Domácí

Za své výroky o anexi Krymu se omlouvat nebudu, vzkázal Zeman

obrazek

Prezident Miloš Zeman

FOTO: Pavel Karban, Právo

12.10. 20:39 (aktualizováno: 12.10. 21:25) Za své výroky ohledně ruské anexe Krymu se omlouvat nebudu, prohlásil prezident Miloš Zeman ve čtvrtek v televizi Barrandov. Zopakoval, že v odpovědi na dotaz, který mu byl položen, sdělil svůj osobní názor a za ty se nikdy neomlouvá.

Podle svých slov konstatoval skutečnost a jen sdělil svůj osobní názor. „To jsem také veřejně prezentoval, že jde o můj osobní názor. Za svoje osobní názory se neomlouvám. Omluva by se mohla vyžadovat, pokud by nešlo o můj osobní názor, což jsem veřejně sdělil,“ řekl prezident. Politici se podle Zemana nemají bát dávat najevo svůj osobní názor a vyjít z ”politické korektnosti”.

Zeman uvedl, že anexi Krymu považuje za protiprávní. Zná argumenty obou stran, jak Ukrajiny, tak Ruska, ale: „Krym je v ruském držení a neumím si představit jakoukoliv ruskou vládu, nejen tu Putinovu, která se Krymu vzdá,“ uvedl prezident.

Proto se domnívá, že by Rusové měli dát Ukrajině nějakou kompenzaci, například ve finanční podobě či prostřednictvím ropy a zemního plynu a uzavřít tak určitý kompromis.

„Dobrý kompromis je takový, kdy oba účastníci vstávají od jednacího stolu bledí vzteky,” řekl Zeman s tím, že nějakého kompromisu by se mohlo dojít za mnoho let, „kdy si nikdo nevzpomene, že něco takového kdysi navrhoval nějaký Miloš Zeman”.

Prezident označil v úterý v Parlamentním shromáždění Rady Evropy anexi Krymu za "fait accompli", tedy hotovou záležitost. Ukrajině poradil, aby se s Moskvou dohodla na kompenzaci. Představitelé Ukrajiny jeho návrhy ostře odmítli.

Novinky

nahoru

Domácí:

Horáček: Nemám ambici spojovat národ

-

dnes 17:15 Coby prezident by chtěl povzbuzovat veřejnou debatu,...

Protiimigrační strany požadují Evropu suverénních národů

-

dnes 16:48 Odmítání současné podoby EU, varování před údajnou...

V týdnu před Vánocemi bude sněžit i pršet

-

dnes 14:55 Teploty kolem nuly, sníh, ale také déšť, takové počasí...

Stovky lidí v Praze demonstrovaly proti Le Penové a Wildersovi

-

dnes 14:47 Video: aktualizováno Stovky lidí v sobotu protestovaly...

Nemá láskyplné emoce, napsala o matce pracovnice sociálky. Viděla ji jednou

-

dnes 11:11 Schopnost během krátké chvilky odhadnout osobnost...

Budoucnost EET nejistá. Babiš po zásahu soudu nemá na změny dost hlasů

-

dnes 04:05 Menšinová vláda šéfa hnutí ANO Andreje Babiše bude...Stalo se Domácí Vánoce Vaše zprávy Zahraniční Krimi Sport Kultura Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby