Ekonomika

Firmě Seznam.cz stoupl zisk na 1,1 miliardy

obrazek

Ilustrační foto

Seznam.cz

17.10.2017 09:45 (aktualizováno: 17.10.2017 10:57) Největší tuzemská internetová firma Seznam.cz loni zvýšila čistý zisk o devět procent na 1,1 miliardy korun. Tržby vzrostly meziročně o desetinu na 3,7 miliardy korun. Společnost to uvedla ve své výroční zprávě.

Do vlastního výzkumu a vývoje programů firma Iva Lukačoviče v minulém roce investovala přes 103 miliónů korun. Počet zaměstnanců se zvýšil o 200 na 1342 lidí.

Největší podíl na tržbách měly příjmy z reklamy ve vyhledávání, tedy z reklamního systému Sklik. Zhruba třetinový podíl na celkových tržbách mají příjmy z display reklamy, kam se počítají i video a mobilní reklamní formáty, například na serverech Novinky.cz, Super.cz nebo Stream.cz. Zbývající část tvoří inzerce na oborových serverech.

Seznam loni spustil zpravodajský web Seznam Zprávy, zvýšil investice do vlastní tvorby v rámci video portálu Stream.cz, vylepšil funkce prohlížeče a změnil design mobilního prohlížeče. Mapy dostaly nový plánovač tras a mobilní aplikace hlasovou turistickou navigaci. Firma také zrychlila zařazování nových webů do vyhledávače a zlepšila hledání v českých i zahraničních dokumentech.

Skupina Seznam.cz vedle domovské stránky s vyhledávačem zahrnuje zpravodajské Novinky.cz a Seznam Zprávy, mapovou službu Mapy.cz, video portál Stream.cz nebo oborové weby Sreality.cz, Sauto.cz, Zboží.cz, Firmy.cz.

Celková měsíční návštěvnost se pohybuje kolem 6,7 miliónu uživatelů na PC a 2,7 milionu na mobilech. Jediným vlastníkem společnosti je její zakladatel Ivo Lukačovič.

Letos společnost očekává zhruba stejné tržby jako loni, dodala ve výroční zprávě.

Novinky, ČTK

nahoru

Ekonomika:

Americká banka Citigroup zpřísní podmínky pro prodejce zbraní

-

dnes 16:10 Americká banka Citigroup přestane poskytovat své služby...

Trump zvažuje veto rozpočtu

-

dnes 14:16 aktualizováno Kongres Spojených států schválil...

Od dubna musí všechna nová auta umět po nehodě sama zavolat pomoc

-

dnes 13:26 Od začátku dubna budou mít automobilky v EU povinnost...

Zahraniční dluh Česka stoupl na rekordních 4,37 biliónu

-

dnes 12:08 Zahraniční dluh Česka je nejvyšší v historii. Ke konci...

Navrátilová si stěžuje, že jí BBC platila desetkrát méně než McEnroeovi

-

dnes 09:14 Bývalá tenistka Martina Navrátilová si postěžovala, že...

Ruzyně je vyčerpaná, potřebuje novou ranvej i věž, tvrdí šéf řízení letového provozu

-

dnes 07:13 Aby pražské letiště i v budoucnu nadále zůstalo...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby