Koktejl

Bitva robotů: Americký a japonský stroj v prvním zápase gigantů

obrazek

Několikatunové stropje společnosti MegaBots. Eagle Prime (vpravo) změřil síly s Japonským Kuratou.

Profimedia.cz

17.10. 18:06 V modrém rohu se pohybuje dvanáctitunový Eagle Prime americké společnosti MegaBots, s výškou pěti metrů, v červeném šestiapůltunový Kurata japonského výrobce Suidobashi Heavy Industries, který měří čtyři metry. Tak vypadá historicky první duel obřích robotů řízených člověkem, jehož komentovaný záznam budou moci lidé po celém světě sledovat ve středu od 4:00 středoevropského času na streamovacím webu Twitch.

Souboj, který se odehrál v opuštěné výrobní hale v Japonsku, nemohl být vysílán v přímém přenosu, protože byl ve skutečnosti rozložen do několika dní. Skládal se z více kol, mezi nimiž technici obou týmů prováděli na svých strojích opravy.

V zápase nerozhodoval žádný bodovací systém, cílem bylo vyřadit robota na druhé straně z provozu za použití hmotnosti samotného stroje a zbraní. Ty byly podle jednoho ze členů amerického týmu navrženy tak, aby „nepronikly skrz těla robotů, ale aby je dokázaly poškodit“.

Eagle Prime se pohybuje na pásech jako tank, zatímco Kurata jezdí na čtyřech kolech. Útočit na sebe mohly stroje pěstmi, speciálními kleštěmi či kanóny s náboji připomínajícími velké paintballové kuličky.

Robot Kurata je o poznání lehčí a subtilnější.

FOTO: Profimedia.cz

Zda zvítězilo Japonsko, nebo Spojené státy, se ukáže až ve středu v noci. Komentovaný sestřih prvního robotího duelu od čtvrté hodiny ranní bude ke zhlédnutí na účtu společnosti MegaBots na streamovací službě Twitch.

„Pokud ale čekáte akci jako ve filmu Pacific Rim, jen v menším, budete možná trochu zklamáni,“ komentoval to server The Verge. Bojovníci jsou prý poměrně pomalí a jejich pohyblivost omezená. Přesto ale „bude stát za to pustit si přenos a sledovat, jak to všechno dopadne“, napsal americký server.

Kokpit Eagle Prime

FOTO: Profimedia.cz

K souboji své japonské kolegy vyzvali konstruktéři kalifornské společnosti MegaBots v létě roku 2015. „My máme obřího robota, vy máte obřího robota. Je vám jasné, co se musí stát,“ uvedli ve videu. Spoluzakladatel společnosti Brinkley Warren tehdy řekl americké televizní stanici CNBC, že souboj by mohl být počátkem nového prestižního sportu.

ČTK

nahoru

Koktejl:

Cyklista sjel útes šílenou jízdou s kamerou na hlavě

-

včera 21:28 Video: Není cyklista jako cyklista. Někdo má tu jízdu...

Zoo Praha se těší z nového přírůstku guerézy pláštíkové

-

včera 14:55 Mládě guerézy pláštíkové se narodilo v úterý. Má bílou...

Turecká důchodkyně vypadá o půlku mladší. Může za to prý kebab

-

včera 10:58 Při prvním pohledu na tureckou zpěvačku Ajdu...

Senioři chtěli druhého nejjedovatějšího hada světa odstranit svépomocí

-

včera 02:04 Když si postarší manželé z australského města Kingaroy...

Dráhy v Japonsku se omluvily za to, že vlak odjel o 20 sekund dřív

-

16.11. 13:31 Cestujete vlakem po české kotlině a trápí vás častá...

Pes v Austrálii podstoupil otevřenou operaci srdce, stála téměř milión korun

-

16.11. 11:33 Desetiletý pes plemene Kavalír King Charles španěl...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby