Krimi

Údajně ukradená známka se po letech objevila v Praze, Nizozemec žádá její vrácení

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

12.10.2017 20:01 S podnětem k vypátrání a vrácení dvou vzácných poštovních známek se na státní zastupitelství v Praze obrátil nizozemský občan Bram Klein. Jeho otec měl o vzácné známky v hodnotě několika miliónů korun přijít před 26 lety na výstavě v Tokiu. Jedna ze známek se nedávno objevila v nabídce českého aukčního domu. O případu ve čtvrtek informovala Česká televize (ČT).

Na výstavě v Japonsku v roce 1991 měl Kleinův otec přijít o dvě československé známky z meziválečného období: čtyřkorunovou na žilkovaném papíře a chybotisk 50 na 50 doplatit. První z těchto známek se nedávno objevila v nabídce pražského aukčního domu. Do aukce ji podle televize dal známý sběratel. Poté co vyšlo najevo, že známka může být kradená, aukční dům ji z nabídky stáhl.

Český sběratel se tokijské výstavy v roce 1991 zúčastnil. Tvrdí, že známku od Kleina koupil, respektive ji s doplatkem vyměnil za jinou. Kleinův syn ale ČT řekl, že jeho otec sběratele považoval za toho, kdo známku odcizil.

Kromě čtyřkorunové známky se podle televize na trhu zřejmě objevila i druhá ze zmizelých filatelistických zajímavostí, chybotisk 50 na 50 doplatit. Jeho anonymní držitel ale na schůzku s kupcem nepřišel, uvedla ČT.

ČTK

nahoru

Krimi:

Žena na Blanensku našla mrtvého motorkáře. Šel se projet bez přilby na novém stroji

-

dnes 09:30 Dva motorkáři zemřeli v neděli na jižní Moravě. Jednoho...

Policie uzavřela dálnici D10 kvůli autu v protisměru

-

dnes 08:52 Několik desítek minut byla v pondělí ráno uzavřena...

Dálnici D35 u Olomouce uzavřela nehoda

-

dnes 07:16 aktualizováno Dálnici D35 za Olomoucí v pondělí ráno...

Auto smetlo ženu na dálnici D5 u Prahy, není jasné, co tam dělala

-

včera 21:13 Video: aktualizováno Tragicky skončila v neděli večer...

Nález těla zastavil železniční dopravu u Lovosic

-

včera 14:49 aktualizováno Mrtvolu ženy neznámé totožnosti objevil...

Motorkáře na Českobudějovicku zabil na přejezdu vlak, muž zřejmě nerespektoval světla

-

včera 13:17 Po srážce s vlakem na železničním přejezdu v katastru...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Cestování Počasí Téma Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby
Ochrana údajů