlastimil Vacek, Právo

18.10.2017 11:47 Méně známé tuzemské regiony budou v zahraničí propagovat známé osobnosti. Centrála cestovního ruchu CzechTourism tak zapojí do kampaně hokejistu Jaromíra Jágra, zpěváka Karla Gotta či rychlobruslařku Martinu Sáblíkovou a další osobnosti z kultury i sportu. Kampaň vyjde na 22,5 miliónu korun.

„Naše regiony potřebují silnější marketingovou podporu, která by umožnila odlehčit přeplněným či exponovaným turistickým místům. Mezinárodně uznávané osobnosti z oblasti sportu nebo kultury pozvou své zahraniční fanoušky na místa, která by možná při svém rozhodování o výběru lokalit dovolené nezahrnuli do programu," uvedla ministryně pro místní Karla Šlechtová, pod jejíž resort agentura CzechTourism spadá.

Do projektu byli zatím nominováni například hokejista Jaromír Jágr, golfistka Klára Spilková, zpěvačka Marta Kubišová, biatlonistka Gabriela Koukalová, operní pěvkyně Magdalena Kožená, veslař Ondřej Synek, fotbalista Petr Čech, rychlobruslařka Martina Sáblíková, cyklista Jaroslav Kulhavý, houslista Pavel Šporcl, zpěvák Karel Gott, lyžařka Ester Ledecká nebo fotbalista Pavel Nedvěd.

Nejslavnější český zpěvák Karel Gott

FOTO: Petr Horník, Právo

„Své rodné kraje jednotliví ambasadoři představí v krátkých spotech doprovázených současnou klasickou hudbou, v nichž budou vystupovat tak, jak je neznáme. Jako sousedé od vedle, kteří vykonávají běžné denní činnosti. Pro jednotlivé zahraniční trhy budou vybrány spoty s ambasadory, kteří jsou v dané oblasti známí,” doplnila ředitelka CzechTourism Monika Palatková. Spoty by podle ní měly být natočeny nejpozději do konce března 2018.

Například Jágr podle projektu bude ambasadorem v USA a Skandinávii, pro země Beneluxu to bude Sáblíková, pro německy mluvící země Gott, Plzeňský kraj bude v Anglii propagovat Čech.

CzechTurism chce méně známé regiony propagovat v zemích Beneluxu, Číně (včetně Hongkongu), Itálii, Francii, Japonsku, Jižní Koreji, Mexiku, Německu, Polsku, Rakousku, Rusku, Slovensku, Španělsku, Švédsku, USA a Velké Británii.

Novinky, ČTK

nahoru

Domácí:

Zeman přijme Krčálovu demisi, Maláčovou chce jmenovat příští týden

-

dnes 12:26 aktualizováno Prezident Miloš Zeman ve středu přijme...

Babiš poslal na Hrad demisi Krčála i návrh na jmenování nové ministryně

-

dnes 11:22 Premiér Andrej Babiš (ANO) poslal na Hrad demisi...

Senát je kompletní, Goláň složil slib

-

dnes 10:00 Novým senátorem se stal ve středu na úvod schůze horní...

Policie navrhla obžalovat tajemníka SPD za nenávistné výroky

-

dnes 09:44 aktualizováno Policie navrhla obžalovat bývalého...

Šéfka Státního pozemkového ústavu končí

-

dnes 09:01 aktualizováno Ředitelka Státního pozemkového úřadu...

Podezřelí investoři mají v Česku pré, vláda je bezzubá

-

dnes 04:01 Česko není připraveno na krizové scénáře, kdy...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů