Krimi

Údajně ukradená známka se po letech objevila v Praze, Nizozemec žádá její vrácení

obrazek

Ilustrační foto

Profimedia.cz

12.10. 20:01 S podnětem k vypátrání a vrácení dvou vzácných poštovních známek se na státní zastupitelství v Praze obrátil nizozemský občan Bram Klein. Jeho otec měl o vzácné známky v hodnotě několika miliónů korun přijít před 26 lety na výstavě v Tokiu. Jedna ze známek se nedávno objevila v nabídce českého aukčního domu. O případu ve čtvrtek informovala Česká televize (ČT).

Na výstavě v Japonsku v roce 1991 měl Kleinův otec přijít o dvě československé známky z meziválečného období: čtyřkorunovou na žilkovaném papíře a chybotisk 50 na 50 doplatit. První z těchto známek se nedávno objevila v nabídce pražského aukčního domu. Do aukce ji podle televize dal známý sběratel. Poté co vyšlo najevo, že známka může být kradená, aukční dům ji z nabídky stáhl.

Český sběratel se tokijské výstavy v roce 1991 zúčastnil. Tvrdí, že známku od Kleina koupil, respektive ji s doplatkem vyměnil za jinou. Kleinův syn ale ČT řekl, že jeho otec sběratele považoval za toho, kdo známku odcizil.

Kromě čtyřkorunové známky se podle televize na trhu zřejmě objevila i druhá ze zmizelých filatelistických zajímavostí, chybotisk 50 na 50 doplatit. Jeho anonymní držitel ale na schůzku s kupcem nepřišel, uvedla ČT.

ČTK

nahoru

Krimi:

V podzemní nádrži v centru Jičína našli mrtvého muže

-

dnes 22:51 Kriminalisté zjišťují okolnosti smrti muže, jehož tělo...

Na Kladensku hoří třídírna odpadů

-

dnes 18:57 Video: aktualizováno Několik jednotek hasičů vyjelo v...

Policisté vyšetřují únos tříleté dívky z Prahy

-

dnes 18:33 aktualizováno Pražští policisté vyšetřují od pátečního...

Řidič na Zlínsku zdemoloval auto o betonový mostek, motor vyletěl z vozu

-

dnes 15:25 Části zdemolovaného vozu Ford Mondeo zůstaly po páteční...

Opilá žena v Táboře upadla pod projíždějící vlak. Přežila

-

dnes 14:41 O velkém štěstí může mluvit 46letá žena, která ve...

Řidič ve fabii s vozíkem projel téměř celou dálnici D6 v protisměru

-

dnes 13:37 Video: Téměř celou dálnici D6 projel ve středu v...Stalo se Domácí Vaše zprávy Zahraniční Krimi Kultura Sport Ekonomika Finance Žena Koktejl Komentáře Internet a PC AutoMoto Muži Věda a školy Bydlení Kariéra Cestování Téma Počasí Speciály Horoskop TV program

ZpětHlavní strana
Podmínky užití služby